Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşları aylık olarak verilecekmiş..?

Teklifin Son DurumuKANUNLAŞTI
diyor bence olur biraz bekleyelim bakalım artık güzel haberler gelir

peki aylık olarak ödeneirse ortalama kac para aolucak maaşlar asgeri ücretmi yoksa normal maşlardaki tutarlarmı

harika bir haber aylık olarak ödenmesi kabul edilmiş :)

Dönemi ve Yasama Yılı23/3
Esas Numarası2/425
Başkanlığa Geliş Tarihi03/04/2009
Teklifin Başlığı65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
Teklifin ÖzetiTeklif ile, altmış beş yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesizlere üç ayda bir toplu olarak verilen aylıkların her ay verilmesi öngörülmektedir.
Teklifin Son DurumuKANUNLAŞTI

DURSUN_08 bende çok merak ediyorum hiç beklemediğimiz zamanda oldu bu engelli sitelerinin haberi bile yok ilk burdan duyuldu ama inşallah doğrudur her ay ödenmesi çünkü inanmakta zorluk çekiyorum bence aralık dönem maaşını aldıktan sonra 2014 de aylık olarak öderler

benim gösterdiğim tabloda TBMM nin resmi sitesinden alıntıdır orjinaldir 2022 ve 65 yaş aylığı alanların her ay almasının mecliste onaylanması kabul edilmesini gösteriyor. yalan falan değil

bencede yalan degil kapı gibi kaynak bilgi var aylık ödenecegine dair

engelli üç aylık maaşı aylık verilmesi imkansız nokta.

dgn;
bakım devlet mantıga bakar sizlerde öyle yapın sıkıntı devam edecek ama şunu aklınıza alın neye göre sıkıntı devam edecek kişme göre:gelelim soruya neye göre:belirli tarih var ona göre tarihi bekleniyor gelelim ikinci soru kime göre devlete göre olucak sabır lazım cok rahatlıcaz ama kalem abla duyurmadan duyurmak istemiyorum birşey belirli tarih sececkler haberini ola

Evde bakım maaşı alanlar nasıl her ay alıyorsa engelliler hergün maaş alması lazım ne demek imkansız.

bakın ben bunu söylemek istemiyorum ama ,insalar umutsuz yaşamaktan keyif alıyor ben gizli ilimlere ugraşıyorum söylemek istemiyourm ama söyledim üzüldüm bunu yazarken belli tarih secmişlerya o tarih galiba 2014 birde aylık ödenecek onu söyleyeyim kırk günde bir yada 45 günde bir alacaz iyice belirlendigi zaman
her insan bazı şeyleri sezer sezince kendi mesaj anlamında birşeyler katar burda üc sayfa doldu bizler diyoruzya hani alıcaz diye alıcaz bunun lamunicini yok alıcaz inşaallah ama kafamı karıştıran birşey var erdogan snaki birşeyler düşünüyor gibi gelir sanki aylık ödenmeyecekte iki ayda bir ödenecek gibi gelir bana sezgilerim bunu diyor nedense erdogan pislokojisi iyi ama allahın adaleti onu farklı boyuta getiriyor::...

fatma hanım her verilmesinin hem kendileri için hemde biz sakatlar için zor yorucu olacağını söylemişti olmaz aylık olarak maaşlar boşuna umutlanmayın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz'ün soru önergesini yanıtladı . SORU: -"YAŞLI VE ÖZÜRLÜLERİN MAAŞLARINDA BİR ARTIŞ PLANLIYOR MUSUNUZ?"- "Bu kanun ile maaş alan yaşlı ve özürlülerin maaşlarında bir artış planlıyor musunuz?" sorusuna Bakan Şahin, "2022 sayılı kanun uyarınca bağlanan aylıkların ödeme tutarları söz konusu kanunda belirtildiği gibi ilgili yılın merkezi yönetim bütçe kanununda ifade edilen gösterge rakamının Devlet memurlarının aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı ile belirlenmektedir. Aylıkların yükseltilmesi ile ilgili olarak öncelikle memur maaş katsayısındaki artışlar aynen yaşlı ve engelli aylıklarına da yansıtılmaktadır. Diğer taraftan gösterge rakamları ise merkezi yönetim bütçe kanununda K cetvelinde belirlenmekte olup bütçe görüşmelerinde değerlendirilebilecektir" dedi .

-"AYLIKLARIN ÜÇ AYDA BİR ÖDENMESİNİN YERİNDE OLACAĞI DÜŞÜNÜLMEKTE"-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, vatandaşların yaşlı ve engelli aylıklarının ayda bir ödenmesinin gerek aylık sahibine gerekse bürokrasiye getireceği ek maliyet göz önünde bulundurulduğunda aylıkların üç ayda bir ödenmesinin yerinde olacağının düşünülmekte olduğunu ifade etti.
Link...Kurumsal Bakımda Olmaları Nedeniyle 7 Bin 530 Kişinin Yaşlı ve Engelli Aylığı Kesildi

imkansızla ne alakası var evde bakım maaşı alanlara nasıl her ay veriliyorsa engellilerede her ay verilir imkansız diye bişey yok devletin vermeye niyeti yok deyin anlarım devletin her ay vermeye niyeti yoksa bizimde devlete oy vermeye niyetimiz yok nerde görülmüş 3 ayda bir maaş verme 36 yıl önceki ilkel sistemi hala uygulayan bi devlet engellileri düşünmesi beklenemez aylık olsa düzenli ödense çokmu zor ama tbmm nin sitesinde kanunlaştı yazısına rağmen imkansız diyorsanız ben daha bişey demiyorum. 2022 maaşını aylık olarak verlmesi imkansız değil sizin bilinçaltınıza öyle kazınmış devlet engellilere her ay maaş vermeyi çok görüyordur yada vermeye niyeti yoktur .imkansız diyenler 3 aylık almaya devam etsin :)

Mehmet kosavalı arkadaşa son derece katılıyorum

üç ayda bir alinan maaş üçe bolunecek,her ay maaş verilmiş olacak.bunda engellinin kazanci ne olacakki ????

üc ayda bir ayrılcaksa büyük ihtimalle rapor oranına gecim durumuna göre hesaplanacaktır

3 ay beklemekten kurtulacaksın gezginemlak

bazılarının yüzünden 3 ayda bir almaya devm edecez bu zhniyet oldukça daha çok uzun yıllar eziyet çekeriz

bazıları rahat oturdugu yerde rahat yaşam sürüyor aslında insnıan icinde gizli fesatcılık vardır siz milletin dedigine kulak asmayın herkesin anası babası ayrı bazıların anası galiba bir başkasına baglı siz ölmüşsünüz kalmışsınız kime ne hesabını galiba cok bilmiş geveze insanlar verecek ne gıcık insanlar mevcutt 2022 maaşı verilcek dedigine göre verilcek bunun lamucini lahmacunu pidesi yok kendi bildiginizle cabalayın bir laf var herkes kendi bacagından asılır ama bizim zihniyetsiz insanımız bir kendi bacagı degilde iki bacagı asacak

Üst Alt