Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

20 yıl önceki skolyoz ameliyatımda kemiklerimi sabitlemişler. Şimdi ameliyat olmak..?

scolyozlu

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar ben 22 yaşındayım.. ufuk aydınlıyı çok methettiler bana ona muayene oldum... bi takım filmler falan istedi benden.. daha sonra ilk ameliyatında dedi kemiklerini sabitleştirmişler senin..
ilk ameliyatım 20 yıl önceydi.. kemiklerin sabitleşşince ameliyatının riski artar ve düzelme oranı yarı yarıya düzelir dedi... yani şu anki derecem 68 miş, düzelse de tamamen düzelmez dedi... risk oranıda yüzde 5 miş.

şimdi sizce ne yapmalıyım? başka doktorlarada gidip muayene olmalı mıyım yada böle bi durumla karşılaşan var mı?
ameliyatta kemiklerinin sabitleşmesi yani skolyozun ilerlemesini durdurmak için kemikleri sabitleştiriyolar.. bu sanırım eskiden oluyomuşşş

öncelikle geçmiş olsun arakdaşım bişey sorucam kemikleri sabitleştiriolar derken kemik dondurma operasyonundan mı bahsediosun?

Valla bilmiyorumki kara melek ben ozaman daha 2.5 yaşımda bebekmişim..Ufuk aydınlı bana ozamanki doktorun yapılan ameliyatla büyümeyi engellemek amacıyla kemiklerimin sabitleştirildiğini söyledi..

scolyozlu ,ben skalyozdan ameliyat olmadım ama hiç tavsiye etmem.benin sol ayağımı sabitlemişlerdi.sabitleme =dondurma diye geçiyor.neden bu kadar risk alıyorsunuz.
bir de bakarsın daha kötü olmuşşun.
doktor bu para alacak .yeni ürünler piyasaya çıkıyor.onlar denenecek.olursa olur ,olmazsa ne yapalım diyecekler.bence gereksiz.
benim asıl bir cümle dikkatimi çekti.yapılan amelatla büyümeyi engellemek......neyin büyümesi engellenmek istenmiş.boyunun mu?kaç santimetresin şimdi.?merak ettim .

bana da kemik dondurma işlemi yapılacak dendi ama bana hiç de mantıklıı gelmedi araştırdım ve platin koyuldu gayette iyiyim hiç bi problemim yok iyiki de olmuşum çok şükürkü tedavisi var sakın ameliyat olma gibi cümleler kurmayalım arkadaşlar sonuçta bu bi tedavi kendiniz ameliyat olmayı seçmeyebilirsiniz bu da bi tercih ama kimseyi yanlış yönlendirmeyelim riskli olan durumlar varsa bikaç doktora görünün bi doktorla kalmayın eğer doktorunuz ameliyatı öneriyosa ileride daha çok sorun yaşamamak için olmanız gerekiyo demektir tabiki kararı kendiniz vericeksiniz ama başkalarının durumu için olumsuz yorum yapmayalım

boyum 1.70 olması lazım ameliyat olduğumda 2 buçuk yaşıunda bir bebekmişim yane kamburun büyümesini engellemek için böle bişi yapmışlar...20 yıl oldu o günkü
imkanlarla bugünkü imkanlar aynı değilki...

bendede kemık dondurma ıslemı yapıldı kalcadan kemık alınmıs egıklıgı önlemek ıcın yapılıo ama sımdılerde yapılıomu bılmıom 10yıl öncesı yapılıodu...ve boyum 165lerde boyu etkılemıo duzelme gerceklestı allaha sükür iyiyim...

benmde kalçamdan kemik alındı ve eğri olan yere eklenerek dondurma yapıldı ve uzamamda gelişmemde önlendi.şimdi 1,48 boyundayım önceleri 1,43 düm son ameliyatımda o kemik kırıldı yerine platin takıldı ve boyumu 5 cm uzattı.dondurma işlemi ile omuriliğin bir nevide olsa uzaması ve eğrilmesi amaçlanıyordu eskiden.

Üst Alt