Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 engelli aylığı alanlara bayram ikramiyesi verilecek mi?

Engelli aylığı alanlara da bayram ikramiyesi verilsin. Neden ayrımcılık yapılıyor?

Ayrımcılık bunun neresinde,emekli yıllarca çalışıp prim ödemiş, engelli ise karşılıksız sosyal yardım alıyor.
Biri maaş diğeri sosyal yardım

@enes75,

Yanlış bir yaklaşım sizinde yarın ne olacağınız belli değil sosyal devlet böyle bir şey. ben yıllarca çalıştım prim ödedim emekli olmak için prim sayım yetmiyor . emeklinin de mutlaka hakkı verilmeli. elma ile armut u karıştırmayalım engellide ne yapsın sokaklarda dilensin mi hırsızlık mı yapsın neyse.....

@Barda5,

Ben zaten engelli bi birey olarak yazmıştım o mesajımı. Ama ben de engelliyim diye emekliye verilen ikramiye engelliyede verilsin dersem haksızlık olur

Engelliler hep böyle bastırıldı yıllarca zaten. ben emekliye verilmesin mi diyorum sanki emekliye verilen ikramiyenin yarısı kadar bayram ikramiyesi de engelliye verilebilirdi ayrıca sosyal yardım dedikleri maaş yasal bir haktır. Neden sadaka gibi söyleniyor.

Engelli ayligi basvurusu onaylandıktan ne kadar sonra bağlanır?
...onaylandıktan sonraki mi yoksa basvurduktan sonraki tarihli geçerli ödeme icin

Engelli maaşı başvuru tarihi itibariyle,evde bakım maaşı onay tarihinden itibaren ödenir

@enes75, dün engelli ayligi başvurum onaylanmış Nisan 5 de arayın bilgi verelim dediler nasıl bir süreç olucak bundan sonra maaşım ne zmn alirim ve aydan ayami veriliyor

Geçen yıl verildi ama bu yıl bana verilmedi başka alan oldumu bilmiyorum

@garibin çilesi,

Ben cimere yıllar önce yazdım halada çözüm getirmediler

@enes75,
Anlamadığın birşey var 2011 öncesi engelli aylığı emekli sandığına bağlıydı yani bizde emekliler gibiydik ama akp bunu yardım parasına çevirdi üstelik sen çalışırken maaş almadınmı bedavamı çalıştın engelli aylığı sosyal bir haktır bak bakalım avrupaya orada sosyal devletçilik nasıl oluyormuş ayrıca engelli olmasak bizde çalışıp prim öderdik bir daha ayrımcılık yapma

Neden haksızlık oluyor

@garibin çilesi,

2011 öncesi emekli sandığına bağlıydık bizde yani sosyal yardım maaştı bankadan alıyorduk akp bunu değiştirdi sosyal yardıma çevirdi vakıfa devretti yani bizde emekliler gibi promosyon alıp kredi çekecektik şimdi dilenci yerine koydular

Üst Alt