Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

19 yıl 8 ay Bağ-Kur hizmet sürem var. Ne zaman emekli olabilirim?

acem

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
herkese merhabalar.mayıs ayında müracaat ettiğim malulen emeklilik başvurum olumsuz sonuçlandı(telefonla öğrendim) sanırım yeterli oranda işgücü kaybım olmadığından. Şimdi erken emekliliğe (sakatlıktan dolayı) müracat edeceğim. Bağkurluyum 19 yıl 8 ay gibi hizmet sürem var.Birden fazla hastalığım var ve bunlar sonradan oluşan hastalıklar.Yanılmıyorsam %40 ve üzeri rapor alabilirsem emekli olabileceğim.bu tür emeklilik 01 10 2008 de çıkan yasayla mümkün olabiliyormuş sanıyorum.Benim sorum bu statüde emekliliğe müracat eden arkadaşlar varmı? Kurumlarından sevkle ilgili bir problem yaşadılar mı? deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim. teşekkürler

Bağ-Kur'Luların erken emeklilik şartları:
Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %60 ve daha çok olanlar: 15 yıl, 3960 gün
Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %50 – %59 arası olanlar: 16 yıl, 4320 gün
Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %40-%49 arası olanlar: 18 yıl, 4680 gün primle emekli olurlar.

Primler tamamsa, emeklilik için kuruma başvurun. Sizi hastaneye sevk ederler....
Not: vergi indirim belgesi almak zorunda değilsiniz. Başvurunuz sonucunda sevk edecekleri hastanenein raporu ve o rapora istinaden kurum sağlık kurulunun kararı belirleyici olacak.

Üst Alt