Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 Yılında %68 Raporla işe başladım, ama benim rapor oranım daha fazla..?

Konular
15
Reaksiyonlar
0
Değerli arkadaşlarım merhabalar...

Ben 2004 Yılında işe gire bilmek için %68 hafif işlerde çalışabilirdiye rapor aldım. tabi baya sıkıntı çektim almak için...

benim normalde rapor oranım daha yüksek. bu rapordan önce 2 tane daha rapor aldım işe girmek için, ama onlarda rapor oranım çok yuksek ve çalışamaz yazıyor.. ( bu iki rapor istanbul dışından alınmış)

Şimdi düşünüyorum da rapor oranına göre emeklilik vergi indirimi ve devletin bize sağladığı kolaylıklardan faydalanıyoruz. ben yeni rapor almak istiyorum
ama bazı şüpelerim var. şu an bir işde çalışıyorum ve en son aldığım rapor bazı yerlere işlendi. şu anki durumum 1 derece oluyor, ama ben 2 derecen görünüyorum. emeklilik ve vergi indirimide dereceye göre oluyor...

Acaba yeterince anlatabildim mi bilmiyorum. şimdi benim bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
siz değerli arkadaşlarımın tecrübelerin ve bilgilerinden istifade etmek istiyorum...

Oranın yükselmişse ve %80'in üstüne çıkmışsa, o zaman Defterdarlığa gidip, vergi indirim oranını artırmak için hastaneye sevkini istemelisin. Seni hastaneye sevk ederler, oran 1. dereceden vergi indirimi almanı sağlayacak %80 ve üzerinde çıkarsa, o zaman erken emeklilik konusunda kazancın olur. Emeklilik zamanın öne alınır...

Bülent Bey deftardarlıkla alakası varmı ki ben şuan çalışıyorum özür oranım %68
4 Yıldır çalışıyorum ve işe girebilmek için bu raporu zorla almadım daha önce aldığım raporlarda ne kadar doğru bilmiyorum Bayburt Devlet hastanesi %100 ( Çalışmak için almak istedim ) Erzurum Devlet Hastanesi %80 ( 2022 için) verdi benim özür oranım 1 dereceye yakın %68 olan raporumda bu durumda tek derdim işe girmekti böylece işe girdim ama zamanla insan daha çok bilgileniyor şuan 2 dereceden vergi indiriminden yararlanarak çalışıyorum ve bu raporum her yere işlenmiş durumda

Şimdi diyorum bunu düzeltmem lazım yoksa 5 sene tam olarak da bilmiyorum kaç sene de emekli oluyorsun tabi oran kızmı çok önemli maaşına ve vergi indirimine yansıyor ve baya fark ediyor şimdi tam olarak nasıl bir yol izlemem lazım acaba şuanki yeni almak istediğim raporda senin oranın yuksek sen çalışamazsın derlermi tabi en çok da bundan korkuyorum...

Emeklilik için vergi indirimi şart. Vergi indiriminin tescilini Defterdarlıklar kanalıyla Maliye yapar. Dolayısıyla oranda bir değişiklik olacaksa, bu Defterdarlığın sevki ve Maliyenin tescili ile olmak zorunda...

Hayır, "çalışamaz" raporu vermez kimse. Bir parmağım bile oynuyor ve kendimi çalışabilecek gibi hissediyorsam, çalışırım. Kime ne! :)

Üst Alt