Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2018'deki is kazası nedeniyle adli tıp kurumu sevki..?

Yusuf yigit1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar. Ben 2018 yılında is kazası yaptim,belden t12 kırığı nedeniyle %35 iş gücü kaybı aldım.10 platin var.maaş bağlandı. Çalışıyorum bana uygun ofis işler yapıyorum .sgk isyerini mahkemeye verdigi için, bana adlı tip kurumu 3.ihtisas kurumundan eski tedavi bütün işlemlerin verilerini istiyor ayrıca ve bu sefer güç kaybı gibi durumlarında tespiti için nöroloji muayenesi istiyor ve iki yönlü trokolomber grafiği istiyor. Bundan sonraki süreç içerisinde neler olabilir,adlı tıp oran veriyor mü ,verilen 35 rapor düşmesi olurmu,mahkeme Ayrica mahkeme Zaman aşımı süresi ne kadardır, Teşekkürler

Yusuf yigit

Mahkeme söz konusu olduğunda adli tıp kurumu raporu almak şart oluyor. Bir sorun olmayacaktır diye umulabilir. Oranda düşme olursa itiraz edersiniz. Ama şimdiden canınızı sıkmaya değmez. Belki de oran artar, belli mi olur.

Arkadaslar her iş kazası davasında sgk önce hastaneye gönderiyor, hastaneden verilen sağlık raporu ne olursa olsun mutlaka adli tıpa da mı sevkediyor!? Madem son karar adli tıp veriyor o zaman sgk neden direk adli tıpa sevketmiyor

@emre.mese,
Emre hocam selamın aleyküm. Şöyle birsey sormak istiyorum. Benim oranım 8.1 idi . Karşı taraf itiraz etti kalıcıydi oranım 2021 de kaza yaptım 2023 de mahkemeye verdim işten kovuldum başka sebeple . Maaş oranı sebepdi.

Sonra karşı taraf itiraz edince yükseksaglik kuruluna gitti onlarda inceledi yüzde %10 karar verdiler .Bizde karşı taraf itiraz ediyor diye bizde ettik tekrar . Ama karşı taraf o kadar saçma bir üslupla YSK laf atmış ki tutturmuşlar adli tıp. Sizce ayağımda platin şişlikler var hala . Ve ayağım 4 ameliyat izi çapları büyük. Sizce %10 dan aşağı gelir mi

@ALEHANDRO1,
Genellikle iş kazası mahkemelerinde karşı taraf itiraz ettikleri için adli tıpa gidiyor

@emre.mese,

Kısıtlama mevcut eve tam açılıp kapanmıyor peki adli tıp muane ediyor mu yoksa kağıt üzerinden mı bakıyor son olarak

Üst Alt