Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alanların diş tedavisi devlet tarafından karşılanıyor mu?

KAYAKÖY

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
2022 maaşı alıyorum, dişlerim rahatsız, doktor yeşil kart katkı yapmıyor dedi. bulunduğum bölgede diş hastanesi yok. ne gibi imkanlardan yaralanabilirim? devlet hastahanesi sadece çekim yapıyor, protez veya kaplama yapmıyor.
yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler.

8.2. Özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında diş tedavisi
[...]
(5) %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.
(6) Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik

%40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle,"tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına" veya serbest diş hekimlerine doğrudan başvurabilir.

Deniliyor.bu durumda yararlanırsın.

[FONT=Verdana]Pardon pardon ben yine "Diş tedavisi" anlamışım.:)[/FONT]
[FONT=Verdana]Sen yeşil kart la özel hastanelerden yararlanabilirmiyim diyorsun.[/FONT]
[FONT=Verdana]Tam bilemiyorum ama eğer "anlaşmalı özel hastaneler" varsa onların poliklinik lerinden yararlanırsın… [/FONT]

Yok dostum o verdiğim örnekte " Özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında diş tedavisi" deniyor.

Diş tedavisi hariçinde ki hastalıklardan bahsetmiyor.

Yeşil Kart lılar anlaşmalı özel hastahanelerden yararlanaçağı Şurada söyleniyor.

Diş rahatsızlığı

[font=verdana]bu kanun benim hiçbirişime yaramadı! Hastahane 2022 ve yeşil kartlıyı özel dişçiye sevk yapmıyor anlaşmalı özel hastahaneler nasıldır bilmiyorum. 2022 var diye sosyal yardımlaşmada olumsuz yanıt verdi. Köyde kaldığım için en yakın şehir merkezi 200 km.[/font]
[font=verdana] bütün kapılar yüzüme kapandı. Hastahane sadece diş çekiyor. Benim gibi sorunu olanların dikkatine...[/font]
[font=verdana] uyknık bir dişçi de 2500 liayı kendisine ödeyip emekli sandığını mahkemeyi vermemi önerdi [/font]
[font=verdana]sakın hasta olmayın[/font]

Üst Alt