Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

20 yaşındayım. Kalça çıkığı ameliyatı için 35 yaşını beklememi söylüyorlar..?

b_y

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
yaşım 20 bana hastaneden denilen bu yaşta ameliyat olma 30 35 yaşlarında ol dediler ama ben ameliyat olmayı düşünüyorum şu anda agrı falan yokk gerekirsee sonraki yıllar 10 tane daha ameliyat olurum....ama beni korkutan bu ameliyat sonunca eskisinden kötü olmakta olabilirr mi..........................

doğuştan çift taraflı kalça çıkığı var. ameliyat olmak istiyorum ama doktorun bana dediği 30/35 yaşlarında ameliyat ol. ama ben şimdi ameliyat olmak istiyorum.
bu yaşlarda ameliyat olan arkadaşlar ne gibi sıkıntılar yaşadınız? yürüyüşünüz ne kadar düzeldi?

kısa zamanda bi cevap verirseniz memnun kalırım

iyi günler

neden ameliyat olmak istiyorsun ağrın da yokmuş madem ki. ben 35 yaşındayım ve şimdilik ameliyat olmayı düşünmüyorum çok korkuyorum ya daha kötü olursam diye. sen 10 ameliyat olurum diyorsun. iyice araştırıp düşün. yürüyüşün çok mu kötü bilmiyorum. ameliyat olmuş bir tanıdığım var bu siteden. ben korkuyorum. yürüyüşümde yalpalama şeklinde sola eğilerek yürüyorum

evet bende 24 yaşındayım bende ameliyat olmak istiyorum henüz bir tedavi veya ameliyat olmadım ama ameliyat olan arkadaşlar varsa ne olur yazsınlar benimde kafamı çok kurcalıyor acaba olsam mı yürümemde çok fazla sorun yok ama tam düzelme umudum varsa neden denemeyim diye kendime sorduğum da olmuyor değil ama birde diğer tarafı var acaba daha kötü olur muyum diye lütfen ameliyat olan arkadaşlar varsa yazsınlar...

----------

tabi önce çok iyi araştırmak lazım ama insan kaderinden de kaçamıyor ki hani derler ya bu kezde 'kaş yapalım derken göz çıkarmayalım 'diye ameliyat sonuçta

bird

24 yaş çok erken ben şu an iki buçuk aylık amalıyatlıyım 15 yaşımda başlamıştı ağrıllarım ama bana hep doktorllarım söyledigi daha erken 40 yaşını bekle sürünene kadar gelme dediller şu anda bende bilmiyorum iyi olup olmadığımı çok iyi düşünün acele karar vermeyim doktorunu iyi araştırın geçmiş olsun

Arkadaşlar benzer problemler yaşıyoruz. Bende 24 yaşındayım her hangi bir ağrım ve hareket sorunum yokken sırf yüryüşüm için bu konuda en iyi bilinen doktorlardan biri olan dr nejat güney in yanına gittim, dayanamadım ağladım hatta ben böyle yürümek istemiyorum protez ameliyatı olmak istiyorum diye...dr un bana söylediği ise benim de 4 kızım var sana bu ameliyatı yapamam oldu...ve sakın kızım bu ameliyatı yaparım diyen doktorlara sakın olma etik değil dedi.Ayağımda kısalık olmadığını sanıyordum doktorlarda görememişti o yüzden kalça şeklinden, kas gevşekliğinden dolayı aksıyor olabilmeme ihtimal veriyorlardı ama ayağımda 3cmlik kısalık varmış vucudumu hafif eğik tuttuğumdan dolayı bu kısalığı doktorlar bile anlamamış bunu tespit etti ve bana zaten kısağı ayakkabına takviye yaparak giderebilirsin ozaman aksamadan yürürsün dedi.bir gün protez ameliyatı olmamız gerekecek zaten belki 1 yıl sonra belki 10 yıl sonra o zaman zaten 4 5 cm e kadar kısalıkları da gideriyorlar. size diyeceğim aksama sebebiniz ayağınızda kalça çıkıklığının getirdiği kısalık olması olasılığı çok yüksek .yani her kalça çıkıklığı olan kişiler aksamıyor çünkü bazılarının ayakları eşit kısalık yok onlar o yüzden aksamıor. kısalığınızı tespit edip ayakkabılarınıza ve evdeki terliklerinize takviye yapın o ayakkabılar olmadan yürümeyin vucudunuz buna tam alıştıktan sonra normal yürüyeceksiniz. bir gün protez ameliyatı olursanız bu kısalık da bir yandan düzeltilir ve bir sorununuz kalmaz. ben kısalığımı tespit ettim yarın ayakkabı işini halletmeye çalışacam eğer doktorun dediği gibi bir zaman sonra aksamadan yürürsem bu ameliyatı olmam...ilerki aşamalarada aksamamanı geçip geçmemesi konusuda sizi bilgilendiririm..burada aynı sorunu yaşayan arkadaşlarla tecrübelerimi paylarşamak beni mutlu eder...sevgiler...

cresentdark; merhaba ameliyat olmayacağına sevindim iyi bir doktora gitmişsin çok şükür. arkadaşımın oğlunun ayağında da kısalık var ve özel ayakkabı yaptırıyorlar almanyada yaşıyorlar. yalnız bu ayakkabı çocuğa bir ay dayanıyormuş. kısa olan taraftaki ayakkabı bozuluyormuş. bunu da çok iyi araştırmanı öneririm sağlıklı günler.

Selamlar...
Arkadaşlar benimde tek taraflı sağ kalça çıkığım war şu an 22 yaşındayım ve daha 1 yaşını doldurmadan bir ameliyat geçirdim fakat bu çare olmadı..doktorlar 18 yaşında gelişmenin durduktan sonra ameliyatı daha faydalı görüyorlardı.fakat gittiğimde şuan için ağrı sızı olmadığı için ve çoğu harekette kısıtlam olmadığı için tedaviyi sonraya attılar.fakat ilerde daha kötü olmasından korkuyorum tedavi edilemez hale gelmesinden.şuan 6 cm kısalık ve doğal olarak aksama var başka bi sorunum yok ALLAH'a çok şükür.Ameliyat olan arkadaşlarımdan biraz bilgi edinmek ve gelişmeleri öğrenmek istiyorum.yardım etmek isteyen arkadaşlar erdemsahin-88@hotmail.com adresini ekleyip bana yazarlarsa sevinirim.hoş ve sağlıklı kalın çok teşekkür ederim.

Merhabalar;

Ben 34 yaşındayım, çift taraflı çıkık benimde şu zamana kadar hiçbir cerrahi müdahalede bulunmadım. Fakat ağrılar arttı... İşim gereği günde 2-2 saat üretim sahasında yürümek ve ayakta kalmak durumındayım. Bu nedenle özellikle gece yattığımda artık sızlama şeklinde ağrı olabiliyor. Aslında kiloya dadikkat ediyorum ama sanırım kireçleme de var artık. Benim kısalık farkım 1,5cm. Sonuçta vücut ağırlık merkezi olmaması gereken yerlere yük bindiriyor kısalık farkı nedeniyle..
Özellikle; protez taktıran arkadaşlar yaşadıklarını ve tavsiyelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Birde her iki bacağı aynı seviyeye getirebiliyorlar mı?
Tüm arkadaşlara Allah yardım etsin inş. Dilerim hepimiz için tıp alanında güzel gelişmeler olur da sağlığımıza kavuşuruz :)
teşekkürler

eşim amaliyat olmadı

arkadaşım eşim 25lı yaşında olmak istedi ama doktor düzgün yürürsün hiç iş yapamazsın diyince vazgeçti çok uzman hekimlere iyi danışmak gerekiyor daha iyiside olabiliyo kötüsüde her amaliyatın bir riski var insanı mutluda edbiliyo hayatınıda karartabiliyo biryere gidip onunbunun demesiyle olmaz bu işler fikir almak tabiki güzel ama herkezin amaliyatı kişiye göre deyişiyo ben oldum iyi geldi derler ama sen olursun hayatın kararır allah korusun sağlık onun bunun demesiyle olmaz kendin araştır karını zararını iyi öğren k.i.bk

tek taraflı kalça çıkığı

bende 23 yaşındayım 30 35 yaşımı bekleyemem aksamadan yürümek istiyorum artık ameliyat sıramı bekliyorum ilizarov yöntemi ile tedavi olcam hayırlısı olsun

alaattin06kartal@hotmail.com

merhaba öncelikle geçmiş olsun.ilizarov yöntemi nedir alaattinbey.bu yöntemi uyguladılar mı sende teşkkürler

hilal hanım peki leğen kemiğini üzerine bükerek yapılan bir ameliyat var.nejat hoca bundan bahsetmedimi.sadece protez mi dedi

mrb faceden msj atarsanız yardımcı olabilirim size ben ameliyat oldum ayagım 5 cm uzatıldı tedavim bitti. TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ

Üst Alt