Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2000 yılında sigorta girişim var. 2016 yılında memur oldum. Emeklilik şartları nedir?

Dost_26

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
1
KONUYA BAŞLAMADAN ÖNCE SİTE YÖNETİCELERİ VE ARKADAŞLARA SELAMLAR YENİ TASARIMDA HAYIRLI OLSUN

SORUM ŞU :
2000 YILINDA 4A LI OLARAK İŞE BAŞLADIM
2003 TARİHİNDE SÜREKLİ RAPOR VE VERGİ İNDİRİM BELGEM MEVCUT
2016 YILINDA EKPSS MEMUR OLARAK ATANDIM
4A PRİMİM 2815 4C 2626 TOPLAM 5471 PRİM GÜNÜM MEVCUT
2008 ÖNCESİ VERGİ İNDİRİM BELGEM VE SİGORTA PİRİMİM VAR EMEKLİLİK ŞARTLARIM NEDİR

BU SENE EMEKLİLİĞE NE ZAMAN BAŞVURMALIYIM VE BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLİYOR KONUYLA İLGİLİ BENİ VE EMEKLİ OLACAK ENGELLİ ARKADAŞLARIDA AYDINLATMIŞ OLURSUNUZ VE ÇOK MEMNUN OLURUM VERECEĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Son düzenleme:
Son 1261 gün prim hangi statüde ise o statüde emekliliğin işleme alınır,yani senin durumunda 4c ve ve eldeki rapor işe yaramıyor bu durumda

PEKİ ENGELLİ KADROSUNDA ÇALIŞIYORUM EMEKLİLİKTE NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM SGK HASTALIK LİSTESİNDE TEK HASTALIĞA BAKILARAK EMEKLİ EDİLİYORMUŞ BU NASIL OLUYOR BENİM DOĞUŞTAN KALP ASD PULMONER STONEZ TEK HASTALIK %40 DİREK EMEKLİ OLABİLİRMİYİM MALULEN DEĞİL PRİME GÖRE EMEKLİ OLMAK İSTİYORUM

SON 1261 DEMİŞSİN VERGİ İNDİRİMİ İLE EMEKLİ OLABİLMEK İÇİN MEMURLUKTAN İSTİFA EDİP SGK'LI ÖZEL SEKTÖRE GİRİP 3,5 YIL ÇALIŞARAKMI VERGİ İNDİRİMİ İLE EMEKLİ OLABİLİRİM NE KADAR SAÇMA BİR SİSTEM 10.2008 DEN ÖNCE SİGORTA GİRİŞİ OLANLAR VE VERGİ İNDİRİMİ OLANLAR EMEKLİ OLABİLİYOR BU NEYİN NESİ ANLAMIŞ DEĞİLİM

ssk hastalık listesine göre tek hastalık tanısını nasıl öğrenebiliriz?
benim opera asd pulmoner kalp tek hastalık elimde ameliyat olduğuma dair belgelerim ve 1999 kimlik kartı için 2003 vergi indirimi için %40 sürekli sağlık kurulu raporlarım mevcut
2000 4a sigorta başlangıcım var 2016 da ekpss memurluğa atandım halen çalışıyorum

pirimimi tamamladım 4a 2815 4c 2656 = 5471 günüm var

sormak istediğim emekli olurken sgk rapor için tekrar hastaneye sevk ediyor mu? ederse hastane ameliyat olduğuma dair belgelerime ve önceki raporuma göre aynı oranla yeni rapor veriyor mu? rahatsızlığım doğuştan çalışma hayatından önce engelliydim mevcut raporuma göre engelli kadrosunda çalıştığım için sgk tek hastalık listesine göre direk emekli ediyor mu bunu nasıl öğrenebilirim

hastalık listesini anlayamadım inanın buna açıklık getirirseniz sevinirim allah'a emanet olun

MERHABA DEĞERLİ DOSTLAR

EMEKLİLİKTE 18 YIL HİZMET SÜRESİNİ TAMAMLAMAK İÇİN PRİM GÜN SAYISINA GÖRE Mİ YOKSA İLK SİGORTA BAŞLANGIÇ TARİHİNE GÖRE Mİ EMEKLİ OLUNUYOR
2000 4A 2815
2016 4C 2656
EMEKLİLİK SÜREM DOLMUŞ MUDUR

BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM

Üst Alt