Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1997 öncesi ve sonrası [O an]

burcum1984

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
bu siteyi daha yeni keşfettim. iyiki de keşfetmişim. kendimi hiç yalnız hissetmiyorum. biraz kendi hikayemden bahsetmek istiyorum...

25 temmuz 1997 tarihi benim için tam bi dönüm noktası. ne hayallerle çıkmıştık ailece yola ama maalesef gideceğimiz yeri hiç göremedim. nasip olmadı. o gün ailece hep beraber enez e tatile diye yola çıkmıştık sabah saat tam 5 te. 2 aile birden gidiyorduk. çok eğlenceli geçeceğini düşünüyordum ama nedense bi tarafımda hiç gitmek istemiyordu. içimdeki bu sese hiç anlam veremiyordum. bu konuda yalnız da değildim. babam hariç oraya kimse gitmek istemiyordu.
neyse ama biz oraya gitmek için yola çıkmıştık.vee... saat 8:10 da tekerleğimizin patlaması sonucu şarampole yuvarlandık. kardeşim ben babam arabadan fırlamışız, ama o anda uyuyo olduğum için hiç bişey hatırlamıyorum. iyiki de hatırlamıyorum. bir tek annem arabadaydı ve tek tek hepimizi dolaşıyordu. allaha şükür herkes hayattaydı.
o anda anneme söylediğim şu sözü hatırlıyorum 'biz tatile gidiyorduk'. evet tatilim hiç başlamadan bitmişti. gerisi hastanede devam edecekti. annem ve beni devlet hastanesine kardeşim ve babamı üniversite hastanesine kaldırdılar. bizlere göre babamın durumu daha ağırdı. ilk gecemi devlet hastanesinde geçirdim. kalçam kırılmıştı ve ameliyat olmam gerekiyordu. ben de üniversite hastanesine sevk edildim. babm da ben de ameliyatlarımızı edirne tıp ta olduk. ve hastane trafiği başlamış oldu.
babmın ameliyatı iyi geçmişti ama omurilik zedelenmesine bağlı belden aşağısı felç oldu. 11 yıl oldu ve değişen bişey yok. 2 hafta süren hastane maratonundan sonra istanbula döndük. arada kontrol için edirneye gidiyorduk. 13 yaşında olup aradan 1 sene geçmesine rağmen kalçam kaynamadı. bu sefer de cerrahpaşa ya gidip gelmeye başladım. 1998 de neyse ki yapılan ameliyatım başarılı geçti ve kemik kaynadı. ama maalesef kontrollerden kurtulamadım. ben kemiğim kaynadı doktorlarla işim bitti derken en son kontrolümde femur başında avasküler nekroz geliştiği söylendi. ileride kesin protez takılacak ama yaşım daha genç olduğu için doktorum biraz daha zaman kazanmam gerektiğini söylüyo.
bakalım hayırlısı artık. sonuç ne olacak sintigrafi sonuçlrıma göre karar verecek.

farkındayım çok uzattım ama insan içinden geçenlerini tam aktaramıyo bile. sonuç olarak o kazadan hepimiz sağ kurtulduk ve biz 4 kişilik bir aileyiz.

geçmiş olsun tatlım..heran herkesin başına gelebilecek bir dönüm noktası yaşamışsın hislerini aktarma şeklinden anladığım kadarıyla azimli ve güçlüsün yaşadığın bu tecrübeyi hem ruhsal hemde bedenen en az zararla atlamanı diliyorum..

her ne olursa olsun hayat yaşamaya değer umarım herşey gönlünce olur..

öncelikle geçmiş olsun... Hayatta kalmanız ble sevindirici...
Allah inşallah korkuttuklarınıza uğratmaz....

geçmiş olsun hepinize.büyük bir kaza geçirmişsiniz.ALLAH'a şükür kurtulmuşsunuz.bundan sonra yapman gereken sabırla tedavine devam etmek.bu arada dua etmeyide unutma.Dua en büyük ilaçtır.ALLAH şifa versin.Benim hastane maceramda 1985 yılında başladı.benimde kalp kapağı değişti, ayrıca şuan kalp pilimde var.ALLAH'a şükür iyiyim.Dua benim en büyük ilacım.SAĞLICAKLA KAL.

güzel duygularınız ve temennileriniz için çok teşekkür ederim.bu sitede herkesin buluştuğu birçok ortak nokta var.en önemlisi de yaşamın ta kendisi.herkesin yaşamında başından acı tatlı hikayeler ve anılar geçmiş.bunları burada paylaşıyor olmak ne kadar güzel.zaten en güzelide bunlara göğüs gererek üstesinden gelebilmek.burada bunu başarabilen birçok insan olduğuna inanıyorum.herşey gönlünüzce olsun....

Çok geçmiş olsun.
Umarım bundan sonra ki yaşantınız sağlıklı ve afiyetli geçer.
Hepinizinde kurtulması çok güzel.
Mutlu bir yaşam diliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun, şu sağ ve de bizlerle olabilmen çok güzel bence.Allah yar vede yardımcın olsun.

Geçmiş olsun.. hamd olsunki daha fazlası olmamış burda ki hikayeleri okuyarak beni daha ii anlarsın..

burcum1984' Alıntı:
ileride kesin protez takılacak ama yaşım daha genç olduğu için doktorum biraz daha zaman kazanmam gerektiğini söylüyo.
bakalım hayırlısı artık. sonuç ne olacak sintigrafi sonuçlrıma göre karar verecek.

canım arkadaşım inşallah senin için hayırlısı neyse o olur bu yürekten diliyorum,yaşamı sevmek o kadar güzel bişi ki bak yine bütün aile berabersiniz herşeye rağmen,btün hayatı dolu dolu,kimseyi kırmadan mutlu bi şekilde yaşamak varken nie üzülüp kendimize berbat edelim ki demi hayatı,hele bide allahı biliorsan en iyi dost yardımcı olarak onu görüyorsan işte o zamn hiç sırtın yere gelmez emin ol..herşey gönlünce olsun ve tekrar geçmiş olsun :p

cok qeçmiş olsunn .. ama allaha şükür hepiniz sağsınız önmli olan o hep birlikte bu zorluqtanda gelirsiz... tekrar qeçmiş oLsun..

Üst Alt