Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2008 yılınız nasıl geçti?

Konular
36
Reaksiyonlar
10
2008 yılını hiç sevmedim ben.
çok sıkıntılıydı.
sevgilimden ayrıldım,küt diye senenin başında beni bıraktı
şoke oldum .
bütün sene etkisi sürdü:(

1,5ay önce kaza yaptım ,bi araba karşı şeritten üstüme refüjü atlayıp uçtu.
ve son olarak 8gün önce çay tepsisine oturdum yandımm..:(
bitirdin beni 2008 bütün yaşam enerjimi aldınn.
2009 inşllh iyi bir yıl olur ..
sevgiler..

eee normal ikincibahar herşeye olumsuz yaklaşirsan böyle.

2008 güzeldi beklediklerim olmadı ama beklemediklerim aklımın ucundan geçmeyener oldu kadromu aldım evimi aldımmm arabayı neden alamadım düşünüyorumdaaa 2009 kalsın istedi sanırım 2008 vermedi hadi hayırlısı bakalım 2009 nasıl geçecekk gözlerim kapalı kulagım kaderde bakalım ne yollayacak 2009 la

2008 ıyı gıtmeye baslamıstı nısaqn ayından berı biri gırmıstı hayatıma ve bambaska olmustu ılkkez hayatım ama sonuna geldıgımızde 2oo8 ın kasım aralık ayı yıktı benı yıne.kustu gıttı bana.2009 danda beklentım yok oyle ınsanı bıdaha buulamıcamı bıldııgım için:(((

2008 Allaha şükürler olsun. Benim için her zamankinden iyi sayılırdı.
Fakat ömürden 1 yılın daha gitmesi arkana dönüpte bir baktığında bu güne kadar ne yaptım diye aslında çok ta fazla ir şey yapamadığımı görüyorum.

İnşallah geçmiş yıllarda yapamadığımız bir çok şeylerin bundan sonra ki zaman diliminde yapabilmek temennisiyle

acısıyla tatlısıyla geçti 2008....
bugün 28 aralık...4 gün var...yeni bir yıla...
bu sene nasıl geçti....:(24 şubatta dedemi kaybettim bu 2008'in en kötü anısıydı en kötü günüydü dedeme düşkündüm...ama gözlerimde canlandırabiliyorum dedemin iyi bir yerde olduğunu biliyorum bu biraz yüreğime su serpebiliyor....
bu yıl anladığım bir şey daha var....bir bayram sabahında dankkk diye kalbim'e vuran....
benim için aşk ve sevgi çok önemli özel ve kutsal...
ama hiç yaşamamışım aşkı yani kendi sevgime aşık olmuşum:DAMA BUDA BİR BAŞARI DEĞİLMİ KARŞILIKSIZ SEVGİ:Dkendi içimde büyüttüğüm bir şeylere değer vermişim
ama kötü bir şey olarak bakmıyorum buna ne olursa olsun üzüldüm kırıldım incildim biraz ama kanamadı kalbim ne yaralandım nede kabuk bağladı...belkide etkiye tepkiydi kimbilir...bitti geçti gitti tövbeeeeee diyorum:Do yüzden çokta önemli olmadığını
anladığım ve farkına vardığım için mutluyum en azından aklım başıma geldi:dgerçek sevgiler gerçek aşklar gerçekten kazanır;)o yüzden herkese gerçek aşk gerçek sevgi diliyorum 2009'da...
doktorlarla tanıştım bu sene oda çok korku doluydu allah kimseye göstermesin diyorum bir dahada yaşatmasın diyorum bana sağlık sağlık sağlıkkkkkkk diyorummm bu olmadıkça hiçbişi olmaz çünkü.....
veeeeeeeeeeeeeeeeeee 2008 aralıktayım mutluyum...bir aralık öğleden sonrası mucizeyi yarattı ve yavaş yavaş kalbime ve beynime ahtapot etkisiyle girdi ve...beni kuşattı:D
2009'da
herşeyden önemli olan sağlığı diliyorum tüm insanlık adına ailem'e dostlarıma sevdiklerime ve kendime...
aşk aşk aşkkk diliyorum kalbimi eriten bir çift göz diliyorum:dnefes olmak ve nefesim olmasını istiyorum yanı yarım elmamı ruh ikizimi bu yıl beni tamamlaması adına is-ti-yo-rummmmmmm
tabi istemekle olmuyo allah nasip ederse hayırlısını kalbime versin....amin diyelim arkadaşlar...bana ne düşünüyosanız allah iki katı güzellikte versin hepinize...;)
kısacası mutluluğu istiyorum
sağlık ve mutluluk varsa huzurda vardır...
herşeyin gönlünüzden geçen şekilde olmasını diliyorum...

mutlu noeller mutlu yıllar....
şirine'den koca yılın özetini aldınız...:D

engelsiz geçirdiğim gençlik günlerim dahil, hayatımın en güzel en dolu geçen yılıydı 2008.
bi ömre bedeldi. umarım 2009 da böyle aynı hızda devam eder.
..ve bana bu güzellikleri yaşatan kişiye buradan el sallayıp öpücüklerimi yollayayım. :p;):):D

2008'in ilk ayları yorucu, yoğun ve ciddi kararlar almama neden olan olaylar yaşadım. Kötü geçmedi ama iyide diyemem..Eğer aldığım kararlar doğrultusunda devam edersem sanırım asıl hedefime ulaşmış olacağım. 2009 bunun için çok önemli. Herkes için yeni yıl çok daha iyi olur umarım.

Sıralamak gerekirse;
Ameliyat,
Zor iyileşme süreci,
Doktor kontrolleri,
Sevdiğim insanla sözümüzün olması, (en mutlu ve en heyecanlı günüm)
Ailemle ve sevdiğim kişiyle süper bir tatil,
Yine hastane,tetkikler v.s
Ve yine ameliyatla gelen zorluklar

2008 de çok zor günler yaşadım.
Ameliyatla başlayan 2008 ameliyatla sona yaklaştı ve iyileşme süreciyle de bitiyor.
Hep ağrılar,sıkıntılar,göz yaşları (mutluluk ve sıkıntı için) oldu ama bunun içinde çok güzel ve unutulmaz anlarımda oldu.
2008 de yine zorlukları yendim ve yine ben kazandım :)

2009 da zorluk çekilmeyen mutlulukları kazanmak istiyorum :)

[FONT=Verdana]2008 pek çok “ilk” lerin yılıydı benim için. [/FONT]
[FONT=Verdana]İliklerime kadar ve hiç hissetmediğim kadar yaşadığımı hissettim. [/FONT]
[FONT=Verdana]Ölüm anında hayatım bir film şeridi gibi geçecekse eğer gözümün önünden, [/FONT]
[FONT=Verdana]2008’den öncesini saymıyorum. [/FONT]

benim için güzel bir yıldı umduğumu buldum

Kendini tekrarlayan bir yıldı...Deja vu diyeceğim bir sene daha pır diye uçup gitti...Uçsun gitsin ve bir daha aynı şeyleri yaşamayım...Bembeyaz kar yağarken dışarda,hayatın süprizler hazırladığını düşünüyorum ve kendimi huzurlu,mutlu hissediyorum...

Guzel huzur mutlu herşeye katlanabildik bi yıl gecirdim kız meselesı cok yaşadım ama hiç umrumda degildi benden ayrılan ayrıldı ama kendilerı bilir guçsuz biri deildim guclu ve cesaretlı elınden gelen her işi yapabilen biririyim banane kı kızdan biri gider biri gelır ben askım için yanmam cunku benım gururum herkesden once gelir bakalım 2009 da daha neler olur umarım bu yılda guzel bişiler yaşarız optumm hepınızı hşçklınnn

son 6 ayı benim için muhteşemdi, yıllardır çocuklarımdan eşimden memlketimden ayrı kocaeli üniversitesinde memur olrak çalışırken,temmuzda mersin toroslar belediyesine tayin oldum. Bu benim için maddi manevi özlem dolu yılların bittiğinin en azından hafiflediğinin göstergesi oldu. Yıllardır beklediğim tayin 2008 temmuzda çıktı. Ben eski kredi kartızedelerdendim. 36 aylık bir kredi çekip borçlarımı kapamıştım ama bu seferde ayda 700 ytl kredi bitirdi beni , heleki gurbetteysen ve kira veriyosan sıkıntılar üst üste , 6 ay kaldı kredinin bitmesine ve artık beni zorlamıyor, çünkü mersindeyim evimdeyim karımın anamın babamın cocuklarımın yanındayım, el birliği ile geçinip gidiyoruz. yazada annemin altındaki doğanı doublo yaparsam benden iyisi yok. :)
yani 2008 benim için dönüm noktasıydı,2009 dan beklentim Allah'ımın bu durumumdan geriye düşürmemmesi ve ailemin sağlığı başka ne oılabilirki şu 3 günlük dünyada :)
trilyonlarım olsa ne olur , birgün hepimiz girecez kefen bezine :)

2007 de başlayan güzellikler, 2008 de devam etti. Her alanda bereketli, hareketli, yoğun ve genel anlamda güzel bir yıldı diyebilirim. Bana kazandırdıkları ve kaybettirdikleriyle olgunlaştığımı hissettiğim bir yıl 2008... 3. çeyreğinde yok olduğumu düşündüğüm, son çeyreğindeyse her son bir başlangıçmış diyebildiğim bir yıl 2008...

Nasıl geçerse geçsin; hiçbir zaman unutamayacağım bir yıl 2008...

Bu yılınızı iyi geçirdiniz mi?
Sağlıklı olduğunuz için hiç sevindiniz mi?
Bu yıl hiç gün ışığı ile uyandınız mı?
Kaç kez güneşin doğuşunu izlediniz?
Bir neden yokken kaç kişiye hediye aldınız?
Kaç sabah yolda bir kediyi okşadınız?
Bu yıl yeni doğmuş bir bebek parmağınızı sıkıca tuttu mu hiç?
Ve siz onu hiç kokladınız mı?
Yaz gecelerinde ne çok yıldız olduğuna hiç şaşırdınız mı?
Kendinize bu yıl kaç oyuncak aldınız?
Kaç kez gözlerinizden yaş gelinceye kadar güldünüz?
Yaşlı bir ağaca sarıldınız mı bu yıl?
Çimlere uzandığınız oldu mu?
Çocukluğunuzdan kalan bir şarkıyı söylediniz mi hiç?
Hiç suda taş kaydırdınız mı bu yıl?
Kaç kez kuşlara yem attınız?
Bir çiçeği dalındayken kokladınız mı?
Bu yıl kaç kez gökkuşağı gördünüz?
Ya da hediye alan bir çocuğun gözlerindeki ışığı?
Kaç kez mektup aldınız bu yıl?
Eski bir dostunuzu aradınız mı hiç?
Kimseyle barıştınız mı bu yıl?
Aslında mutlu olduğunuzu kaç kez farkettiniz bu yıl?
İyi bir yılın, bunlar gibi bir çok küçük şeye bağlı olduğunu
hiç düşündünüz mü bu yıl?
Yeni yılda düşünün!
Baharda hemen yayılın çimenlerin üzerine...
Acele edin, er veya geç; çimenler yayılacak üzerinize...

Can Dündar

2008 yılı benim için çok güzel ve özel geçti...
Çok istediğim şeylere sahip oldum,
Tanışmak istediğim bir çok insanla yüzyüze geldim,
Ailemi ve beni çok sevindirecek güzel olaylar gerçekleşti,
Çok gezdim, çok eğlendim, çok sevdim, çok sevildim, sevdiklerimle beraberdim...
smiley.gif
wink.gif

2009 yılı da umarım, bana ve sevdiklerime uğur,mutluluk ve güzellik getirir...
smiley.gif

Şimdiden hepimize mutlu ve uğurlu yıllar diliyorum...
smiley.gif

2007 gibi bir yıldı aslında benim için 2008 yılı da..Öyle aman aman diyeceğim bir heyecan olmadı..Mucize hiç olmadı..Sıradan ve her zamanki var olan yıllardan bir yıl oldu benim için bu yılda..Anne ve babam sağ allah başımdan eksik etmesin;başka da ne olsun işte..İş güç aynı koşuşturmaca..Zaten kendim için yaşadığım bir hayat değil benimkisi..Bu nedenle pek de umursadığım yok...
2009 'da sağlık sıhat ve ebevenleriminde aynı şekilse sağlık sıhatli olmasını temenni ediyorum..Kardeşim sağ salim askerden gelip atansın..Kendim için isteyeceğim tek şeyde sağlık sıhatten hemen sonra arzuladığım gibi bir ev alabilecek kadar para çıksın Milli piyangodan ve kafama göre dizayn edip yerleşeyim..Hayırlısı ise şefliği de kazanayım...Sanırım bu isteklerim olursa ayaklarım üzerinde daha güçlü durabileceğim :)

bu sene benim için güzeldi ameliyat oldum durumum iyi teyze oldum sağlığım yernde daha ne olsun dimi ama :)

2008 benim için ne iyi ne de kötü bir seneydi.Çalıştığım iş yeriden kriz nedeniyle çıkarılmam beni üzen tek şey oldu . Ama herşeyde var bir hayır diye düşünüyorum .
Eğer işten çıkarılmasaydım şuan arapça kursuna gidemiyor olcaktım .Hayatta hiç bir şey tesadüf değil.Yeni bir yıla giriyoruz ve ömrümüzden 1 yıl daha eksiliyor ve her geçen sene içinde insan ölüme daha çok yaklaşıyor.Neden yılbaşını bu kadar coşkuyla kutlarlar ki anlamış değilim. Doğum günü içinde aynı kanıdayım.GEÇEN BİR SENE İÇİN İNSAN NE KAYBETTİĞİNİ DÜŞÜNMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

2008 geçti gitti işte acı tatlı günleri ile bitirdik..pek bir farkı yoktu geçmiş yıllardan ne çok büyük bir acı yaşadım nede çok büyük bir mutluluk monotondu diyebilirim:)2009,Allah kerim..yaşayıp göreceğiz neler olacak yada olmayacak.Ben diğer geçmiş yıllardan farklı olacağını pek sanmıyorum ama hayat bu bellimi olur..umarım üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlar sıkıntılar yaşamayız..

gerçi ben herşey insanlar için mantığı ile yaşıyorum artık yaşacağımız üzüntülerde olacak tabii..:)

2008 Acısıyla tatlısıyla geldi ve bitmesine şurda sayılı günler kaldı.

Benim için iyi noktalarıda vardı kötü noktalarıda.

2009 için daha iyi gelmesini temenni ediyorum.

Herkese mutlu ,sağlıklı ,huzur dolu bir yıl diliyorum....

Yılların benden aldıklarına alıştım... Bana vermediklerine alıştım...Yeni bir yıl benim için hiçbir şey ifade etmiyor.Yeni bir yıla nasıl girersen bütün yıl o hal üzerinde olursun safsatasına da inanmıyorum.Test edilmiştir...:)

Bu yıl benden umutlarımı aldı...Şımarık bir çocuğu terbiye eder gibi terbiye etti beni zaman.Artık umudun eteklerine yapışan o haylaz kız ben değilim.Bıraktım ellerimi... Hayal kırıklıklarıyla dolu bir yıldı.Saçımda bir tane de olsa bir tel ak var.Koca bir ömrün neticesi gibi gözümün önünde duruyor.Ve ben onu çok seviyorum...Yine de yaşadığım herşeyi yoğunluğuna yaşadığım için kendimle gurur duyuyorum.Düşmedim... Kimseye minnet etmedim.Allah'tan başka kimseden medet dilemedim.Günahımı da sevabımı da isteyerek yaşadım.

Bu yıl hayatımda kayda değer tek şey "kabullenmek" oldu... Geleni,gideni,verilmeyeni,esirgeneni,yazgımı kabul ettim...

Dilerim herkesin yeni yılında,yeni düşleri,yeni kazançları olur ve ömrünüze dağılır.Sağlıkla geçireceğiniz bir yıl dilerim...

Açtığın bir foruma cevap yazmak ta varmıs 2008'in sonunda :)))

2008 büyük bir kayıpla bitirdik...onun yanında YENİ BİR BEBEĞİM olacağı için bence güzel bir sene olarak hafızamda kalacak yinede...

2008 çok tatlı,heyecanlı,dolu dolu geçen bir yıl oldu..

2008 benim için güzeldi hayatımda bazı gelişmler oldu bayağı bir yol katettim ama bi o kadrda zorlukları vardı.Umarım 2009 hepimiz için hayırlı uğurlu olur sağlıklı mutlu huzurlu bol kazançlı bir olur inşallah ;)

2008 yılı benim içinde hareketli bereketli zaman zaman hüzünlüydü,biten senenin son aylarında çok güzel gelişmeler oldu insanların bana ihtiyacının olduğunu daha iyi anladığım zamanlar.Yapamayacağımı düşündüğüm verilen sorumluluklar, kendimi daha güçlü hissetmemi sağlayan ortamlar, ailemin sonsuz desteği, aslında çokta önemli değilmiş dediğim bazı üzücü durumlar,manevi yönden bana yeni bakış açısı sunan değerli insanlar,olaylara daha geniş bakmamı sağlayanlar sonuç olarak şanslı olduğumu düşündüğüm bir yıldı..Güzel ve şans dolu bir yıl diliyorum hepimize..:)

aynı tas aynı hamam her yıl gibi evin içinde geçti2008yani eve kapalıyızda ha bu arada şehre taşındık pc aldım insanlarla çetleşiyom

Üst Alt