Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 Ekpss Adalet Bakanlığı'na atananlar

Sadece süreç kelimesi kullanıldı hafta ya da ay denmedi ☺️

güvenlik soruşması yapılıyor değil mi ?

2024 ataması ile Memur gih olarak atandım ne iş yaparım ve evrakları istediler engelli tayin dilekçesini de gönderdim aydın nazilli ye atandım beni Zonguldak merkezde başlatırlar mı?

Tayin dilekçemi İstenilen evraklarla birlikte verdim Aydın a atandım 2024 ile beni ailemin olduğu il Zonguldak ta başlatırlar mı? Bilgisi olan var mı?

@Şamil676767, Adalet Bakanlığı bu konuda pek hassas değil bildiğim kadarıyla ama göreve başladıktan birkaç ay sonra tayin işlemlerin gerçekleşir diye düşünüyorum.

Ben bişey öğrenmek istiyorum.işe girdikten sonra raporun süresi bitince rapor yenilemede rapor oranı çalışanda %40 olması lazımmış sanırım.o oranı veriyolarmı?çünkü işe devamlılık için bunun olması lazım.aşağısı oran alıpda işden çıkarılmamı oluyor.daha önce hiç iş girişim olmadığından bu durumu merak ediyorum.çünkü işe girmek istiyorum.

adalet bakanlığına atanıp olumlu sonuç için aranan var mı ?

Atanan arkadaşlar Allah yardımcınız olsun. Komisyon sizleri güzel yerlere versin.

Arkadaşlar kaç puanla atandınız? Lise mezunu ve üniversite mezunu hayırlı olsun

şunu anlamadım. engelli raporlarında çalışabilir yada çalışamaz bölümü yok. çalıştırılamayacağı işler bölümü var. orasıda boşsa her işte çalışabilirsin zaten. eski raporlarda çalışabilir bölümü vardı. yeni çıkan raporlarda böyle bir bölüm yok. ayrıca heyet sana çalışabilir diye bir ekleme yapmaz yenisinide çıkartsa üzerine çalışabilir yazmaz . çünkü engelli raporunun üzerinde çalıştıralamayacağı yerde birşey yazmıyorsa çalışır demektir. TÜRKİYE işte. ancak durum bildirir raporu alabilirsin. ayrıca normal kpss den atanmıyorsun ki detaylı rapora ihtiyaç olsun. zaten ekpss senin sağlık sorunun olduğu ortada. çalışamayaksam niye beni sınava tabi tutuyorsun falan filan da ne anlatıyoruz ki işte. :)))

Tayin dilekçemi İstenilen evraklarla birlikte verdim Aydın a atandım 2024 ile beni ailemin olduğu il Zonguldak ta başlatırlar mı? Bilgisi olan var mı?
hocam emin olmamakla birlikte tayin haklarında geçerli sebebin olması lazım. senin veya ailenin bakıma muhtaç olması gibi. tek başına yaşayamamak gibi psikolojik sorunlar vs. durduk yere ben burayı istemiyorum la tayin olmuyor. çünkü herkes şırnak tercih yapıp memleketine gider.

Arkadaşlar evrakları eksiksiz olarak teslim ettim. Fakat çalışabilir kısmı boş olduğundan tekrar engelli raporu istediler. Tekrar raporu aldım. Zonguldak il sağlık müdürlüğü raporu atandığım kuruma gönderecek. Lakin rapor 2 nisanda çıktı. Dün atandığım yeri aradım halen daha raporu göndermemişler. Bana memur artık sorumluluk senden çıktı resmi yazışmalar var, raporun gelince biz bakanlığa göndercez dedi. Personel şubeyi arıyorum telefonları açmıyorlar. Bugün öğleden sonra tekrar arayacam. Tayin dilekçesi ye ilgili ve kendi ailenin olduğu il de göreve başlama ile ilgili soru soracam. Ona göre hareket edecem. Raporda karar "Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışamaz" denildi.

merak edenler için araştırmayı yaptım. herkes bilgilensin. kuruma atandığınız taktirde kurum sizden çalışabilir raporu ister. bazı kurumlar elinizdeki engelli raporunda çallışamaz yazmıyorsa normal bir sağlık ocağından raporunuzu kabul eder. bazı kurumlar ise heyete tekrar gönderir. heyetten tekrar çalışabilir raporu çıkartmanız lazım. memurun dediğine göre ölümcül değilsen her türlü çlaışabilir yazısı çıkar.

Adelet bakanlığı personel taşra atama ve nakil bürosuna telefonla ulaşamadım

Arkadaşlar bugün atandığım yeri aradım rapor ellerine ulaşmış artık güvenlik soruşturması olacak tahminim 2 ay içinde başlatırlar diye düşünüyorum. Hele şükür evraklar bitti.

ne zor işler arkadaş ya. sınava hazırlanması. hazırlanırken hastalıkla ve maddiyatla uğraşman. hadi bunları aştın geçtin. sınavda atanma durumun olacak mı olmayacak mı. hadi oldu. bu sefer evrak toparlama yok çalışır beglesi yok bu belge olmaz şunu getir. yazışmalar. 2 3 ay güvelik soruşturması. saçma sapan birşeye bahane bulacaklar mı. hadi buraları geçtin başka şehire taşınacaksın. evli birisi hayatını sıfırdan değiştirip oraya adapte olacak. herşey ne için ortalama 40 bin lira maaş alabilmek için. özel sektörde zaten 27 28 alırsın vergi indirimi vs derken 30 u bulur geçer. ama işte devlet kapısı diyoruz çabalıyoruz.

@udevecili, hep bunlar bizim ve büyüklerimizin hataları nedeniyle oluyor. Bence en geç 45 yaşına kadar ekonomik özgürlüğünü kazanmalısın veya kendi işinin patronu olmalısın. Her insanın hayatında fırsatlar oluyor ve paraya hakim oluyor. Değerlendirirseniz hayatınız daha iyi oluyor. Ben daha önce tsk da sözleşmeli er dim. Birikim yaptım. Önüme çok fırsatlar geldi ve değerlendiremedim. Fakat tecrübe sahibi oldum. Yanlış yaparak öğrendim. Daha sonra hastalandım işimi, paramı ve sağlığımı kaybettim. Tabi hayatta fırsatlar bitmiyor. 7 sene sonra emekli olabiliyorum. Borcum yok. Sağlığım senede 2 defa baş gösterir durumda. Hedefim ekonomik özgürlük ve erken emeklilik.Bir daha bu hayata gelmiyecem.Kendimi seviyorum.Aydın nazilli ye atandım en fazla 6 ay sonra tayin verirler 3 ay da verdikleri olmuş daha sonra kendi memleketimde göreve başlarım inşallah.Amacım ekonomik özgürlüğümü kazanmak ve benden sonrakilere maddi ve manevi olarak yardımcı olmak tıpkı atalarımın bana yaptığı gibi sıfırdan bunları başarmak çok zor.Mutluyum çünkü hedefime ulaştım. Zor olanı başardım. Bu hafta bitirdiğim kitap "Babilin En Zengin Adamı" bu kitabı lisedeyken okumuş olsaydım şu ana kadar 32 yaşındayım. 30 yaşından önce ekonomik bağımsızlığımı kazanmış olurdum. Eğer sizlerde bu hayatı belirli bir maaşla geçiniyorsanız fakir veya orta sınıftaysanız mutlaka bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Yaşadıklarını birebir yaşadım yaşıyorum. Atanmak hariç. İnşallah onu da başarırsak. Yazdıklarını iki gün sonra ben başka bir yerde yazıyor olucam.

Arkadaşlar ben de aydın merkeze memur olarak atandım benim raporumda da eksik alan vardı yani çalıştırılamayacağı işlerin niteliği alanı boştu ben de heyete tekrar girerek raporu yenilettim qr kodlu yeni rapor düzenlediler geçerliliği 1 sene olan ve de ağır ve tehlikeli işlerde ve gece vardiyasında çalışamaz ibaresi düşüldü ama sağlık kurulundan randevu bulmak zordu evrak tebliğ sürem bu yüzden 5 gün gecikmeli olarak tamamlandı beni evrak işlemleri için arayan memur bana yardımcı oldu ve biraz daha süre tanıdılar sonunda evrak işi bitti ve bakanlıktan atama onayı için aranmayı bekliyorum hâlâ ses yok 2 ay oldu ekpss tercih sonuçlarının açıklanalı ve iyice psikolojim bozuldu işten ayrıldım memuriyete atandım diye şimdi işsizim haber bekliyorum ama inşallah kısa sürede sonuçlanır

Son düzenleme:
@toinfinity, Hayırlı olsun, biraz daha sabır. Her şey çok güzel olacak bundan sonra umarım.

@smurf,

Teşekkür ederim. Tek temennim o. Umarım herkes için hayırlısıyla sonuçlanır bu süreç.

Merhabalar bir sorum olacak. Diyelim ki ben bir kuruma atandım. Engelli raporumda çalıştırılamayacağı işlerin niteliği kısmında bir şey yazmıyor. Bir sorun teşkil eder mi atanmam durumunda?

@selim1994, Eğer raporunuzda çalıştırılamayacağı işlerin niteliği kısmı boş ise eğer herhangi bir kuruma atanırsınız sizden evrak istediklerinde raporu yeniletmenizi isteyeceklerdir çünkü engeli de olsanız devlet çalışabilir durumdaki kişilerin atama onayını yapar sağlık kuruluna tekrar gidip o alanın doldurulması gerekir sizi evraklar için arayacak memur sizden bunu talep edecektir zaten bilginize...

@toinfinity teşekkür ederim. Peki durum bildirir raporu nasıl oluyor? Raporu yeniletmek yerine durum bildirir raporu da isteyen kurumlar varmış sanırım

Üst Alt