Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

15 günlük istirahat raporu alan biri, rapor bitiminde 15 günlük daha rapor alabilir mi? [Soru]

Human01

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
15 günlük istirahat raporu alan biri, rapor bitiminde 15 günlük daha rapor alabilir mi? [Soru]

Arkadaşlar merhaba,
Böbreklerdeki bir kanama olayı nedeniyle uzman doktorum 15 günlük istirahat verdi. Ama benim aynı zamanda genel cerrahide de işim var. kontrolden geçecem. Ordanda 15 günlük rapor almak istiyorum...
memurum. 15 günlük istirahat raporu alan biri rapor bitiminde 15 günlük daha rapor alabilir mi? iş başı yapması şart mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Alabilir. İşbaşı yapmasına gerek yok.

teşekkir ederim.Şöyle bir sorunum var.memurlar nette soru-cevapta 10 günlük rapor alan 11 günlük daha aynı doktordan rapor alamaz diyor.heyet gerekir diyor? buda benim kafamı karıştırdı.sonra bu sorun olmasın?
ne dersiniz bu duruma?

Aynı doktordan ikinci rapor sorun olur belki, bilmiyorum. Ama farklı branştan rapor alırsan o zaman sorun olmaz. SSK'lı olup, 10x3 rapor alan arkadaşım var. Oradan biliyorum.

OturanBoğa' Alıntı:
Alabilir. İşbaşı yapmasına gerek yok.
Yok.OturanBoğa öyle değil.Memurun Aynı veya 2.bir doktara gitmek istemesi halinde,Rapor bitiminde işbaşı yapıp kurumdan 2.bir sevk alması gerekmektedir.Gerekli işlemleri yaptıktan sonra ister aynı doktordan,isterse ayrı bir doktordan hastalığına göre rapor alabilir.

arkadaşlar ilginişz için saolun.rapor bittikten sonraki ilk iş günü (ben şu anda çalıştığım şehirde değilim.burdaki eş değer bir kurumdan sevk alıyorum. )iş başı yapmadan 2.bir sevk alsam sorun çözülürmü?

çözülür...

birincisi sevk almaan rapor uzatabilirsin...

yada rapor bitmeden sevk alıp devam edebilirsin...

söyle ki diyelim 15 gün dolmadan yeniden rapor alıp 15. günden itibaren uzatabilirsin...

ben yaptım :)

30 gün rapor aldım hastalığım geçmedi kontrolden sonra tekrar 15 gün daha ek rapor tekrar 15 gün daha tam 2 ay rapor aldım..

arkadaşlar, oluyor.
ya raporum 15 günlük, 16. gün ancak doktoru bulabilirim.yani ilk iş günü sevk alacam.Korkum şu.ilk günü iş başı yapmadan tekrar rapor alsam devmasızlık sayarlarmı.Yada raporumu geçersiz sayarlarmı?

Sayamazlar...
Kanunen 1 ile 1,5 yıl devamlı rapor alabilirsin...

Yakın zamanda sanırım dün hürriyette okudum:) 7 yıl rapor alan yüzsüz memur bile var.

...

15 günlük rapor alan biri,raporu bitmeden kurumundan (farklı bir ildeysen ordakide olur) sevk alarak 2.kez aynı doktordan 20 güne kadar tek doktor raporu alabilir.

Bir yılın içerisinde alabileceğimiz maksimum tek doktor raporu 40 gündür.Aksini yaparsak ve bu tespit edilirse sıkıntı yaşarız.

40 Günden sonra hastalığımız devam ediyorsa heyet raporu almamız gerekir.Tek doktor raporu alamayız.

Sevk aldıktan sonra 3 gün geçerlidir.
Sevk almak için iş başı yapma mecburiyeti yoktur.İzinliyken veya raporluykende sevk alınabilir.

Memursanız 1 yıl içerisinde aldığınız 7 gün sonrası raporlar için maaşınızdan kesintiye gidilir.

Ben yaptım oldu demeyelim,çünkü aldığımız tüm raporlar il sağlıkta incelenir,şayet 40 gün üzeri tek doktor raporu almışsak ,buda tespit edilirse iş fena sıkıntıya girer.Lakin heyet raporunda sıkıntıya girmezsiniz.

bugün ilk raporumun 15. günü(son gün).başka bir doktordan başka bir rahatsızlığım için 15 gün daha rapor alsam(bugün,öğleden sonra 4 gibi randevu aldım)sıkıntı yaşarmıyım.?bütün tereddütüm bu.
yardımlarınız için teşekkür ederim.

yok sıkıntı yaşaamzsın...
merak etme...

Üst Alt