Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

12 yaşında 45 derece skolyozu olan çocuğum için Ankara'da egzersiz önerisi olan..?

sedefözlem

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
benim skolyoz hastası kızım var. yeni teşhis kondu. eğrilik 40-45 derece.12 yasında. Ankara Çankayadayız. şuan gelişimini tamamlamadığı için fizik tedavi, yüzme,egzersiz ve plates önerdiler. özel bir klinikte fiziktedavi, manuel terapi ve akupunktur seansları alıyor. ankarada gidebileceğimiz (önerebileceğiniz) jimnastik okulu gibi yerler var mı? özellikle paltes hakkında. biz doktorun verdiği egzersizleri evde yapıyoruz ama ne kadar doğru bilemiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi günler...

geçmiş olsun özlem hanımm.. rabbim acil şifalar versin inşallah...

Stilli yüzme bu konuda en faydalı egzersizlerden birisidir. Ama altını çiziyorum, stilli yüzme. Yani, öyle sıradan yüzmenin bir faydası olmaz. Vücut maksimum gerilmeli ki yüzerken bir faydası olsun

Çok geçmiş olsun Allah herkese acil şifalar versin ve Allahım herkese sağlıklı bebekler nasip etsin.
Kimseyi hasta görmeyelim
Ankarayı malesef bilmiyorum İstabulda yaşıyorum. Ankarayı bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.
Acil şifalar dilerim.

Üst Alt