Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alanlara 2015'te sosyal inceleme olmayacakmış!?

azad21

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
1
ben bu gün bağlı bulunduğum sosyal yardımlaşma dayanışma vakfına gittim şu an için 2022 maaşı alanların 2015 te sosyal incelemesi yapılacakmış dedim? bayan memur kimliğimi istedi tc kimlik numaramı girdi sizin maaşında sorun yok dedi devam ediyor dedi ayrıca 2015 te sosyal inceleme hakında bir genelge veya bir bilgi kendilerine gelmediğini söyledi?yani 2015 te sosyal inceleme yok dedi?

2022 ye bakan 2 memurlada görüştüm?

değerli benim gibi engelli arkadaşlarımben öğlen sıcağında yürüyerek gitim sordum 2022 ye bakan 2 memurla ayrı ayrı görüştüm sizde gidin sorun araştırın? bana söylenen kendilerine böyle bir genelgenin gelmediği ve olmadığını söylediler.

2022 maaşı için ,engell saglık raporumuzu iş için belirtilmiş ,talep edebilirmiyiz

şuan için o genelge gelmemiş olabilir hem gelmiş olsada size bize geldi derlermi?
ama bazı yerlerdi sdyvlerde farklı anlatıyor genelgeye gerek yok diyor zate bütünleşik sistemden her türli bilgiye ulaşıyorlar, maaşları kesilen çok insan var bunların maaşları incelemeylemi kesildi bütünleşik sistemden görülüp kesildi, kendimizi kandırmayalım alabilğimiz kadar alalım ama kesilincede hüsrana uğramayalım çünki 2022 hak olmaktan çıkıp yardım kapsamına alındı benim daha önce açtığım bir konu vardı 2022 hakmıdır yardımmıdır diye ozamanlar herkes haktır diyordu ama günümüzde malesefki yardım olarak geçiyor, hak olduğu zamanlarda kişinin gelirine baklıyordu şimdi ailesinin en basiti burdan bir arkadşımızın kesildi rapor bahane edilerek loris sonra birde sinan

birebir sydv? venin memurlarıyla görüştüm?

senin maaşında sıkıntı yok dedi 2015 te sosyal inceleme yapılacakmış dedim bu haberi nerden aldın dedi? kendilerinin haberi olmadığını söylediler?

g2015 e daha 3 aydan fazla var.genelgenin gönderilmesi zor birşey değil ki.bugün gönderseler yarın kontrol başlar

tabikide biz engeliler için iyi haber?

bunu neyapacaksın azad kardeşim yine söylüyorum genelgeyollasalar sana bana habermi verecekler
Sayı: 54390158-325.06- 17.05.2013
Konu: Yaşlı ve Engelli Aylıklarında Sosyal İnceleme

……………………….. VALİLİĞİNE/KAYMAKAMLIĞINA

Bilindiği üzere 2022 sayılı Kanun uyarınca bağlanan yaşlı/engelli aylıklarına ilişkin iş ve işlemler, 25.01.2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz Ve Kimsesiz Türk Vatandaşları İle Özürlü Ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülmektedir.
Söz konusu Yönetmeliğin Sosyal inceleme başlıklı 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında “Aylık almaya hak kazanan kişilerin sosyal incelemeleri her yıl yenilenir.” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm doğrultusunda mevcut aylık alanların sosyal incelemeleri yapılmakta/yenilenmekte ve aylığa hak kazanma durumlarının devam edip etmediği kontrol edilmektedir. Bu kontrollerde aylık alma şartlarını sağlamadığı tespit edilenlerin aylıkları kesilmektedir.
Bununla birlikte yaşlı/engelli aylıklarına ilişkin muhtaçlık sınırı ile hane gelirinin hesaplanmasına ilişkin yöntemin değişmesine yönelik mevzuat çalışmaları yürütülmekte olup değişen mevzuat çerçevesinde sosyal incelemelerin yenilenmesi gerekeceği göz önünde bulundurularak gerek vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi gerekse SYD Vakıflarına fazladan iş yükü oluşturmaması açısından mevcut aylık alanların sosyal incelemelerinin mevzuat değişikliği gerçekleşene kadar tehir edilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Ahmet ZAHTEROĞULLARI
Bakan a.
Müsteşar

Dağıtım:973 SYDV

da şu fıkra hala değişmedi değişmesi için yönetmelik değişmesi gerekirki hala değişmedi bak fıkrada ne diyor
Yönetmeliğin Sosyal inceleme başlıklı 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında “Aylık almaya hak kazanan kişilerin sosyal incelemeleri her yıl yenilenir.” hükmü yer almaktadır

onlar öyle güzel denetliyordurki kimsenin haberi olmadan işler yürüyor sen sdyvnin dediğine çok takılma verdikleri kadarıyla alıcaz zate başka çaremizde yok ne olmuştu mahkeme sdyvlere devredilmesini iptal etmişti ve 9 ay sonraya gün vermişti o 9 aylık sürede herşey istedikleri gibi oldu

öğlenin kavurucu sıcağında yürüyerek sosyal yardımlaşma vakfına gittim durumu anlattım 2015 te sosyal inceleme yapacaksınız dedim? kim demiş dedi bize öyle bir talimat falan gelmedi? danışmadan içeriye girdim orda yetkili bir memurla görüştüm kimliğimi istedi tc kimlik numaramı bilgisayardan girdi maaşın devam ediyor dedi güler bir yüzle sıkıntı yok dedi?

azad insanlar hoşlarına giden şeye inanmak ister sende öyle yapıyorsun öbür taraftada aynı konuyu açmışsın aynı cevapları almışsın ozaman madem maaşında sıkıntı yok dediler sende sıkıntı yapma ömrümüz olursa 2015 de görürsün. onlar zamanı geldimi veya gelmeden hemen talimatları gönderir senin benim haberim olmadan gerekli incelemeyi yaparlar. birde sana tavsiyem gidipte sdyvelere 2015 te araştırma yapacakmışsınız diye sorma bu sefer senin kriterlerin tutsada kuşkulandıracaksın zamanından önce kestireceksin maaşını, bak kardeşim maaşı kesmek isterlerse kaşında gözün var deyip keserler relax ol sadece dua et zate duadan başkada kimse birşey yapamıyor. ne oldu muhalefet mvekili meclise tasarı gönderdi sakine öz kim taktı, kimse bir babayiğit çıkıp bu yönetmeliği anayasa mahkemesine götürmediği sürece böyle bakarız giden maaşların arkasından, ayrıca sana maaşında sıkıntı yok demeleri de kesilip kesilmeyeceği hakkında hiç bir şey ifade etmez

1yılda zorla bagladıkları maaşı (benımkı 1yıl surdu ozamanlar cok uzun suruyodu )şimdı 1gunde keserler azad yeterkı ıstesınler bellıkı memurun daha haberı yok sana ıllada bı cevap vermek ıçın alıp kımlıgıne bakmış işte tıpık memur sen ne soruyosun o ne cevaplıyo.o gunu beklıyecez yapacak bışey yok.

bende memura 5 senede bi yenilemem gerekiomu dedim
raporu raporun arkasına baktı gerek yok dedi
144 ü aradımda ise evet 5 senede bi yenileme gerekio dediler
2022 yazan yerdeki memur dedi gerek yok die

inceleme olacak yönetmenlikte yazıyor 2015 te olacak diye

azad zaten sen 3 kişiydin evde yanılmıyorsam oda kurtarıyor 2022 muhtaçlık sınırı 2 ci altı ay 270,33 liradır 770 bakım maaşı 3 e böl 256 düşüyor kurtarıyor yani dogru degilmi azad cvp verirsen sevinirim sıkıntı yapma

Evet haftaya cuma deil öbür cuma başlıo

Arkadaşlar bi sorum olcak
loris arkadaşımızdan başka 5 senede bir rapor yeniliyen varmı

2022 maasi alanlara inceleme yok hem evde bakim hem 2022 alanlara inceleme var bence

2015de yenıden duzenleselerde su rapor oranlarınıda kım engellı kım degıl anlasak .dışarıda her ışını gorebılen bır suru adama bırde evde bakım baglanmış bunun mantıgı nedır anlayamadım :confused:dışarda gezıbılıyosan çalışabılrısın demekkı .
(akıl saglıgı yerınde olmayanları kasdetmedım)
2006 da rapor duşutugunden dolayı hakkettım halde ben alamıyorum bakım aylıgı ,halbukı butun içerde dışarda işlerımı bızımkıler goruyor ama bız gıttıkmı bırak agır engellıyı yenı raporlarda saglam cıkıyoruz bu nedırya yeter artık şu gercek engelılerle olmayanları bı ayırın artık..2022 ve bakım maasını esıtleyın hıç olmassa ve aylık olarak verılsın.

Aylık olarak verilse keşke ama devlet gicikligina yapmaz bu guzel insanlara bu kiyagi kac yıldır bekliyorum aylık olsun diye ama takmiyorlar

Evde bakim maasi gelir kiritine girmis

Orneyin hanede iki kisi yasiyorsa 2022 maasi kesiliyar yeni yonetmelik oyle

Daha cok engelli arkadasimiz magdur olacak hem saglik tan yaralamacak yararlama icin genel sigorta yatirmak zorunda kalacigiz

Kalem Hanıma 2 defa sormuştum bu soruyu,2022'den maaş alan birisinin ''sosyal güvenlikteki statüsü 60/c3 olarak geçiyor'',bir diğer tarifide 2022 ve 65 yaş üstü.... 2022 maaşı kesildiği zaman gss'deki statümüz ne olur,765 liraya mahkum edilip birde o 765 liradan gss'ye aylık 40 tl katılım payı ödermiyiz diye.Fakat Kalem Hanım bilmiyorum bile diyememişti.İyikide Bilememiş,İyikide Diyememiş.Çünkü bunun için bir sürü kanun ve yönetmeliğe ihtiyaç var.Arkadaşlar ''Korku ve Kaos politikalarına malzeme olmayın panik yapmayın''.Hak edenin maaşı kesilmeyecektir,aksine çıkarılan kanunlar ve yönetmelikler hayatı daha kötüleştirmek için değil,dahada iyileştirmek için çıkarılır.Hep diyoruz hak etmeyenler neden alır bu maaşları,Hak etmeyenlerin maaşları elbette kesilecektir.Önemli olan Ben bu maaşı hak ediyormuyum diye kendimize sormak ve öz eleştiri yapabilmek.Ben hak etmiyorsam benimkinide kessinler milletin parasında gözüm yok,yok ama hak ediyorsam bu yanlışlıktan mutlaka ama mutlaka dönülecektir.Demem oki rahat ve sakin olun akışına bırakın,hayatı negatif algılayan korkuyu,kaosu ve provakasyonu iş edinmiş işgüzarlara oyuncak ve malzeme olmayın yanlış bir hesap olursa emin olun o hesap bağdattanda olsa dönecektir Emin Olun.:)

Son düzenleme:
bizim evde calışan yokk gelirde yok kesilme olurmu anneannem varıdı vefat etti onun maaşı iptal oldu allah rahmet eylesin

bana cevap veren olmadı
5 senede rapor yenileyen oldumu
loristen başka

ben gittim 2022 yazan yere girdim memur raporun arkasına baktı gerek yok dedi yenilemeye süreklidir evet yazıo
144 ü aradımdada evet 5 senede bi yenilenio dediler

mirhat kardeşim bunuda sordunmu 2022 yazan yere girdim demişsin inceleme yapılacakmı 2015 te?

muntada al ansar;

ağzına sağlık kardeşim aynen öyle azad kardşeim sen uyuyanı uyandırıyorsun adeta benim 2002 deki ` lık raporumu 20 gün önce çıkan heyet sonucu R gördüm sakatlığımda sürekli ibaresi yazıldığı halde devlet kısaca diyorki ensesi kalın amcan dayın varsa git sahtekarlık yap ben seni takip edip faiziyle de geri alım ananı ağlatım 2x2=4 sen bu konuyu irdeleyipte maaşından olma kardeşim adamlar kalkıpta sana evet gelcek doğrumu diycek 2015 olmadan düşünme vede yarıana çıkcağımız garantimi bir gecede neler oluyor boşver kimse takmıyor bizi bari sen üzülcek durumla karşı karşıya kalma bu sözleride yanlış anlama çünkü boşuna bizm çırpınışlar onların devletin vicdanına kaldık başka söz yok

Üst Alt