Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 sigorta girişi ve 1. derece vergi indirimi ile emekli olmak için ne yapmalıyım?

bozkurt-erz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İyi günler benim 10/2004 ssk girişim 2300 günüm var gecen yıl 2013 ocak ayında kalpden rahatsızlık gecirdim ve kalp yetersizliği teşhisi konuldu mart ayında kalp pili takıldı yaklaşık 5 yıl icerisinde kalp nakli yapılcağı söylendi şuan çalışmam yasak 1 yıldır çalışmıyorum %100 raporum %100 vergi indirimim var bilmek istediğim emekli nasıl olabilirim yardımcı olursanız sevinirim

sayın arkadaşım geçmiş olsun efor testi zaten söylüyor herşeyi engel yok sayın arkadaşım.durumuna çok üzüldüm.tektrar geçmiş olsun.malul emekli efor testi yüzde 65 rahat alırsın sorun ne

malul emekli olmak istiyorum diyeceksin dilekçeye imza atacaksın.seni hastaneye sev edecekler orada ekk efor ultrason tekikler zaten makinalar söylüyor hasta diye iki adet fotograf ikametgah.il sgk müdürlügüne müracat

ha yğüde 65 yetmez ben yüyde yüyden malul olmak istiyorum dersen bişey degişmez yüzde 65 zaten 1. derece malul aylıgın 1200 civarı çıkar haydi 1100 bunu göze alabilirsen bu aylık yeter diyorsan.saygılar

Teşekkür ederim 1000 ve 1100 artık fark etmez yapcak birşey yok çünkü çalışma doktor tarafından yasaklandı çok fazla yorgunluk stres kalp krizi geçirme riskini artırıyormuş şuan başvuru yapabiliyormuyum yoksa bu ssk girişten itibaren 10 yıl dolması gerekiyormu

sizin durumunuzda 10 yıl sürenin dolması gerekmiyor diye biliyorum.olmazsa askerlik olayını sorun belki askerlik başlangıcı geri götürür

ben ssk sordurdum 10 yıl dolması gerekiyormuş askerlik yapmadım ondanda muafım enfeksiyon riski fazla olduğu için 10 yıl doğruysada bekleyecez artık 1-2 ay var dolmasına gidip dilekcemizi vercez yardımlarınız için teşekkür ederim sağolun

Abdürrahim bey,
Malulen emekli olmak için 10 yıl 1800 gün prim ve %60 üzeri rapor olması gerekli siz,
prim gününü tamamlamış ve rapor şartlarını taşıyorsunuz tek sıkıntı 10 yıllık süreç
Gün/10/2004+10: gün/10/2014 tarihinde 10 yılınızı dolduruyorsunuz 2 ay gibi bir süre kalmış süre dolduktan sonra direk sgk ya malulen emekli olmak için müracaat edeceksiniz ve rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edileceksiniz.
NOT: Malulen emeklilikte kurum sevki şarttır. Tedavinizin yapıldığı hastane rapor vermeye yetkili ise o hastaneye sevk alabilirsiniz.

tedavi olduğum hastane uludağ üniversitesi tıp fakültesi ordan bir rapor çıkardım bir tanede başka hastaneden var ikiside %100 ama üniversite tekrar rapor çıkarmıyormuş yani herkes işine geldiği gibi davranıyor ben yinede şansımı deneyecem üniversiteye sevk isteyecem vermezlerse artık devlet hastanesine yaptırcam

sayınarkadaşım sgk kendi raporunu istiyor o raporlar engelli emeklisinde geçerli kafanı bulandırma 2 3 ay daha dayan sgk il müdürlügüne gir dilekçe ver saygılar.

sgk bagımsız başka hastane raporları sgk yı baglamaz ki.

yani sgk ya benim yüzde yüz raporum var diye dayatma nasılsa hastalıgını mainalar söyleyecek elin saglam o konuda rahat ol bence

Hayırlı akşamlar ben ekim ayında başvurumu yaptım ve bugün gidip sonucu öğrendim ve bana dosyamın red edildiğini söylediler sebep olarak %60 altında kalmış ve çalışma gücümü kaybetmemişim bunlar böyle söylüyor ama 2 tane devlet hastanesi de %100 verip calışamasın tehlikeli diyor artı yine aynı raporlarla başvurduğum vergi indirimmimde bana %100 iş güçünü kaybetmiştir deniliyor bunu diyende ankara şimdi ben ne yapmalııyım itiraz ettim ama ne olcak bilmiyorum benim acil tedavi olmam gerekiyor yeşil kartlıyım ve tedavimi üniversitede oluyorum onlarda yeşil kartlılara bakmıyorlar diğer hastanelerde sevk vermemek için her haltı yapıyorlar bana bir yol gösterirseniz sevinirim..

İtirazımı yaptım cevap bekliyorum şuan cetvel göre bilmiyorum ama doktorumla görüşmemde bana çalışmamın riskli olduğunu söyledi zaten ben bu hastalığı gecirdiğimde otomobil yan sanayide çalışıyordum ve 3-4 ay devamlı kalp kriz riskleri gecirmişim ve konulan teşhis kalp yetersizliği ve hiper tansiyon artı komik olan tarafda maliyede vergi indiriminde yazmış iş gücünün %100 kaybetmiştir şimdi ben bir işyerine başvursam kim işe alır o vergi indiriminde yazılana göre öyle geliyor ki bu iş mahkemeye kadar gidecek gibi

Üst Alt