Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 yıl süreli raporumu yenilemesem ne olur?

çirkin1

Aktif Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
126
2 yıl süreli raporumu yenilemesem ne olur

Aile e bakanlığından çıkardığm engelli kartını nasıl iptal edecekler ki
Ulaşımda vs o kartı kullanıyorum

@çirkin1, Kartta geçerlilik tarihi yazmıyor mu? Ulaşım kartlarını yenilemeye gittiğinde tarih geçerli değilse yenilemezler. Normalde bizim burada her sene vize yaptırıyoruz.

@çirkin1,

Ulaşım kartını alırken sisteme rapor bitiş tarihi yazılıyor. Raporu yenilemezsen ulaşım kartı iptal oluyor. Bakanlığın verdiği kartta aynı süreli. kart sende olur ama sistemde iptal olarak görünür.

Ben süreli raporla kart almıştım, raporun üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçtikten sonra o kartla göbekli tepeye gittim, bedava içeri girdim. Yani süre vs yoktu kartta. Ya da vardıysa da ne ben farkettim ne de kullandığım yerler. En son süresiz rapor ile kart aldım, artık süreli raporlarda süre belirtiyorlar mı bilmiyorum.

@smurf, @Esasreis, ben kartı alırken raporum süresizdi. Şimdi ÖTV indir alırım diye tekrar başvurdum ama istedigim oran olmadığı gibi 2 yıl süreli rapor vermişler. Ondan bu raporu zaten işleme sokmuyorum sadece e devletde var

@çirkin1, Ama güncelletmekte fayda var bence sonuçta artık yeni raporun geçerli.

@Tenê, Yarın öbür gün sorun çıkabilir. Olur da aksi birine denk gelir uğraştırır, neden güncel raporu kullanmıyorsun diye?

@Tenê,
Elimizdeki ulaşım kartinda ve engelli kimlik kartının üzerinde son geçerlilik tarihi yazmıyor. Ama İETT sisteminde ve engelli kimlik kartını aldığımız kurumda süreleri kayıtlı. Müzelerde ören yerlerinde tarihine bakmıyorlar. Ama sistemden kontrol etseler kartınız iptal olarak görünür. Raporun suresi bitinceUlaşım kartını ücretsiz kullanamazsınız sistem ototmatik kartı kapatıyor.

@çirkin1,
Diyer rapor iptal oluyor.son alınan rapor geçerli. Siz son aldığınız raporu işleme sokun.gerekirse 6 ay sonra tekrar rapor alabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

Üst Alt