Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alan kişi 1 sene sonra rapor yenilemek zorunda mı?

rambo279

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
biz oglum içn başvurmuştuk maaşı baglandı ve alıyoruz. sorum şu, biz 1. ve.2. rapor verdik 2. rapor tarihi 2008.zin..agustos .. ayı şimdi ben 2009 agustos ayı gelmeden rapor yenileme şartı var mıdır
ya arkadaşlardan duyuyorum sene dolmadan yeni rapor istiyorlar diyorlar acama dogru mu bu raporlar sene mi sade gecerli

Maaşı alırken beyan ettiğiniz raporda bir süre var mıydı? Eğer rapor "sürekli" ibareliyse, o zaman yeniden rapor diye bir şey söz konusu olamaz.

sedelik rapor yenileme

rapor elimize geçmedi ikinci raporu hastade yolladı ankaraya biz görmedik

2008 yılında almış olduğum %80 sürekli raporum var..

2006 yılından beri almakta olduğum 2002 aylığı için, yeni rapor istediler. bu durum böylemi yeni ropar almak şartmı yoksa kurumdaki memurun birşey bilmemesimi.?

Rapor içeriği resimde..
[FONT=Tahoma]

[/FONT]

1
[FONT=Verdana][/FONT]

valla bende 6 senedir alıom 2022
rapor sürekli
gittim vakıfa 4 5 kere sordum 5 senede bi yenileniomuş dedim
hayır dediler yenilemeye gerek yok dedi 4 5 kere gittim sordum

yani ben omur ilik felçlisiyim benim raporum sürekli niye tekrar rapar istediler onuda anlamış değilim. ya raporu okuyun okuyan kişi raporun ne dediğini anlamıyor yada yönetmenlik değişti. bu yıl içinde başka istenen varmı raporu sürekli olupta yeni rapor istenen onu merak ediyorum..

Bence kurumdaki memurda problem var raporunuz ömür boyu sureklidir.kurumdaki memur yeni bir rapor nasıl isteyebilir saçmalık .

Kurumun zaten sıkıntısı var benimle oda bir gerçek ama. kendi kafasına göre de rapor geçerli değil git yenisi al demeside hiç hayra elamet değil. biz öyle sabırlı her denilene boyun eğen biride değiliz onuda iyi biliyorlar hele haksızlığa hiç gelemem. dediğim gibi şurda merak ettiğim başka benim gibi aynı sorunla karşılaşan varmı..?

2008 yılında almış olduğum %80 sürekli raporum var..

2006 yılından beri almakta olduğum 2002 aylığı için, yeni rapor istediler. bu durum böylemi yeni ropar almak şartmı yoksa kurumdaki memurun birşey bilmemesimi.?

Rapor içeriği resimde..
302861.JPG

[FONT=Tahoma]
[/FONT]

Son düzenleme:
akrep_61
elinizdeki rapor süreklidir. yeniden rapor almanızı gerektirecek bir iyileşme de yok sizde. yeni rapor vermenize gerek yok. yeni rapor da alsanız % 70 altına düşeceğinizi sanmıyorum. belki vakıf bir umutla yeni rapor alırsan % 70 altına düşersin maaş tutarın da azalır diye umuyorsa bunun kaygısı onlara kalmadı. gerekirse vakıf müdürüne çıkın, mevzuatta sürekli raporlar için bir süre kısıtlaması olmadığını anlatın. bu arada yeni rapor da alsanız alacagınız oranın % 70 altına düşmeyeceğini de soyleyin. boşuna sizi magdur etmesinler hastane köşelerinde.
sorunu çözemezseniz ALO BİMER hattını arayıp şikayetçi olun.
gelişmelerden de haberdar edin lütfen.

Kalem

Dün Hastaneye Gittim Eski Raporum İle, Eski Rapaorum Aynı Şekide İşlendi Diyebilirim. Bugün Heyete Girdim Cuma Günüde Raporu Alacağım.Eski Kaporumu Kabul Etmeyen Ankara İmiş.:) Hastanede Sağlık Kurulundaki Beyfendiye Elimdeki Raporun Sürekli Olduğunu Ama Sosyal Yardımlaşmanın Yeni Rapor İstedğini Söyledim. Oda Bana Sosyal Yardımlaşmanın İstediği Zaman Yeni Rapor İsteyebileceğini Söyledi. Yine Bir Doktora Elimdeki Raporun Sürekli Olduğunu Söyledim Oda Kitap değişti dedi. Yani sonuç olarak Biz Yeni Raporu Aldık. Bakalım Oran Ne Olur.. İlginiz İçin Teşekkür Ederim Melek Abla.

http://kronikhastaliklar.thsk.saglik.gov.tr/kurumsal/mevzuat/1031-başlıktan-otomatik-oluştur.html

[FONT=Arial]Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi[/FONT][FONT=Arial]MADDE 13 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda raporun geçerlilik süresi mutlaka belirtilir.[/FONT][FONT=Arial](2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.[/FONT][FONT=Arial](3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.[/FONT][FONT=Arial](4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.

[/FONT]
[FONT=Arial]Kazanılmış haklar[/FONT][FONT=Arial]MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.[/FONT][FONT=Arial](2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.[/FONT]

agır özürlü evet yazması gerekiyor sizinkinde hayır yazıyor sürekli kontrol gerekmez yazması gerekiyor .sürekli yazmışlar ama kontrol gerekmez yazmamıslar onda

bu hükümetin Allah belasını versin iyice zıvanadan çıktılar önceden hak ettiğimiz
ve tamı tamına kırk yıl önce 2022 engelli maaşları tarafımıza verildiği halde
bunlar bizim üç Aydan üç Aya Alacağımız üç beş kuruş maaşıda kesmek peşinde
sürekli raporlar ömür boyu geçerlidir yeni rapor çıkarmayın kabul etmeyin
Aslında büyük suç biz engellilerde kalabalık bir şekilde toplansak zulüme
karşı eylem yapsak bakın bakalım o zaman zafer bizim olurdu
dedim ya Asıl suç biz engellilerde

[FONT=sans-serif]@[/FONT]Kalem

Abla Bugün Yeni Raporumu Aldım Eski Raporu Yeniden İşlemişler. Değişen hiç birşey yok yine %80 vermiş..
Raporun kullanmım Amacındaki D ve E ne anlam ifade ediyor. Bu konuda Bilginiz varmı. İlk Raporumu Evde Bakım Aylığı İçin Almıştım. ozaman bana bakıma muhtaç değildir vermiştiler. onuda aynı şekilde bu raporada işlemişler. ben tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren omur ilik felçlisi biriyim. bana nasıl bakıma muhtaç değildir raporu veriyorlar onuda anlamış değilim..

4152rapor.JPG

AKrep öne demek soruyonuz E Lee evet demek D ler değerlendirilmedi demek başvurduğuzda evde bakım maaşı almak istediğinizi söyleseydiniz ağır özürlü raporu verebilirlerdi size

ALİ bundan önceki raporumu evde bakım maaşı için almıştım ozaman da aynı roporu vermiştiler. şimdide aynı raporu tekrar yenisine işlemişler. ozamanki raporda sürekli idi buda sürekli.. 2022 için 2006 yılında vakıfa verdiğim raporda sürekli idi. Bu uygulamara akıl sır ermiyor.
kafalarına göre takılıyorlar işte.

AKREP bende anlamadım ama bir üniversitede hastanelerinde denesen şansını devlet hastaneleri ağır özürlü raporu vermiyorlar benim çocukda zihinsel özürlü ben üniversite hastanesinden ağır özürlü rapor aldım ve sürekli devlet hastanesi ağır özürlü raporu almak çok zor ben bu raporla evde bakım hem 2022maaşı alıyom

ALİ deneyeceğiz. öyle yapıyorlarki insanı hyattan soğutuyorlar. benim bu aldığım rapor tmamiyle adamların keyfiuygulaması başka birşey değil. ya kurumlarda bu raporları okuyanlar bu raporlar ve ENGELLİ İNSAN HAKKINA HİÇBİR BİLGİ SAHİBİ DEĞİL: Yada biz yaşaddığımız hayat hkkında hiçbirşey bilmiyoruz..

@akrep_61 akrep, konuyu şöyle netleştirmekte istiyorum. Senin rapor alman gerekiyordu, canını sıkma. İnceledim raporunu. Şartlar şu şekilde;

Eğer 5 yıldan daha eski bir raporun varsa ve başvuru yapmaya gidiyorsan o rapor geçersizdir ve yenisini alman gerekir. Ama 5 yıl dolmadan başvuru yaparsan ve üzerinde sürekli yazarsa ömür boyu kullanırsın raporu.
ayrıca rapor için de istersen itiraz edebilirsin.

@sosyalyardim
Konu şu ben 2006 yılında 2022 maaşı için bir rapaor ldım ve bu raporu vakıfa verdim maaşım bağlandı ve 10 yıla yakındır maaş alıyorum.ozaman aldığım kuruma verdiğim raporda sürekli idi. kurum geçen benden tekrar rapor istedi bende 2008 almış olduğum bu raporu getiridim bunlar raporu ankaraya gönderdi. ankarada raporu kabul etmedi demelerine bakarsan.
Bende Diyorumki şurda bir ALLAH kulu görmedim aynı benim durumumda Rapor İstenen. Heralde 10 yıl önce rapor almış 10 yıldır maaş alan binlerce insan vardır. bunlardan da tekrar yeni rapor istendimi.? burda gördüğüm yok burası 70 bin üyesi olan günde 300 bin kişinin ziyaret ettiği bir site. Raporun 5 yıl sonra bir geçerliliği yoksa ozaman üzerine 5 sürekli değilde 5 yıllık yazsalar daha güzel olur. Yani ben omur ilik felçlisi biriyim tıpta daha önce omur ilik felçlisi olun düzelen birinimi gördülerde bana bu raporu birdaha aldırdılar. raporda sadece tarih değişti yenisinden başka birşey olmadı zaten öyle muayine falanda etmediler beni eski, verdikleri rapora bakıp yeni rapora işlediler. olay budur.

Şunuda Belirteyim Ben İlçeden Merkeze Hastaneye Özel Araç ile taksiyle gidip geldim toplu taşıma ile gidip gelme imkanım yok zaten. bu arada iki günden 200 lira masrafım oldu buda kimsenin umrunda değil. sadece git oraya gel buraya demesini biliyorlar. ama nasıl gideceksin nasıl geleceksin kimsenin umrunda değil. işin özü bu kurumlarda böyle kendini bilmez insanlar oldukça bu ülkede ENGELLİ Olmak zor...

Eğer durduk yere böyle yapıllmışsa hiç hoş değil tabii ki. Ama vardır muhtemelen bir nedeni, hiç adres değiştirdin mi? Eğer maaşı 1 aylığına bile kesildiyse tekrar bağlamak için başvurduğunda senden rapor isterler.

[FONT=sans-serif]@[/FONT]sosyalyardim[FONT=sans-serif]
Hayır ben ne adres değiştim nede maaşım kesildi. bu benim anladığım tamamiyle keyfi bir uygulama oldu. yeniden başvuru gibi bir durumda yok.
ben maaş almaktayken benden yeniden rapor istediler bende elimde olan 2008 yılında almış olduğum raporu verdim onude sürekli olduğu halde geçersiz dediler. sonuç olarak beni yordular maddi ve manevi..[/FONT]

akrep_61
tamamen keyfi uygulama yapmışlar. burada anlattıgın gibi BİMER'e yazıp şikayetçi ol lütfen. tüm olanları anlat.

Üst Alt