Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2001 tarihli raporum geçerli midir?

calaf

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Değerli üyeler,
Tecrübelerinize dayanarak görüşlerinizi rica ediyorum.Beyin teratom nedeniyle sağ gözüm protez solda ise görme oranı %15 .10.05.2001 tarihinde Hacettepe Üniversitesinden %85 oranlı sürekli engelli raporu aldım.Bu raporla Başbakan lik özürlü kimliği de aldım.Bu rapor e devlette ve gözükmüyor bu raporu :
1(Hacettepe'den engelli veri tabanına işletebilir miyim(eski raporunu işletebilen oldu mu)Yeniden rapor almak istemiyorum ancak teorik olarak güncel hesaplama formülüne göre bu oran değişir mi ?
2)Şu andaki nüfus cüzdanında bu raporun engel oranı yazmakta değiştirilen yeni kimlik kartı bilgilerinde(çipin içindeki detay bilgilerde) engellidir uyarı bilgisi yer alıyor mu ?
3)Başbakanlik özürlü kimliği hala gecerli mi(önceki zamanlarda yenilemek istediğimde hala geçerli diyerek gerek görmemişlerdi)
Yanıtlariniz için teşekkür ediyorum.Saygılarımla...

calaf

2001 tarihli raporun hiç bir işe yaramaz güncek bir hak başvurusu açısından.
2001 tarihli raporu e-devlet sistemine işletemezsin.
Hayır, artık engellilik hali kimlik detayında yazmıyor.
Özürlü Kimlik Kartı ne işine yarıyor bilmiyorum ama ona istinaden kullanacağın hak az olduğu için kimse "bu eski" demez. Bir sorun olmadan kullanabilirsin.

Üst Alt