Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2016 EKPSS ile öğretmen alımı olur mu?

Gs3434

1200 hali hazırda atanmayı bekleyen öğretmen sayısı. Tam sayı değil. Tabi ki az 250 nedir? En az 600 en fazla 800 bekliyorduk. :(

edebali

yok size 1000 versinler...geriye kalan 5000 bini de öğretmenler dışındaki bütün branşlara dağıtsınlar..sanırım branş başına 10-15 kontenjan düşer. :)

fringe

Öğretmenlere verilen kontenjan 6000 kişilik memur kontenjanın dışındadır.Fazla almalarının size ne kadar yararı var bir bilseniz böyle konuşmazdınız.Zaten yüksek puanlıların çoğu öğretmen.Sizlerin taban puanını en 3-4 puan aşağı çekerdi yüksek alım olsaydı.

yakups

sağol benim puanım gayat iyi..86,514 sıralamam 187.ci..eğer öğretmen atamaları 6000 binin dışındaysa ve diğer arkadaşları etkilemiyorsa fazla kadro verilmesi..yani hakkaniyette bir sorun yoksa , hayırlısı olsun diyelim..

fringe

Bencilliğin sözlük anlamına bakın naçizane isteğim. Engelleri biz sanırım bedenimizden önce beynimizde başlatıyoruz. 6000 atama dışında alınıyoruz. Bu sizi rahatlatacak daha rahat atanmanıza mahal verecek. Ama sanırım bundan bîhabersiniz sanırım. Canım dünden beri burnumda zaten. Bir de sizin gibi düşünenlere laf yetiştirmek daha da zor oluyor.

edebali

bana bencil demeden önce,öğretmen atamalarının 6000 dışında olduğunu belirt..belirt ki bende 6000 kadro içinden kendinize 800 - 1000 kadro istediğiniz için aynı şekilde sizin bencil olduğunuzu,aç gözlülük yaptığınızı düşünmeyeyim..yani konuya açıklık getir..tşk.

Buralarda gezen okuyan yazan çizen birisi olarak defalarca başlık açıldı, milyon kez tartışıldı. Her şeyi devletten beklemek hazıra konmak demek oluyor. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın o zaman... Neler çektik biz kaç kez bürokratlarla görüştük... Ankara'ya gitti geldik. Twitter'dan sesimizi duyurmaya çalıştık. Tabi sizin gibi düşünenlerde öyle "aaaammaaan hepsini öğrtmene mi versinler?" Demek... Hoş değil.

Hep aynı örneği veriyorum. Mühendisim. Çalıştığım kurum 7 engelli çalıştırıyor (galiba) 2 mühendis 5 hizmetli. Mühendis sayısı 3 olsa hizmetli sayısı 4 e iner. Mühendis sayısı 5 olsa hizmetli sayısı 2 ye iner. Tamam belki öğretmen atamaları ekpss atamalarından ayrı zamanda yapılıyor ancak öğretmen atamaları meb'in engelli sayısını etkilediği için diğer lisans, lise, önlisans mezunlarını da etkiliyor. Unutulmamalı ki MEB'de sadece öğretmenler yok. 92,5 puan aldım 133. sıradayım elektrik elektronik mühendisiyim ama +5 kadro açılması için dua ediyorum. Öğretmenlerinki biraz garip geliyor bana. 1200 kişi için 1500 kadro istenmesi. 600 bile çok. Bir lisans mezununun atanma ihtimali 9000 kişi için 2000 kadro desek (9000 de 2000 %22,22) iken neden öğretmenlerin bu ihtimali %50 olsun?. Adil olmalı kontenjanlar.

Ücretli öğretmenlik yapıyorum. Aldığım para çok komik. 13.000 engelli öğretmen açığı var kurumda. Anlamayan arkadaşlar için tekrar yazayım.MEB bünyesinde çalışması gereken 13.000 ÖĞRETMEN Açığı var. Adalet neresinde bunun? 250 verip susturmak mı adalet? Gözünüzü seveyim biraz bir bakın. 2006-2010 yolları arasında "engelliden öğretmen olmaz!" Deyip bir kişiyi bile atamadılar. Bu mu adalet Gökhan Bey? Biraz el insaf...

1200 kişinin girdiği sınavdan 1500 kontenjan istemek mi adalet? Mühendisler için de aynı durum söz konusu. Ekpss kadrolar yeterli değil. Kpss kadroları deseniz is güvenlik sertifikası, saha için sağlık raporu vb istiyor... ama mühendislik olsun, diğer lisans bölümleri olsun bu kadar göz önünr getirilmiyor. Yapılan etkinliklerde olay hep öğretmenlere çevriliyor. Ben adalet olacaksa herkese olmasından yanayım.
bu arada özel sektörde haftada 45 saat çalışıyorum. Devletteki hizmetli kadrosunda calisan birçok kişiden az kazanıyorum.

gökhan_

1200 hali hazırda atama bekleyen... Toplam sayımız henüz belli olmadığı için 1500 diyoruz. Gökhan Hocam inanın şu an Nelerle cebelleştiğimizi bilsen... Neyse.

edebali

Evet biliyorum. Çünkü bu kadar sorunla cebellesen 75 bin civarı kişiden biriyim. 75 bin küsür kişi için adalet istiyorum.

gökhan_

Peki atama yapılmadığı zamanlarda adalet tecelli etmiyor muydu? Adalet kavramı o zaman kullanımda değil miydi? Adaleti bu yönden de bakın. Engelliden öğretmen olmaz denildiği süreçte de bu kavramlar vardı.

Üst Alt