Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2016 EKPSS tarihi ve kuralar belli oldu!

[FONT=helvetica]yanı yenı bı atama hayal oldu[/FONT]

evet ama bakanlığın resmi

sitesi

Yeni atamayi ne yapacaksin bilader gir sinava al puani atan kac atama olmus puanin yetmemis halen yeni atama diyon iste sana firsat calis kazan atama zaten sinav sonu olacak eeee

çok şükür inşallah yarın dpb sitesinde veya direk aile sosyal politikalar sitesinde de yayınlarlar.

teşekkürler sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim

arıkan daha dune kadar atama atama dıye bagırıp cagırıyordunuz eylemler yapıyordunuz sınav tarıhı bellı oldu dıye mi? sımdıde bu lafı konusuyorsun..allahtan revamı bır sınava 2 yada 3 atama olması

Puanin dusukse 4. Atamada olsa bos atanamazsin fakat yeni sinav yeni sans demek yuksek puan alma sansi demek calis atan kardes yoksa 3. Atama 4. Atama bos puan olmadiktan sonra

arıkan 2 atamayla hıc bısey olmaz aldıkları sayı bellı..80 alan kısı bazen atanamıyor alım ıyı olmus olsaydı eyvallah derdım hem 2 atama yap hemde sayı dusuk goster sehıt yakını gazılerı bıle engelılerden daha cok alıyorlar..benım derdım atama degıl sayı ıyı olsun 1 atama olsun onada sozum yok

Bu sefer sinav sonu atama iyi olur tahmini 10 bin olur

allah sesını ıstır ınsalahh dogru olur dedıgın bnım umudum yok ama yıne allah herkesın gonlune gore olsun herkese bu yolda basarılar

2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgi verdi.

04 Ekim 2015 11:33

Engelli memur adaylarının merakla beklediği 2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) sınav ve başvuru tarihlerine ilişkin ilk bilgi Bakanlıktan geldi.

Açıklanan bilgilere göre; 2016 EKPSS Nisan ayında yapılacak, Başvurular ise Şubat'ta başlayıp Mart ayında sona erecek.

İşte Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan o açıklama;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "*Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) başvuru sürecini takip edebilirler." ifadelerine yer verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgi verdi.

Engelli memur adaylarının merakla beklediği 2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) sınav ve başvuru tarihlerine ilişkin ilk bilgi Bakanlıktan geldi.

Açıklanan bilgilere göre; 2016 EKPSS Nisan ayında yapılacak, Başvurular ise Şubat'ta başlayıp Mart ayında sona erecek.

İşte Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan o açıklama;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, " Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) başvuru sürecini takip edebilirler."

Dershaneye yazıldım.. İlk dersim dündü... Matematik oldukça zor geldi (öğretmenimiz koşuyor maşallah) ama inşallah üstesinden gelirim.. 5 soru bile yapsam kârdır diye düşünüyorum..
Sınıftakilerin hepsi kpss sınavı için gelmişler. Bizim sınavımız Nisan da olduğu için ben dershaneyi erken bırakacağım.
"Sizi farklı sınıflara alarak müfredatınızı tamamlatırız , sorun etmeyin" dediler. İnşallah sözlerini tutarlar.
6 ay var önümüzde. 3-4 sene önce de sınava girmiştim. Çok tercih yapmadığım için olmadı.. Bu kez tercih formunu boş bırakmamaya çalışacağım.

Bu arada aranızda işlem yeteneği benim gibi zayıf olanlar varsa "Antremanlarla Matematik" kitabını öneririm. Gerçekten mücevher değerinde bir kitap. Daha önce de duymuştum bu kitabı ama önemsememiştim. Dün aldım ve akşam bol bol pratik yaptım. Yapabildikçe coştum, çok hoşuma gitti..
Herkese başarılar...

Herkese selam.Bir kaç sorum olacak.Ocak 81 doğumluyum bu ekpss sınavına girebilirmiyim,yaşım tutuyormu.90 sürekli ağır özürlü raporum var,Kronik psikoz 80 puan ve sağ el iş kazası kesisi sonucu kalıcı kronik parmaklarda hasar 45 puan,Baltazar hesabıyla sürekli,ağır özürlü,kamu istihdamı Hayır yazıyor ama ben çalışmak istiyorum belli mi olur şans bu kazanırsam ve şartlarım tutuyorsa girmek istiyorum.Bazı yerlerde okudum forumun,biri diyor bu durumdakiler girebilir,biri diyor kazansa dahi kuraya başvuramaz,biri diyor atanması yaplınca gider tedaviyle çalışabilir yeni rapor alırısn birşey olmaz.O nasıl olacak atanırken rapor olayı,burada devlet hastanesine heyet raporu için başvurduğum zaman (izmir de) hepside randevuyla veriyor 7 ay sonrasına,atanacağım yer bekler mi,beklemesse sağlık ocağımdan çalışabilir raporu alsam olurmu?Bu konuda çok bilgisizim ve muhakkak sınava girmek istiyorum durumum vahim cevap verecek arkadaslara simdiden tsk ediyorum.

SelamunAleykum . Ben trafik kazası yaptım ağır bir şekilde beyin kanaması bilinç kaybı ve travma gecirdim . Gecen 1 ay icerisinde devlet hastanesine gittim engelli haklarından yararlanmak için heyete girdim . Malesef %32 oranında rapor aldım . Tam teşekkürlü muayene edilmedim ama . itiraz edecem sevk ettikleri hastane daha düşük verir doye korkuyorum . İptal edip tekrardan aynı hastanede heyete girme durumum var mı ? Cevap verecek arkadaslardan simdiden Allah razi olsun .

umut

devran29

bu acıklamayı bakanlık acıkladı ilk önce onun için bu yazılanlar ama ösym 2016 iş takvimini ocak ayında açıklar zaten kayıt için nisan ayını beklemek zorundayız

Aslı* matematik işte bütün mesele orda :D bende matematik yapamıyorum hemde taaaa ortaokuldan beri :D antremanlarla matematik kitabı evet gerçekten işe yarayabilir bende adını çok duydum ama kitapçıda kalmadığı için alamamıştım. ama benim fikrime göre hiç bilmediğim birşeyi öğrenmek yerine az bildiklerimi daha iyi bilmek mantıklı geliyor yani diğer derslere daha sıkı çalışmak :)
hangi öğrenim durumundan gireceksin ? rakibim misin korkuyorum :D

Ben de lisanstan gireceğim. ege taraflarını yazmayı düşünüyorum. aynı yerleri yazmazsak sorun olmaz :)

Merhaba arkadaşlar. Matematikten sıkıntısı olan arkadaşlara youtube da izleyebileceği Şenol hoca var. Çok akıcı ve basit bir şekilde anlatıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Denemenizde fayda var...

Yaa evet Şenol hocayı çok duydum ama henüz izleme fırsatı bulamadım. O kadar çok önerildi ki.. bence de kesin güzel anlatıyordur.

E kpss matematik konuları;
temel kavramlar, sayı sistemleri, doğal sayılarda 4 işlem, bölünebilme kuralları, faktöriyel ve asal çarpanlar, obeb-okek, rasyonel sayılar, basit eşitsizlikler, mutlak deger, üslü ifadeler,köklü ifadeler,çarpanlara ayırma, oran orantı, denklem çözme, sayı, kesir, yaş, işçi havuz, hareket,faiz karısım problemleri, kümeler, fonksiyonlar, işlem, modüler aritmatik.

Bu konuları şenol hocadan düzenli bir sekilde takip edebilirsin aslı :)

Aslı* :D :D :D umarım sözünü tutarsın benım egede gozum yok . bana memleketım yeter ucuz ev kırası yadaa evimden işe gitmekj gibi :D :D: D:D
hacigan üstadım hakkınsa geç beni :) helal olsun farketmez nerden katıldığın. şaka benimkisi yanlış anlaşılmasın Allah herkeze güzel meslekler işler nasip etsin :)

en başta sağlık tabi :)

Sınava girersem geçerim tabide ben kurayla seçilcegim için senin rakibin degilim şaka yapmayı bende severim onun için seni anlıyorum

hacıgan aklın varsa kuraya katılma hepsı torpıl bana gore torpıl olmasada en fazla aldıkları 400 kısı bıle degıl ve basvuru sayısıda sadece kura ıcın 50 bın uzerunde sayısal loto gıbı tutursan atanırsın ben 2 defa gırdım kuraya cıkmadı ısmım ben su lıseyı bıtıremedım gıttı sınava gırsem keske

Üst Alt