Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014 tarihli raporla yurt dışından araç alabilir miyiz?

Ülkem1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba. Ben Zafer Muğla'da yaşıyorum.
Kızımın %100 oranında sürekli ağır engelli raporu var. Almanya'dan Mercedes V 220 yada V 250 almak istiyorum.
Ankara gümrük müdürlüğü ile telefonla görüştüm. Mevcut Engelli sağlık kurulu raporunuzda "özel tertibatlı araç ile taşınması uygundur" ibaresi olması gerekiyor dediler. O raporla bize her ayın ilk salısı başvurabilirsiniz dediler.
Elimizdeki rapor 2014 yılında GATA dan alınmış bir rapor. Fakat açıklama bölümünde memur arkadaşın dediği ibare yok. Raporu değiştirmem mi gerekiyor yoksa araç alımı için ayrı bir rapor var mı.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler.

Ülkem

Tarih sıkıntıya yol açmaz. %90 üzeri rapor olduğunda özel bir ibare de aranmaz diye düşünüyorum. Yurt içinde aranmıyor, yurt dışından alımlarda da aranmaz herhalde.

Bence bunu Ankara Naklihane'ye faksla ya da şahsen giderek sorun.

ben raporumu yenı aldım kesinlikle özel tertibat yazısı yazmadan ıthalat belgesi vermiyorlarr

ali711

Rapor oranı %90 üzeri olup aracı yakınlar kullanacağı zaman da mı?

evet hatta bır tane abım antalyadan gelmiş oglula beraberr gecen salı ozel tertibat yazmıyo dıe reddettilerr

ali711

Araca binip inmesi için donanım gerekli gibi bir gerekçeyle demek ki...

Evet abi donanım yada tertibat yazması lazım bu arada bazı hastaneler artık biz vermiyoruz die insanları sallıyolar ben kavga ettim ve aldım

Üst Alt