Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 yeni yönetmelikle alakalı sosyal medya harekatı..?

soru sorsalar ne olacak muhataplarıda hemen cevaplamış sanki vevaplasada onlar bi kılıfını bulur biz böyle öngördük derler

sitede bi sessizlik var çünkü insanlar isyan etmekten bıktı yoruldu ama takan kim

Ayşe Ceren, yazını okumamaıştım. Yazını okudum anında online oldum:)

Diline ve yüreğine sağlık can.

Engellilerle ilgili yasanın ilgili hukmunun uzatılması konusunda da eyleme katılınmadı. Eylem kültürü yok engellilerde.
hak arama kısmına gelince susuluyor. Ciddi bilgi kirliliği de var.

Milletvekilinin biri efendim muhtaçlık sınırı 450 demiş iş bitmiş:)
Yönetmelik değil milletvekili karışır nasılsa bu aylıklara:)

Yahu Yönetmelik ortada kardeşim!
Resmi Gazete'de yayınlandı!
Yok provakasyon yapılıormuş.

Resmi Gazete mi yapıyor yoksa bunu? Resmi Gazete'de yayınlanmadı mı Yönetmelik hı? Yayınlandı.

Biz uydurmuyoz ama milletvekilini bilemem:)

söylenecek çok şey var da Ayşe Ceren yazmış nasılsa hepsini.
Hakkınızı arayın arkadaşlar, peşine düşün.
Engelliler yasası uzatıldı.
2022 aylıkları böyle.

Siz sustukça daha neler olur bilemem.
Sizden başka bu sorunları da bilen yaşayan yok toplumda zaten. Bakın milletvekilleri bile habersiz:)
Topluma gelince neler oluyor bilmiolar bile.
Sorun millete bi 2022 aylıgını hakkında fikirleri bile yok. herkes kendi derdinde.
Sizin derdinizi de başkalarına bırakırsanız sonuçlarına da katlanırsınız paşa paşa.

Bürokratlar ne pişirirse yersiniz, yemek zorunda kalırsınız!

evet bir kaç yalaka engelli yüzünden susuyoruz. daha dün sydv önünde kendime benzin döker yakarım diyenler bugün particilik yapıyor. belliki birileriyle iletişime geçmiş ve artık ne vaatlerde bulunduysa karşıdaki kişi gelip burda çark ettiler. yok ben onları sinirle söyledim ayakları yapıyorlar.

Arkadaşlar bazı sözlerinizde haklı olmanıza karşın onca e maillere hem basının duyarsız kalması hemde minareyi çalan kılıfı hazırlar nitelikteki başbakanın ücretsiz yolculuk gibi (cebimizde para olmadan nereye neden gideceksek) açıklaması sonrasında daha öncede şikayet niteliğinde yazdığım gibi her başlığın altına bir iki kişinin sürekli ilgili ilgisiz yazılanlara kızıp ve her siteye girdiğimde son yönetmeliğe karşı çaresizliğimizi görüp sinirlerimin zıplamasından umutsuzluğa kapılan karamsar biri haline dönüşmeye başlayanlardanım.
Aslında bu durum şunuda anlatıyor demekki biz engellilelrin biz engellilerden ve ailelerimizden başka düşünen ilgilenen kimsenin olmadığınıda ortaya koyuyor.Bizlerden bir çıkar sağlayamayan herkes kafasını gömmeyi tercih ediyor.

Ya arkadaşım sen daha bu dünyanın sadece çıkar dünyası olduğunu bile anlamamışsın, inanın ki üç kuruş paramı elimden alırlarsa benim de yapacağım çok şey var bakın sitede ne güzel tekerlekli sandalyeler var ama ben satın alamıyorum çünkü param yok, eğer serseriler, zibidiler gelip sende şu var bu var deyip bir de maaşımı keserlerse beni iiyice ezik duruma düşürürlerse benim de yapacağım çok şey var ama daha önce de değindiğim gibi AKP sonradan dejenere oldu, bu genelgeleri kim yayınlıyorsa onlar başbakanı bile zora sokmuşlardır

Arkadaşlar konuyla ilgili bimer den bana yanıt geldi, ben de lanet olsun verdiğiniz üç kuruş paraya keserseniz kesin diye cevap yazdım.

[FONT=Times]BİMER’ e 02.02.2013 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir. [/FONT] [FONT=Times]İlgili dilekçenizde 2022 Sayılı Kanuna göre[/FONT][FONT=Times] özürlü aylığınızın yeni yönetmeliğe göre kesilip kesilmeyeceğini belirtmektesiniz.[/FONT] [FONT=Times]2022 Sayılı Kanunla ilgili olarak [/FONT][FONT=Times]25 Ocak 2013 tarih ve 28539 sayılı[/FONT][FONT=Times] 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları İle Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında [/FONT][FONT=Times]yönetmelik “Sosyal İnceleme Başlıklı 6. Maddesinde [/FONT][FONT=Times]Sosyal inceleme; ba[/FONT][FONT=Times]ş[/FONT][FONT=Times]vuru formunda beyan edilen bilgiler ile merkezi veri tabanlar[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]ndan yap[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]lan sorgulamalar do[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]rultusunda elde edilen bilgilerin do[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]rulanmas[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times] ve hanenin genel durumunun mahallinde tespit edilmesi amac[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]yla, Vak[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]f personeli taraf[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]ndan ba[/FONT][FONT=Times]ş[/FONT][FONT=Times]vuruda bulunan[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]n ikametg[/FONT][FONT=Times]â[/FONT][FONT=Times]h[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]na ve [/FONT][FONT=Times]ç[/FONT][FONT=Times]evresine gidilmek ve hane ziyaret bilgi formu doldurulmak suretiyle ger[/FONT][FONT=Times]ç[/FONT][FONT=Times]ekle[/FONT][FONT=Times]ş[/FONT][FONT=Times]tirilir. Ayl[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]k almaya hak kazanan ki[/FONT][FONT=Times]ş[/FONT][FONT=Times]ilerin sosyal incelemeleri her y[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]l yenilenir.”[/FONT]
[FONT=Times] Karar sonrası işlemler başlıklı 10. Maddenin 2.bendinde ise “[/FONT][FONT=Times]Her y[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]l yap[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]lacak olan sosyal inceleme ve merkezi veri tabanlar[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]ndan elde edilen bilgiler do[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]rultusunda durumu de[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]i[/FONT][FONT=Times]ş[/FONT][FONT=Times]ti[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]i tespit edilenlerin muhta[/FONT][FONT=Times]ç[/FONT][FONT=Times]l[/FONT][FONT=Times]ığı[/FONT][FONT=Times] M[/FONT][FONT=Times]ü[/FONT][FONT=Times]tevelli Heyetince tekrar de[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]erlendirilir. De[/FONT][FONT=Times]ğ[/FONT][FONT=Times]erlendirme sonucu durumlar[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times] bu Y[/FONT][FONT=Times]ö[/FONT][FONT=Times]netmelik h[/FONT][FONT=Times]ü[/FONT][FONT=Times]k[/FONT][FONT=Times]ü[/FONT][FONT=Times]mlerine uygun olmad[/FONT][FONT=Times]ığı[/FONT][FONT=Times] tespit edilenlerin ayl[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times]klar[/FONT][FONT=Times]ı[/FONT][FONT=Times] kesilir.” Denilmektedir.[/FONT][FONT=Times][/FONT] [FONT=Times New Roman]Bilgilerinize rica ederiz.[/FONT]

Başbakanın haberi var mı bilmiyorum ama bu saçmalıklar AKP nin sonu demektir, 1,5 milyon insan ne demek ya, aileleriyle beraber 10 milyonu bulur, bu kadar oyu kaybetmeyi göze alıyorlar demek ki, verdikleri üç kuruş para ya insan da utanma olur ya....

Arkadaşlar biz yeterli organize olamadığımızı sesimizi duyuramdığımızı falan söylüyoruz ama şurda 20 gün önce çıkmış olan bir yönetmelikte işe yarar bir değişiklik yaplımasada tepkimiz dikkate alınarak kendilerinca bir formülle bizleri kandırmaya yönelik laf salatası yapmışlar.
Demekki çabalarımız takip edilmekte birde ben acizane bir fikir gelistirdim ve bir kaç gündür uyguluyorum.Sizlerinde en azından matığına yatanlarında benim bu yapmaya çalıştığımı denemezini isterim
Olay şu internet üzerinden Gazeteler com a girerek Akp veya başbaknın açıklamalarıyla ilgili tüm yazılanlara yorum yaparak fakat bahsi geçen yani gazetenin bahsetmiş olduğu haberle alakalı değil bizi ilgilendiren son yönetmelik hakkında hakkımızın gasp edilmeye çalışılmakta olduğundan birey sayılmadığımızdan falan bahsediyorum. Emin olunuz ki en azından ben bir haber okuduğumda mutlaka bir kaç yorumu okurum ve benide ve sizleride okuyacaklardır. Ne kadar fazla insana ulaşırsak tepkimiz o kadar etkili olur.
Bizleri yok saymak ne imiş onlara anlatalım.Küçük dahi olsa her çabanın bir karşılığı olacaktır.

Ben tweet yazdım..fatma şahine ...sadece fatma şahine değil bütün bakanlara yazsak hatta gazetecilere de .. diğer parti başkanlarına milet vekilerine

Sonsuz Mavi elebette yazalım hatta bir defada değil hergün ve defalarca yukarda bahsettiğim gibi tepkimizin farkındalar bizlere düşen en azından internet üzerinden yapabilecek neyimiz varsa yapmak ki medya duyarsız kalıyor amacım ise siz kendiniz bir gazatede yazsanız ve bir haber yapsanız kim ne demiş diyerek yorumlara bakarsınız değilmi ee peki bizlerin yorumlarımızı hergün ve defalarca yazıldığını gören yazarlar bu nedir diye bi araştırma yaparlar diye düşündüm.
Yani kısacası ne yapabiliriz konusunda bir fikir attım ortaya ben devam edeceğim ama bir elin nesi var durumu.

Arkadaşlar TBMM sitesine girin orda bütün milletvekillerinin e-postaları var ordan hepsine e-mail atın, ben ders çalıştığım için fazla ilgilenemiyorum ama boş olan arkadaşlar atabilirler

Üst Alt