Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 yıllık Açıköğretim mezunu lise mezunu personel alımlarına başvurabilir mi?

aksaraycan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese Merhabalar

Arkadaşlar size bir sorum olacak. Bu soracağım konuyu bilen site admini veya sorum hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

Arkadaşlar ben 2000 yılında Düz Liseden 2004 yılında ise Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldum. Hepinizin bildiği gibi Açıköğretim Fakültesine kayıt olurken Açıköğretim Büroları Açıköğretime kayıt olan öğrencilerden Lise Diplomasının aslını almıyor. Lise Diplomasının aslı öğrenci de kalıyor.

Benim elimde şu an Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler diploması ve Düz lise diploması var. Arkadaşlar ayrıca ben Konuşma özürlüyüm. Konuşma özürlü olduğum için elimde % 45 lik Özürlü Raporu da var.

Bazı kurumlar Lise Mezunu Özürlü Memur alıyor. Benim elimde Lise diploması var. Ben en son iki yıllık Açıköğretim Halkla İlişkiler bölümünde okudum. Elimde 2 yııllık Açıköğretim diploması da var.

Şimdi Bazı kurumlar 2 Yıllık Üniversite mezunu Özürlü Memur alıyor. Ben 2 yıllık Üniversite mezunu Özürlü Memur alan kurumlara başvurumu bugünlerde yaptım.

Size sorum Benim elimdeki Lise diplomasıyla Özürlü Lise Mezunu alan kurumlara da başvuru yapabilir miyim ? İki yıllık Açıköğretim Fakültesi mezunu olmam bir sorun çıkartır mı ?

Diyelim ki ben Gaziantep Belediyesinin açtığı özürlü sınavına Lise mezunu olarak girdim ve bu sınavı kazandım ve Gaziantep Belediyesine atandım.

Ben Gaziantep Belediyesinde 2 Yıllık Üniversite mezunu olduğumu kimseye söylemediğim sürece her hangi biri 2 yıllık açıköğretimi bitirdiğimi anlamaz değil mi ? Anlarsa çalışırken her hangi bir sorun çıkar mı ?

KONUN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA YAZSIN. Herkese Selamlar......

Re: 2 yıllık Açıköğretim mezunu olmam, lise mezunu personel alımlarına başvurmama engel olur mu? [So

Lise statüsünde sınavlara giremezsiniz.Lİse Statüsünde sınava girip,Üniversite mezunu olduğunuz anlaşılırsa sınavınız iptal edilir ve işinize son verilir.

adamın elinde lise diploması varmış. lise diplomasında yazmaz ki bu kişi 2 yıllık açıköğretim mezunu diye.nereden anlaşılacak?

Evet bu konuyu bende merak ediyorum çünkü alımlara baktığımızda kpss alımlarında bile lise dengi daha fazla seçenek var.Önlisans diploması almıştım ve lisansı açık öğretimden devam ettiriyordum 4.sınıf işletme deyim bu sene dondurucam bu yüzden.Şuan için lisans diploması hiçbir işime yaramayacak, zararı bile olacakmış gibi görünüyor memur alımlarında.

Üst Alt