Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 sigorta girişi ve %77 raporla emeklilik şartlarım nedir?

Serhkan

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
5
@OturanBoğa merhaba abi. Buradan sorayım soruyu bende o zaman, mevcut süresiz 73 raporum var, girişim 2004 4a prim 6300 falan mevcut işyerinde vergi indirimim var. İşten çıkarıldım varsayıyorum. Vergi indiririm ile sgk ya dilekçe ile başvuru yapıp emekli olabilir miyim?

@Serhkan,
İstediğiniz zaman emekli olabilirsiniz. İşten çıkarılmayı beklemeden işveren ile konuşup şu an emekli çalışan olarak aynı işyerinde de çalışmaya devam edebilirsiniz kabul ederlerse. İşten çıkarılırsanız hemen emekli olup size uygun başka bir işte de çalışabilirsiniz.

@BnymnYldz,

İşten çıkarıldım varsayıyorum. Normal gidip emekli başvurumu yapabilir miyim sgk ya. Yoksa illa bi işte sigortalı olupta mi başvuru yapabilirim

@Serhkan

İşten çıkarılırsanız eğer normal gidip elinizdeki vergi indirim belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Emeklilik başvurusu yaparken illa bir işte sigortalı olmanıza gerek yok.

10.03.2004 hizmete başlama tarihim 1985 doğumluyum 6300 gün primim var. 73 süresiz engelli raporum var. Temmuz ayında emeklilik için başvuru yapmak istiyorum. Aynı zamanda işyerinde belirli aralıklar ile 10 gün istirahat alıyorum lokal ameliyat işlerim oluyor. Temmuz ayında işveren e enflasyon açıklandıktan sonra temmuz un 10-15 inde bildirim yapmak istiyorum. Emekliliği başlatmak için benim şimdi neler yapmam lazım. Vergi indiriminden yararlanıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden

@Serhkan,

Siz zaten herşeyi hazırlayarak emekli olmak istemişsiniz. Tek yapmanız gereken Sgk giderek emekli sorgulama yaptırmak ve verilen evrak işyerinize teslim ettikten sonra çıkış işlemi yaptırmak. Çıkış işlemi yapıldıktan sonra tekrardan sgk giderek emeklilik dilekçenizi vermek.

Merhaba 2021 yasası yüzünden 2008 öncesi 4a li da olsan 40 ile 59 arası raporun varsa vergi indirimiyle emekli olabiliyorsun 60 ve 79 arası ise olamiyormussun 80 üzerinde Ağır engelli ibaresi varsa emekli olabilirsiniz yazmış biri başka bir yerde öyle olursa benim 79 olamıyorum sizde olamıyorsunuz bende bunun doğrulugunu araştırmaya çalışıyorum böyle birşey varsa çok sacma

@OturanBoğa merhaba siz emeklilik süreçleri hakkinda daha fazla bilgiye sahipsiniz, yukarıda yazdigim doğrumu? yanlişmi? 2002 4a sgk girişim raporum su an bir sürü hastaliktan toplam 79, prim eksiğim var, tamamlayınca vergi indirimiyle emekli olabiliyor muyum? 40 ile 59 arası olsan olabiliyorsun 59 u gecince olamıyorsun dedi biriside dogrumudur şimdiden teşekkür ederim

Üst Alt