Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2000 sigorta girişi ile ne zaman emekli olabilirim?

duydugum kadarıyla son alınan heyet raporunu ankara maliye sağlık kurulu düşürmüyormuş

ilker bey çok tşk ederim tabloya göre ben 16.yani 4080 gününe tamamlayacağım oradaki yazan tabloda yani 18 yıl ne ablama geliyorgünü tamamladımda 18.yılı mı bekleyeceğim çözemedim anlayamadım orayı

çakıl merhaba ben heyetde kaç rapor aldığımı bile ögrenemedim söylemediler

ilk sigortalı olduğunuz tarihin üstünden 18 yıl geçmeli. Ve o zamana kadar da en az 4080 gün priminiz yatırılmış olmalı.

2000 sigorta girişim olmuştu ona göre bu 4 yıl içinde eksik kalan 2 yılımı doldurmalı ve 2018 yılını beekleyeceğim öyleyse çok teşekkürler...

arkadaşlar benim gibi bu yeni yasayla mallülen emekliliğe girip cevabı red gelmiş olan elbeetde vaardır ama şunu çok merak ediiyorum neden orran verilmiyor sonnuccu öğrenmeye gitddiğimdde malül olmayanlara oranın verilmediği söylendi ama çok duymuştum yüzde 60 yüzde 40 aldım diyenleri
20 gün uğraştım polikiliniklerde kardiyolojide randevu olmadğı için akşam üzeri hastaneye gidip sabaha kadar bekledim sabah gitsem sıra doluyordu tam bir işkence gibi ben bunlara malül sayılmayacak durumda olsam neden başvurayım kendime kastım mı sadece boyunu eğri olan disttonni hastası okudum burada malül olmuş bu duzen nasıl işliyor inanın anlamış değilim arkadaşlar

Malulen emeklilik başvurusunda hastanede oran yazılmaz.

anladım zaten olamadıkda malülen bugunde engeli kartı içn ugraştım heyete girdim 20 gün sonra o belli olacak benim erkek kardeşimde okb obsesis komp.bozukluğu yıllarrdır oda tedavi görmekte babam rahmetli oldu ben ve annem alıyoruz babamın maaşından kardeşim 24 yaşıında askere alıınmadı o babamın maaşı ve saglık yönünden faydalanaz mı acaba

Kardeşiniz malul sayılacak düzeyde % 60 ve üzeri rapora sahipse, başka hiç bir geliri ve güvencesi de yoksa, evet, sizin aldığınız miktarda o da Yetim aylığı alabilir: Dul ve Yetim Aylığı

Üst Alt