Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurusunda 100 nolu form yazısı ne demek?

Ben burada ipin ucunu kaçıralı çok oldu... Yetkili ve nöbetçi kişi Kalem'dir :)

artık bıktım bu 2022 ile uraşmaktan sanki sgk maaş vermemek için karşıma 20 avukat görevlendirmiş eskiden hastalığım sadece depresyondu sgk nin sayesinde şimdi depresyona bağlı obsesif kompulsif bozukluk bende gelişti rüyamda ankarayı görmediğim gece yok nerdeyse :confused:

spartaküs şimdi mesajlarında gördüğüm çelişkilere bakalım. çünkü yazdıgın herşey birbiriyle çelişiyor.

[FONT=Arial]Spartakus, 19.08.2008 tarihinde bu forumda demiş ki:[/FONT]
[FONT=Verdana]"diyarbakır devlet hastahanesinde yaklaşık 16 yıldır pisikolojik tedavi görüyorum. hastalığımla ilgili bir gelişme yok. 4 hastahaneden kronik pisikoz tanısıyla %45 rapor aldım."[/FONT]
[FONT=Verdana]oysa sen 07.07.2006 tarihli raporunun oranını %40 olarak söyledin. ama yukarıda yazdığına göre 4 hastaneden %45 rapor almışsın ve bu raporla gazilik talebinde bulunup bulunamayacagını sormuşsun şurada:Askerlik döneminde psikolojik rahatsızlığım oldu. Gazilik talebinde bulunabilir miyim[/FONT]

gazilik konusu arkadaşımın adına yazmıştım

9.10.2008'de bu forumda demişsin ki:
[FONT=Verdana]"raporumun süresi bitimi nedeyle sağlık kuruluna girdim %0 aldım oysa hala hastalığımla ilgili şikayetlerim var sağlık kurulunda muyne bile atmediler zaten"[/FONT]
[FONT=Verdana]senden yeni rapor istendikten sonra burada ilk olarak % 0 aldığını yazmışsın.[/FONT]

sağlık kurulundaki yazıcı benim %0 aldığımı söylemişti oysa rapor elime ulaşırken %30 olduğunu gördüm

ardından 25.12.2008'de demişsin ki:
[FONT=Verdana][FONT=Verdana]"selam ben ziraat bankasından toplu paramı aldım. üç aylığımı alamadım, raporum kurum tarafından süreli kabul edilmiş. tekrar sağlık kuruluna girdim ancak yönetmenlikler deyiştiği için %30 rapor aldım. bu durumda maaşım kesilecek."[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Verdana]ben %30 luk raporumu kuruma gönderirken kurumdaki sağlık kurulu kalktığından haberdar deyildim
[/FONT]

14.7.2009'da demişsin ki:
[FONT=Verdana]"yeni çıkan yönetmenlik benimde belimi büktü ama bazen kendi kendime düşündüğümde bütün bu sorumluluğu hiçbir rahatsızlığı olmayan sakatlık maaşı iştahlarını kabartan bazı uyanıklarda buluyorum. çünkü sakatlık maaşı artar artmaz sağlık kurullarında bir yığılma oldu geçen sene rapor için heyete başvurmuştum bana tam 9 ay gün verdiler"[/FONT]

9 ay gün konusu hakem hastane deyildi kişisel müracatım üzerine baş vurmuştum ancak vazgeçtim sağlık kuruluna girmedim

il sağlık mdürlüğüne itiraz ettiğinde ne kadar sürede hakem hastanesinden raporu aldın? hangi hakem hastanesinden aldın raporu?

yaklaşık 20 günde hakem hastane raporu aldım

en önemlisi oturanboğa sana ısrarla kurumdan red kararı gelmeden dava açma demesine ragmen sen gidip dava açmışsın. sonra sgk'ya itiraz etmişsin. başına iş açmışsın.

kurumdan bana red cevabı geldi itiraz ettim itirazım red oldu ardından dava açtım

%44 raporumu il sağlık müdürlüğü kanalıyla elazığ hakem hastanesinde almıştım

evet benim durumum çok karışık

yani ilk öne itirazım red oldu sonra dava açtım kuruma %44 rapor gönderdim kabul oldu sonra tekrar kurum red etti

şimdi konumu anladınızmı

davayı 16.07.2009 da açtım il sağlık müdürlüğüne 5.10.2009 tarihinde itiraz ettim

16.07.2009 da açtım 12.09.2009'da kurumdan cevap geldi 5.10.2009 da il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim

size ıspatlıya bilirim isterseniz bana adresinizi verin bana gelen kurum yazısını mahkeme kararını ilsağlık müdürlüğü sevkini kuruma gönderdiğim bütün dilekçeleri ve bütün raporlarımı göndereyim size ozaman bana hak vermiş olursunuz böyle yazmayla olmuyor yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler

size ne yapmak gerektiği hakkında bir soru sordum neredeyse 60 günlük sürem sona erecek siz ise soruma soru olarak cevap veriyorsunuz ilgilendiğiniz için size çok teşekkür ediyorum sgk tamamen haklı ben haksızım yardımlarınız için teçekkürler konu kapanmıştır

Üst Alt