Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 Maaşı 2013 Eylül Ayı (3.Dönem) Aylık Tutarları ve Tarihleri

GOZ;

Kartsız çekilmeme durumu diye bir şey yok.Yani 2022 çekmek için pttye hesap açtırıp kart almaya gerek yok.Paranı o sosyal karttan çekecen.İstersen direkt ptt de çekebilirsin.Sosyal kart ptt kartla aynı yanlızca üzerinde ismin yazmıyor.Birde bankamatikte isminin yazdığı ekranda hak sahibi yazıyor.Diğer her şeyi bildiğin ptt kart.

bykadir;

PTT Kart'a artık para yatmayacak mı? YEni çıkan bu sosyal kart nedir? Aslı astarı nedir? Artık herkes sosyal kart almak zorunda mı bırakılacak? Bu sosyal kart hakkında kaynak link atabilir misiniz?

Sosyal Yardım kartı kimlere verilecek?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın partisinin grup toplantısında konuşurken muhtaç kişilere bir müjde verdi. İhtiyaç sahiplerine Sosyal yardım kartı dağıtılarak ödemeler karttan çekilecek. Ramazan da uygulanmaya başlanması beklenen kartlar da ücretsiz dağıtılacak.

Ramazan ayında sosyal yardım kartı uygulaması devreye girecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve PTT nin ortak çalışmaları sonucu, kadınlara pembe, erkeklere mavi kart verilecek. PTT Kartlar ve şifre teslimleri PTT şubelerinden yapılacak.

Kadına Pembe Erkeğe Mavi Kart Verilecek

- Sosyal yardım kartları cinsiyete göre farklı renk olacak. Kartların çoğu kadınlara verilecek.

- Kadınlara pembe, erkeklere mavi kart dağıtılacak. Birden fazla yardım alanlar için de tek kart kullanılacak . PTT tarafından dağıtılan kartlardan ücret alınmayacak.

Sosyal Yardım kartı nasıl kullanılacak ?

Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen yaklaşık iki milyon vatandaşın paraları her ay periyodik olarak PTT Kart a yatacak. Ödenecek tutar SMS yoluyla vatandaşların cep telefonlarına iletilecek. Böylece, vatandaşlar sıraya girmeden, kartlarıyla paralarını beklemeden çekebilecek.

Alışveriş de Yapılacak

Sosyal yardım kartı banka kartı gibi alışveriş için de kullanılabilecek. Ancak kötüye kullanımı önlemek amacıyla, yatırma, aktarma işlemlerinde kullanılmaması hedeflendi.

- Bu kartlar diğer banka ATM lerinde kullanılabilecek. Diğer ATM lerden ortak kullanım esaslarına göre ücret düşülecek.

Projeden Kimler Yararlanacak?

Sosyal yardım kartı uygulamasından şu kesimler yararlanacak

- Şartlı nakit transferi imkanını kullananlar,

- Eşi vefat eden kadınlardan yardım hakkına sahip olanlar,

- Yaşlı ve engelli yardımı alanlar,

- Evde bakım aylığı imkanını kullananlar,

- Muhtaç asker aileleri.

Ramazana kadar kartların dağıtılarak, yardımların bu kartlarla kullanılabilmesi planlandı. Birden fazla yardım alanların paraları da aynı karta yatacak.

her ay derken nasıl yani üc alık alanlardamı aylık ödeme yapılacak kardeşlerim anlamadım ben şimdi

galiba öyle olacak 2 milyon vatandaşın maaşı her ay periyodik olarak ödenecek dediğine göre inşallah öyledir

peki bu sosyal kartı almak için ptt'ye başvurmak şart mı? Yoksa ptt kartta olduğu gibi kişinin adresine mi gönderim ypılıyor?

eylül ayının aylığını alan varmı
dogum tarihim 0 oldugu icin az önce
144 aradım hesabınızda para gözükmemekte
vakıf tarafında inceleme aşamasında ilerleyen saatlerde ve yada başka bir gün arayın dedi
engelli aylıgın aktıf tir
ne anlama geliyor

Arkadaşlar benim 2022 maaşını eve getiriyorlar.
Biraz önce postacı maaşımı getirdi yüzde 70 üstü olarak 1205 lira aldım.

%70 ve üzeri için bugün 1205.72tl alınmıştır.

Bende az önce ptt ye gittim hesabınızda 803 lira var dedi cumartesi merkez ptt den çekebilirsin dedi

Nextby nasıl hesabında para görünmüo bütün maaşlar bugün yatıo

Git ptt ye sor

Aktif maaşın çalışıo demek
pasif maaşın durdurulmuş demek

Ptt yakınsa git sor

Bugün PTT'ye uğradım. Sosyal karta gerek yok dedi gişedeki memur. Haziranda kabul edilmişti, son rakam 3, yarın alabilirsiniz dedi 1570 ya da 1550 gibi bir şey dedi tam duyamadım.

Son rakam 3 yarın alırsınmı dedi
son rakam 3 olanlar pazara dekgelmiomu

Kimliğimi verdim baktı, yarın alırsınız dedi. 1983. Yarın tekrar gideceğim, bilgilendiririm sizi.

Loris;

ptt karta yatıp yatmayacağı hakkında bilgim yok.Yatar herhalde...Bana ptt görevlisi ptt kart almana gerek yok dedi.Sosyal karta yatar dediler.

ben maaşı 6 eylülde alıyorum ..size şöyle bi sorum var bu gece saat :00:00 da 6 eylüle geçtiğimize göre maaşı çekebilirmiyim 00:01de ?? :)

nextby01;

evet ben aldım dogum tarihim 5

Ya arkadaşlar her aymı ödeme yapılcakmış düzenleme böylemi bilgisi olan yazabilirmi acaba

aktif demek aylıgın maaşını alıyor demek emeklisin anlıcan aktif yani işler durumda demek :)

kalem abla aylıkmı ödencekmiş bizim 3 aylıklar benim biraz şüpem var hesaplar incelemede demek birşeyler karışıtıyorlar galiba yani güzel haber var gibi dımi

aylık ödencek diye bulamadım yazıyı acaba degilmi

doğum tarihinin sonu 2 ve 3 olan arkadaşlar bugün yatırıldı gidip çekebilirsiniz

evet doğum tarihinin sonu 4 olanlar bugün alabilir mi?

doğum tarihi 4 olanlar pazartesi alacak

83 luler nezamn alıyo 3 ayrı tarıh var 1,sayfada karar verın 7-8-10 hangsı:cool:

musty35;

bugün alabilirsiniz hafta sonu olan ödemeler bugün yatirildi

83. Bugün toplu paramı aldım şükür. Mayısta başvurmuştum, %48, 1570 TL.

Arkadaşlar ne dediysem çıktı doğum tarihi 4 olanlr yarın çekebilirler

2022 eylül ayı maaşı

benim doğum tarihim 9 ben ne zaman paramı çekebilirim bilgisi olna varmı bu gün baktım yatmamış

4 ve 9 olanlar eğer bugün yatmamışsa p.tesi

açıkcası dün 04-- için deniz banktan bankamatikten baktık yoktu yatan para...

Üst Alt