Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 ay sigortalı olursam, eşim 2022 maaşı alamaz mı?

zeynepbrc

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba. Bir konuda sizden bilgi istiyorum. Altı ay önce eşim trafik kazası geçirdi ve bukazada sol bacağını kaybetti ve sağ elini kullanamıyor. Maaş için kaymakalığa başvuruda bulundum ve gerekli evrakları alıp işlemleri başlattım. Hastaneden % 70 lik bir rapor aldım ve ilgili yerlerden de gerekli işlemleri yaptırdım. Üzerimize kayıtlı hiçbir gayrimenkul vs yok. Fakat eşimin tedavisi sürdüğü üçin tanıdık bir şirket beni kendi şirketine çalışıyor gösterdi ve sigorta devamımı sağladı sigorta giriş tarihim 27 aralık, 08 şubat 09 sonunda da çıkış olacak ve ben şöyle birşey duydun eğer ben sigortalı olursam eşim bu maaştan yararlanamazmış ve tabi ssk sorgulamada da benim ssk görünüyor. Fakat şubat sonu çıkış olacak. Ama ben gerekli bütün işlemleri yaptırdım sadece kaymakamlığa teslim aşaması kaldı. Şimdi ne yapmalıyım yada öğrendiğim şey doğrumu bana bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Saygılar.( Eşimin daha öncede sigortası yoktu sadece 1997 de sigorta başlangıcı var)

Buradaki mantık şu giderler cıkarıldıktan sonra ailede kişi başına düşen gelir muhtaçlık sınırı olan 85 tl yi geçmiyorsa sizin sigortalı bir işte çalışmanızın hiç bir mahsuru yok. sigortanın kendisi değil de çalıştığınız işden elde edeceğiniz gelir muhtaçlık sınırının aşılmasına neden olursa sorun o zaman cıkar. Yalnız 2022 maaşında işlemler bitip maaş bağlandıktan sonra muhtaçlık sınırı kontrol edilmiyor. belki 2022 maaşı alan kişi bizzat sigortalı bir işte çalışırsa ( sigortalılık süresi 90 günü gectiğinde ) sorun olabilir. onun dışında başka da bir sorun cıkmaz.

Üst Alt