Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

22 yıllık memurum. 2008'de vergi indirimi aldım. Emeklilikte yeni rapor istenir mi?

efedag

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar hepinize merhaba
sitenize bügün üye oldum.İçeriği site yöneticilerinin verdiği emekler o kadar içden ve samimiki hepsini tebrik ediyorum.Bende 22 senelik devlet memuruyum.polio felçli olmama ragmen saglam kadrosundan işe girdim.21 sene böyle çalışdım .2008 senesinde başka bir rahatsızlığım ortaya çıkdı.2008 senesindeYeni yönetmelige göre Maliye bakanlığı merkez saglık kurulu tarafından onaylanan yüzde60 özürlü saglık kurulu raporu ile 2 dereceden vergi indirimi almaktayım.Benim mümkünse sizlerden öğrenmek istediğim erken emekli olabilirmiyim .bendende almış olduğum raporu geçersiz sayarak yeni bir rapor isterlermi.saygılar

Yeni rapor istenmez. Diğer şartları (sigortalık, prim gün sayısı gibi) taşıdığınız taktirde emekli olursunuz.

ilğiniz için teşekkür ederim.Anlamadığım konu bu konu ile ilğili 8 sayfayıda okudum.Sonradan sakatlanan memurların erken emekliliği için sorun olduğunu anladım.Benim raporum 2008 senesinde yeni yönetmeliğe göre olduğu içinmi benden rapor istemezler.22 senelik devlet memuruyum

Ben de, zaten yeni yönetmeliğe göre rapor aldığınız için, yeni rapor istenmez.
Ki, zaten vergi indirim hakkı almış olanlarda istenmemesi de gerekir-di! Ama kurumun saçmalığı işte..

sayın oturan boğa size konuyu daha önce anlatmışdım.emekli sandığına e.bilği sistemine 3 keredir yazıyorum olumlu veya olumsuz erken emekliliğim konusunda bir cevap vermediler.Sonradan sakatlanan memurlardan bu yıl içinde benim durumum gibi yeni yönemeliğe göre rapor alıpda emekli olan varmı bu konuda bilği sahibimisiniz.İlğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sonradan Özürlü Olanlar; (Memur)

Çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilecek sağlık kurullarınca usulüne uygun olarak düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbi belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
1-) %50 ila %59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar , en az 5760,
2-) %40 ila %49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar , en az 6480,
gün prim ödemek kaydıyla emeklilik talep edebileceklerdir.
Kanun böyle olunca;
2008 yılında almış olduğunuz rapor -bence- yeterli. Çünkü kanun çalışmaya başladıktan sonra alınan raporun geçerli olduğundan bahsediyor.

Memurlarda erken emeklilik için vergi indirimi bir avantaj sağlamıyor. Sağlık kurulu raporunuzu 2008 in hangi ayında aldınız?

Raporumu nisan 2008 senesinde aldım.internetden erken emeklilik için vergi indiriminin şart olduğunu okumuşdum.

Vergi indirimiyle emeklilik 4/a sigortalıları için geçerli.

Üst Alt