Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 sigorta girişi ve % 68 raporla emeklilik şartlarım nedir?

Cym

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ben malulen emekli olabilirmiyim.
Kronik rahatsızlığım mevcut.

Doğum Tarihi: 10.10.1987
Sigorta Giriş Tarihi: 16.09.2004
Prim gün: 3556
Rapor Yüzde: %68
Vergi Muafiyet: Var.
Bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız sevinirim.

%68 oranındaki raporunuz ile 2.derece vergi indirim hakkı kazanmış iseniz 18 yıl 4000 güne tabi olursunuz.
16.09.2004+20 : 17.09.2024 tarihinde emekli olmayı hak edersiniz.

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak düzeyde işgücü kaybı olduğuna dair rapor alabilirseniz, 10 yıl sigortalılık süresi ile malulen emeklilik talebinde bulunabilirsiniz tabii.

Maluliyet cevtelinde geçtiği üzere endokrinoloji tarafında tedavi edilmekteyim.

Malul sayılacak bir durumda olup olmadığınıza dair en doğru bilgiyi sürekli tedavi gördüğünüz doktorunuz söyleyecektir.

Malulen Emekli Yardımı

Merhaba arkadaşlar:
Ben 2007 hastaneye müracaat ettiğimde, hastane bana %68 oranda var verdi ve rapor sürekli.
2007 yılında gelir idaresi başkanlığı bu raporumu %52'ye düşürdü.

1.9.2013 çıkan yasaya dayanarak malulelen emeklilik müracaatında bulunamak istedim.
Bu gün kurumu aradığımda %52 baz alacaklarını ve emekli olamayacağımı belirtti.
Yeniden rapor talebinde bulunabileceğimi bildirdiler.

Şuan ne halde olduğumu anlatamam.

Nasıl bir yol izlemeliyim.

İşe Başlangıç: 14.09.2004
Prim Gün 4000
Yüzde: %68 hastane, %52 vergi muafiyet

Cym

Malulen emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız. Sizi hastaneye sevk edecekler. Hastane rapor yazıp sgk'ya gönderecek. sgk sağlık kurulu maluliyet cetveli'Ne göre raporu değerlendirecek. Eğer malul sayılmanız gerektiğine karar verirlerse de maluleen emekliliğiniz onaylanacak

Üst Alt