Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

150 mg Ketiapin XR çok uyutuyor. Normal Ketiapin'i XR'siz mi kullansam olur mu?

RssCip

Üye
Konular
51
Reaksiyonlar
10
Keday (ketiapin) 150 MG XR kullanıyorum.
Gündüzde uyutuyor saat 10'a 11'e kadar beni. XR olduğu için mi acaba gündüzde uyutuyor 150 MG ile gece uykuya 1 saatte falan dalıyorum...
Gece 7 saat rahat uyuyorum...
XR yerine normal kullansam nasıl olur?

Doktoruna danış tabi, yeni mi başladın ilaca çünkü ben 300mg xr keday alıyorum ancak uyutuyor tabi yıllardır kullanıyorum

Seroquel (aynı içerikli ilaç) günlük 900 mg kullandığım zamanlar oldu XR olanı uzun salınımlıdır; yani uyku etkisi daha hafiftir Şayet normal olana geçersen daha ağır etkileri olur. Daha fazla uyutur.

Born2die

Hastanede yatış sonrasında 400 akşam +400 sabah şeklinde başlamıştım doktor ile kademeli olarak düştük; yine uyutuyor gündüz ne hikmetse...

@perseküsyon

Anladım teşekkürler...

Xr yavaş salınımlı. Hastanede vermişlerdi uyutmuyodu. Düzünün istemiştim.

XR formu yavaş salınımlı olduğu için etkisi gün boyu sürer. Sadece uyku için verilmemiştir diye tahmin ediyorum. Çünkü sadece uyku için normal formların kullanılması daha etkili ve daha uygun olur. Maksimum 10 saat sonra etkisi biter. Ama ketiapinin bir çok kullanım amacı var. Doktorun sana hangi teşhisten dolayı, hangi amaçla verdi ona göre değişir yani.

XR olduğu için işte etkisi uzun sürüyor. Doktorunla konuşman lazım. Hangi amaçla verdiğini öğrenmen lazım. Eğer sadece uykuya destek amacıyla verdiyse normal formu olabilir ama başka bir semptomun tedavisi için ise orada da ilaç değiştirme olabilir.

Üst Alt