Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2000 aralıkta işe girdim. 3. bebeğimi bekliyorum. Emekli olabilir miyim?

AYCAGOZLU

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar ben % 64 engelliyim kamuda kadrolu işçi olarak çalışıyorum 17 yıl 8 ayda emekli olmam gerektiğini biliyorum şu an 2.300 tl maaş alıyorum 3. Bebeğimede hamileyim. Ben bebeğim doğduktan sonra emekli olabiliyormuyum..yoksa daha çalışmalımıyım emekli olursam maaşım çok düşük olurmu kaç yıl üzerinden emekli ılmalıyım ve bu çocuklar için prim ödemelimiyim.........

Doğum borçlanması sigorta başlangıç tarihini öne çekmez. DOlayısıyla süre açısından soruyorsanız, erken emekli olmanızı sağlamaz. Ama prim eksiği varsa, borçlanmak o açıdan katkı sağlar tabii ki.

Olası emekli maaşı açısından değerlendirirsek, eğer borçlanmayı taban miktar üzerinden yaparsanız, evet, emekli maşınız açısından negatif etkisi olur. Çünkü 2300 tl üzerinden sigortalısınız... Ama borçlanmayı yüksek prim üzerinden yaparsanız, emekli maaşınıza olumsuz bir etkisi olmaz.

Emekli olmak istiyorum

Merhaba arkadaşlar 2001 ocak ayınca iş başı yaptım %64 engelliyim kmudaçalışıyorum ½64 engelliyim 2. Derecede ve emekli lunca maaşlar %50 düşüyormuş ben ne kadar maaş alabilirim . 17 yıl 8 ayda emekli olcem bilgisi olan varmı

emeklilik engellilere haram

merhaba arkadaşlar bugün emekliliği araştırayım dedim hüsran resmen çok üzüldüm engelli kişi engeliyle bir didiniyor geleceği için yaşlılığı için elalemin ağız kokusunu çekiyor hem bide engeli ile ayağının protezi ile altının bezi ile hakmı bu devlete revamı 15/12/2000 de işe girdim yok efendim yaş çarpanı yok yaşın genç 17 yıl çalışacağım bana verilen maaş 1200 tl neyine yeter bezinemi aşınamı çocuğunamı çok yazık gerçekten insanı herşeyden soğutuyorsunuz. çok yazık

toplam pirimin ne bende 2000 girişim onagöre tahmin yürüyetim.

öteki tandan olma emekli durum çok vahim..:((

emeklı olmak ıyı de suan alacagın maaas cok dusuk olur asgarı ucretten yattıysa prımler 800 lıra maaas alırsın

Maaş 1200 oda az değilmi engelli halinle çalış yaşlılığın için bağlanan para 1200 burada kiralar 800 tl çok yazık ne yer ne içersin birazda şu engellileri görsünler

maas az ama millet bılmıyor 2008 den sonra odenen prımım %30 ele alınıyor 20 yıl ıcınde emeklı olan ınanın 365 tl maas baglanacak mıllet bunu bılmıyor insallah duzeltırler bunu yoksa bızım halımız zor

AYCAGOZLU,
15/08/2018 tarihinde emekli olabilirsiniz prim gün sayınız fazlası ile yeterli ama bu tarihe kadar beklemek zorundasınız, emekli olup olmamak tamamen sizin kararınız..

Üst Alt