Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014'deki iş kazasının hasarı daha sonra ortaya çıktı ve rapor aldım..?

tortugacek

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben 2014 yılında ayağımdan is kazası geçirdim 1.5 yılın sonunda iyileştim

ara ara rapor raporlu kaldım is kazası olarak kayda geçmedi is yerimi mufettise verdim ispatladım bana %20. şirkete %80 kusur verildi

heyete girdim 0 geldi
masa bası iste çalışıyordum 2016 aralık'ta bolumum kapandı işten çıktım 1 yıl çalışmadım yeni ise girdim 1 ay çalıştım ayagim nüksetti ayakta çalışamıyorum ve ameliyat oldum 6 ay raporlu kaldım işten çıkarıldım

rapor sonu heyetten rapor 29.2 geldi sgk yazını ankara'ya gönderdik maasa baglanacaksin dedi nette okudum raporu düşürme ve yükseltme gibi durumları oluyormus ankaranin

ben bursa'da heyete giriyorum istanbul sağlık kuruluna dosya gidiyor rapor veriliyor ankara bunu düşürme olanagi var mi veya yükseltme
bununla ilgili düşürme ve yükseltme ile şikayet edebilir miyim ve maas kaza oludugu 2014 de gore mi raporun geldiği 2018 e gore mi hesaplanir

teşekkür ederim.

SGK'nın belirlediği malûliyete oranına itirazla dosyayı Yüksek Sağlık Kurulu'na gönderebilirsiniz. Fakat oradan gelecek rapora itiraz etmeniz için Malûliyet Tespit davası açıp, dosyayı Adli Tıp Kurumu'na göndertmeniz gerekecektir. %29,2 ye göre bağlanacak gelir ise kaza tarihindeki ücretiniz üzerinden bağlanır, ancak bugüne kadar birikmiş olan aylıklarınızı toplu olarak alabilirsiniz.

anladığım kadarıyla düşürme gibi bir ihtimal yök eğer itiraz etmek istersem su anki orana itiraz edebilirim doğrumudur tesekkurler

Düşüremezler gibi bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak, düşürmezler diyebilirim. İsterseniz bu orana itiraz edebilirsiniz tabiki.

@tortugacek
tazminat için işvereninize de dava açma hakkınız var, bunu zaten biliyorsunuzdur.

bilmeme ihtimaliniz olan şey ise şu, işveren mali sorumluluk sigortası.
bazı işverenler, iş kazası olursa tazminat bende patlamasın diye sigorta yaptırır, o sigorta şirketinden para alabilirsiniz.
bu sigortaların teminat limiti genelde düşük olur, bugünün parasıyla 100-150 bin gibi.

sigorta şirketine, sgkdan gelen kusur raporunu ve en son aldığınız %29luk sakatlık raporunu gönderirseniz, paranızı direkt öderler, davalk olmadan paranızı alırsınız.

şirketin teminat limiti düşük olduğu için, sizin alacağınız para 300 bin bile olsa, poliçe limitinin tamamını öderler eksik kalan kısım için işverene dava açarsınız.

henüz işverene dava açmadıysanız, biraz daha bekleyip işveren mali sorumluluk sigortası var mı onu araştırın, sigortadan paranızı alın sonra dava açın.

eğer işverene dava açmışsanız, sigortacıya da başvurun. onlar size, şu an devam eden bir dava varmış, o yüzden ödeyemeyiz dava sonunda gelin paranızı verelim derlerse; sigortacıya da dava açın ve sonra davaların birleştirilmesini isteyin.

sonra sigortacıya tekrar başvurup, davanın sonunda çıkacak olan tazminat zaten poliçe limitini aşıyor, dava sonun beklemeden poliçe limitini bana ödeyin, boş yere icra masrafı ve vekalet ücreti ödemeyin dersiniz. büyük ihtimalle tazminatınızı öderler.

mali sorumluluk sigortası yök sanırım ise girerken bisey demediler biseyde imzalamadım is yeri el değişti ve orda çalışmıyorum 3 yıl oldu çıkalı bu sigortanın olup olmadığını nasıl ogrenebilieim markette çalışıyordum bu sigortayı gıda sektöründe yapiyolarmi

is kazası sonucu 29 raporum olduğu söylenildi sgk dan evine raporla ilgili evrak gelecek e devletten baktığımda aylık baslandic kaza tarihimden 35 ileri ve sürekli is göremezdik geliri durduruldu yaziyor daha evime evrak gelmesi maas bağlanmadı nasıl durduruldu yaziyor emekli ödeme bölümünde 17 gün yaziyor kaza 2014 te mart 4.5 yıl gecmis 17 nedir acaba ve rapor öğreneli 5 gün oldu

raporum eve gelmedi sürelimi suresizmi nerden öğrenebilirim sgk soylermi yada eve gelen evraktami yazar 29 rapora kontrol yazma ihtimali nedir yazmama ihtimali varmi. nette araştırdığım kadarıyla ilke heyete girip rapor alan kişiye kontrol yazılabiliyor 2014 geçirmiş olduğum rahatsızlık nüksetti kontrol yazılabilme ihtimali nedir ve belli bir oran üstü kontrol yazilabilir mesela 15 altına vermeyebilirmi

2014 mart'ta is kazası geçirdim
ara ara 3 ay raporlu kaldım heyete girdim 0 iyileştim 2018 subatta nüksetti 6 ay raporlu kaldım heyet 28.2 geldi
su an maaş 149 ek ödeme birikmiş aylik ek ödeme 21. maaş 437. birikmiş maaş 2.500
aylık başlangıç tarihi 2014 mayıs yazıyor benim 2018 geçici is goremezlik tarihinden sonramı maaş başlar kaza tarihi mi 2014 zaten yazanda maaş başlama tarihi 2014.
benim hesapladığını 26 bin yapıyor toplam dogrumudur yoksa 2018 de 28.2 raporun belirlendiği tarihmidir

merhaba benim is kazasi ayagimdan 28.2 oran 470 tl ek ödeme ile maas 2020 ekimde kontrol referans alabilirsiniz

is kazasi

merhaba

ben is kazasindan heyete girdim
ortopedi ve fizige gorundum
ortopedi kirik yok ben bise yazamam dedi ama mr sonucunu yazdi ayak bilegi sinovit ile ve fizik ayak bilegi sinovit yazdi olcumdede aktif olcum ayak yukari 0.5. asagi 0.25 iceri 0.20 saga 0.10 ve pasif 0.10 yukari. 0.30 asagi. 0.25 iceri 0.15 disari.
ayagima 28 oran verdiler

is yerine dava actim 2020 de kontrol tarihim var
mahkeme kontrol tarihnden once davayi sonuclandirir mi
kontrol tarihini bekleyip tekrar heyetten gelen oranimi baz alir yada adli tipa gonderirmi adli tipta bolumlere bakilabiliyor muyuz
ben kontol heyetine girerken 5 bolum e gidecegim adli tipta tek bolum mu yada benim gorunmek istedigim bolumler mi muayene eder

is kazasi heyet

merhaba bugun uludağ universitesinde is kazasi kontrol muayenem vardı ortopedi ayağıma baktı muayene elimdeki epikirizlere baktı ekrana biseler yazdi tamam dedi fizik dr sadece ayagima muayene yaptı ne epikiriz baktı nede dinledi eklem hareket olcumune gondermicekmisin dedim ben baktım dedi sorunlarimi psikiyatir anlattim heyete girdim ama fizikten ortopediden heyet yokmus universitede dr yazdiklari kurula gidiyormus daha once devlet has girdim dr muayene heyet girdim fizik ortopedi universitenin sistemi boyle birde 2 ay onceden muayene randevusu aldım ilginc pisikiyatir umarım verir

genellikle yeni mevzuata göre hesaplanır fakat en iyi sonucu çalışma bakanlığını arayarak öğrenirsiniz 0312 524 25 49 iş teftiş kurulu yardımcı oluyorlar :)

merhaba ben is kazasindan 28 aldım 2018 de 2 ay once kontrol vardı diyelim aynı geldi is yeride itiraz etti şimdiden adlı tipa gidicem rapor sonucu gelince hastane raporunu adlı tıp görürmu bilgisi olurmu ve yeni yazacakları maluliyet oran raporu etkilermi is kazalarında yaptığın meslek örnek ayakta calisma ve yaş raporda etki edermi aynı kazayı geçiren 25 yaşındaki kişiyle 45 yaşındaki kişi aynimi olur oran yasa göre artısı eksisi olurmu teşekkürler

merhaba 28.2 is kazasi raporum kontrol muayenesi sonucu 76 oldu ortopedi fizik psikiyatir hem is kazasi sürekli is göremezlik ve emekli maasi birliktemi alicam 2 yıl sonra kontrol var suda var ben is bulursam calisicam emekliliği kabul edersem is bulunca emekliliği iptal edip ise girebilirmiyim yoksa kabul edersem kontrol tarihine kadar devam etmek zorundami emeklilik ssk günüm 2384 yaş 37 2 yıl sonra oran duserse emeklilkk gider yaslaninca ssg günüm eksik olmasın gençken doldurayim normal emeklilik olsun 2 yıl az degil arastirdim netten sürekli ve emekli maaşı alırsam yuksek olan maaşın tamamı az olanın yarısı mesela 2000 bin sürekli 1500 emekli maaşı 1500 yarısı 750 yapıyor 2 yıl icin değmez hem ssk günüm eksik olucak hemde iste anlasacagim maaşı alamam dogrumudur vergi indirimi alirsam calisabilirmiyim emekli olmayı kabul etmesem surekli maaşı alsam cevaplarsaniz bahtiyar olurum

is kazasi

is kazasından 76 puan aldım engelli kartı çıkarmak icin sgk dan evrak aldım aile sosyal hizmetler bu geçersiz sağlık kurul raporu gerek dedi barkotlu ıslak imzalı kart çıkarma hakkım varmi ve 2000 sgk girişim var ama günüm yok stajer olarak 2009 sgk pirim günü başlangıç 2384 günüm var vergi indirimi alabilirmiyim teşekkürler

Abi taaa 0 dan 76 nasil geldi olay valla helal olsun peşini birakmamişsin

norolojiye girmedim iptal ettim ordanda gelirdi 3 ay sonraya emg dedi beklemedim

merhaba iş kazası 5 iç kez heyete girdim ara karar vermiş kurul tekrar giricem ne eksikte yeniden girmemi istediler bütün bölümleremi istedikleri tetkiklerimj yapıcam

iş kazası

iş kazasından 3.5 ay önce heyete girdim istanbul sağlık kurulu ara karar vererek tekrar hastaneye sevk istemiş ne eksikte tekrar gönderim yapıldı acaba 9 bölüme tekrarmi gidicem yoksa istedikleri bölüm olurmu belirlenmiş

2018 de ayaktan 28 aldım 2020 de ayak 30 psikiyatri 67. baltazar 76 verdi 2022 eylül fizik 0. psikiyatri 34 2023 şubat tekrar ara karar sonucu 34 2023 haziran tekrar heyet davam devam ediyor doktor salladı resmen elinde telefon mesajlasiyor baktı öyle ayağa ne yazdıysa 0 geldi av diyor 0 gelirse genel 5 yıllık malul duruma çıkar tazminat normalde insanın çalışma yaşı vardır ona göre örnek 30 yaş 65 çalışma 35 yıllık oran olarak hesaplanır maluliyet oranı aynı ise eğer iliyesti derlerse malul kaldığın süreyi alırız tazminat ama dedimki örnek ayağım yok puan 50 ne artar ne azalır 35 yıllık oran ile hesaplanır ama benim ayağın duruyor malul kaldım 6 yıldır çalışamıyorum ayakta ağrı oluyor sisiyor o yüzden masa basida bulamadım 10 zaman aşımı geçince davada 5 yıllık malul kaldığım dönemi hesaplarsa bende ayakta çok durduğum veya çalıştığım zaman siser ise tekrar rapor alırsam ayağıma masraf yaparsam ne olucak artık dava bittiği aman bitmistir dedi kanun yok dedim o zaman belki ben 500 bin tl masraf yapıcam yada calisamicam tekrar oran verilmesi ise yaramıyormuş ortada kaldım resmen adalet

@Kendineisci,

daha sonuç çıkmadı iş yeri beni mahkemeye verdi iş kazası değildir diye 2020 de dava açtı 2020 de sonuçlanacak davayı uzatmış oldu ilk derece mahkemesini kazandım 2022 de istinafa gittiler 2023 kasımda kazandım şimdide yargıtaya gittiler müfettiş raporum var iş kazasidir diye benide adli tıpa sevk etti mahkeme daha gitmedim bakalım ne zaman gideceğim 2014 kaza tarihi 1 milyon alsam 5 ev alınırken şu an 5 ev 30 milyon örnek iş veren 1 kasa elma satıp verecekken tazminatımı şimdi 1 adet satıp verecek yine bir kasa satması gerek davayı kazanirsam munzam zarar davası açıcam

Üst Alt