Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

10 saniyede heyet raporu olur mu!?

by_desperado

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben nedense anlamadm kucuklugumden berı ileri derece işitme engellıyım.gecen yil 95db 2 kulagımda bu hafta durum bılıdırım raporu almak için basvuru yaptım.malesef olçuller 85 geldı :S doktor ustune benı tersledi yok sen konusuyon kardesım geliştırdım kendımı dıyorum okuyarak dıyorum.rapor degerı dusuk vercekmış gıbı tavırla konuştu %28 verdi bu ne ya anlamadım hiç.ileri derece olan yerde orta derece yapmış....ne anlama gelıyor bu anlamış degılım

arkadaşlar heyette 10 sn kaldım gercekten boylemı normalde anlamadım.:S

arkadaşalar dogrusu bu durum raporumu osyme yollucaktım yasadıgım durum sakat başka yere gıdıp hakkım varmı bılmıyorum ama en kısa surede halletmem gerekıyor bu kadar dusuk olmazkı astım hastalıgımda var.

Burası TÜRKİYE 10 saniyede de olur 5 saniyede de olur

evet bu türkiyede bu gidişata dur deyecek birileri lazım sağlık raporları verilme şekli son yılarda ileri derecede dengesiz olmaya başladı kimse bunu görmüyor bende anlamadım aynı sorunu ben 2006 yılından buyana yaşıyorum hala şansımı zorluyorum ama nafile sonuç alamıyorum allah yardımcımız olsun biz engelilerin durumunu ele alacak yasa veya yönetmelik değişmesi gerekiyor bu hükümet destek olacak zaman köstek oluyor kısacası

bence 8.5 milyon engelli olarak hiç bir seçimde oy kullanmıyalım arkadaşlar hükümetede hakalarımız konusunda birlige varmadan masadan kalkmıyalım oy çıkmasında görsünler bakalım ha birde ailelerimiz de oy vermesin hastaneler ya düzelecek ya düzelecek arkadaşlar

arkadaşlar beraberlık bırlık içerısınde bu sorunu çözebiliriz bu sorunu yaşayan turkıyenın 4 bır yanında ınsanlar var hep konusuyoruz bişiler yapmak zorundayız kimse hakkini savunmuyor.ne hukuk ne adalet kalmış bu ülkede yazik.herkezı bır noktada toplayıp haklarımız savunmalıyız ....

Bana da tam tersi oldu 10-15 saniye sürmemiştir doktor şöyle bi baktı %92 çakıverdi rapora :) yüzde 8 daha arttırsa soba borusu katagorisine girerdim galiba kütük gibi nereye korsan orda dururm misali.

kapıdan adımı atar atmaz sana hemen reçete yazan doktorlar 10 saniyede heyet raporu verenlerle aynı ırktan değillermi? bence en kısa zamanda engelli ve özürlülerin haklarını savunacak bir parti kurulmalı.adını da ben söyleyeyim engelsizler partisi.türkiyede 8.5 milyon engelli olduğunu varsayarsak seçimlerde barajı geçmemiz mümkün görünüyor.

Sorma arkadasim aynisi benim basima geLdi. Raporda isitme engeLi icin %50 yaziyordu konusma engeLide yaziLmis buna. Yani %4'mu ne konusma engeLi yaziLmis. Benim konusmam normaL ama soyLenenLere hitaben yanLis cevap veriLdiginden doLayi bu orani verdigini soyLedi doktor.

Neyse heyete girdim. 3-4 soru sordu. Sonra konusuyor bu dedi 10 saniyede ciktik disari :) NormaLde %50 fiLan yaziyordu raporda sanirim. Ama ben heyete girmeden once iceride hararetLi bir tartisma vardi. Benden onceki giren hastaya birisi oLur, birisi oLmaz diyerek tartisiyorLardi. Tabi ondan sonra biz girince sip sak isLem gordum. Raporun durumuna bakip itiraz edecegim.

Kardeşim, benim derecem senden biraz daha yüksek fakat konuşma azmim senin kadar çok iyi. Bu durumda doktorlarımız şaşırıyor ve bizi sıradan biri olduğunu düşünüyor. Bu nedenle bahane bularak engelliler sınıfına sokmuyorlar. İlk defa askerlik muayenesi sırasında yaşadım, beni işitme engelli olarak kabul edinceye kadar 2 haftadır aralıksız uğraştım ve sonuçta heyet raporunu çok zor aldım. Şimdiye kadar iş, ehliyet, özürlü kimlik kartı için sağlık raporunu çıkartmam gerekiyordu ve taklit değiştirdim. Muayene ve odyo testi sırasında hiç sesimi çıkarmadan, ağır hasta rolü yaparak sağlık raporunu hiç sorun çıkmadan aldım. :D Başka seçenek yoktu...

Sana tüyom, zaten işitme engellisin ama muayene sırasında seni yakınınız eşlik etsin, hiç sesini çıkarmayın, işaret diliyle konuşun. Bak göreceksin, doktorlarınız seni daha çok sevecektir. :)

bende gıttıgımde rapor almaya kapıdan ıcerı bıle gıremedım uzaktan baktı tamam gıdebılırsın dedı 3 sn bıle surmemıstır bı baktım yuzde 93 cıktı

İçimizde en çok mağdur edilenker gurbunun başınada işitme engelliler geliyor.
Dış görününüşte bir şey yok birde azimli ve eğitimli ise gayet güzel konuşuyor,
ağız hareketlerinden denileni anlıyor.
İşte mağduriyet burda başlıyor "sen sağlam adamsın" denilerek her yerde mağdur ediliyorlar.
İşitme engelli değilim ama bunlar, benim çevremde yaptığım gözlemler sayesinde edindiğim izlenimlerdir.
Bende kırımTilkisinin tüyosunun dikakte alınmasından yanayım. Göreceksiniz hiç mağdur olmayacaksınız.

10 saniyede heyet raporu olur mu!?. KİM DEMİŞ BÜROKRASİ YAVAŞ DİYE

10 saniye de olsa seni kontrol etmiş,, hiç bakmadan yazanların varlığına kalbimden inanınyorum :)

Üst Alt