Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1996 ssk girişim, 5458 gün prim ve 3.derece vergi indirimi ile ne zaman emekli olurum

acar16

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
1996 ssk girişi ve 5458 prim günüm var. %59 ile vergi indirimim onaylandı,emekli olabilirmiyim ,maaşım ne kadar olur teşekkürler

İlk sigortalı oluş tarihinde 18 yaşından gün almış olmak kaydı ile 3.derece vergi indirim hakkı olanlar 17 yıl 3920 güne tabi olurlar.
gün/ay/1996+17: gün/ay/2013 tarihinde emekli olmayı hak etmişsiniz.
Maaşınız yatırılan toplam kazanç a göre hesaplanır.

İlk sigorta tarihiniz olan 1996 da 18 yaşından büyükseniz hemen emekli olabilirsiniz.
Maaş için bir sürü bilgi ışığında bile birşey söylemek zorken böyle bir durumda imkansızdır.

bende 96 sigorta hitisliyim ama 98 de yasim 18 oldu sigorta baslangicim 96 mi 98 mi hesaplamaliyim

ssk girişim 22 yaştır .vergi indirimi belgesini bu gün aldım yarın başvurumu yapabilirmiyim,maaşım 1200 tl ,yüksek emekli maaşı alabilmem için önerileriniz varmı

Askerlik borçlanması yapar isem emeklilik şartlarım değişir mi?

23 yaş 1996 ssk girişiyle 5458 gün primle %59 oran 3 dereceden vergi indirimi onaylandı.emeklilik için başvuracağım . 1996 girişimi askerlik borçlanması yaparak 1993 çekebilirmiyim,olursa emekli maaşımda artış olurmu ?

Kardeşim zaten emekli olmuşsunuz neden askerlik borçlanması yapmak istiyorsun. Yani boşu boşuna para yatıracaksın en az 5000 tl civarında ödeme yapman gerekli borclanma için.. neden???

Süreniz ve priminiz yeterli,borçlanmak istemenizdeki sebebi anlamadım.
Şayet emekli maaşım yükselsin diye ise emin olun değecek bir fark olmaz.
SGK na hayrına faizsiz kredi, vermiş gibi bişey olursunuz :)

o kadar tutuyormu ,maaşım yükselirmi diye düşündüm, 700 ila 800 arası bir maaş bağlanacağından söz edildi ,

İlker,dün gece de oldu bu aynı anda aynı konuya yazdık peşpeşe geldi cevaplar patır patır. :)

Acar,bence rahat dur,oynarken düşürmesi bile olası :)

700 ila 800 arası bir maaş bağlanacağından söz edildi ,maaşım artarmı diye düşündüm ,okadar tutacağını hesaplamadım,teşekkürler bilgileriniz için

Üst Alt