Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

10 Eylül 2004 [O an]

Konular
16
Reaksiyonlar
0
09 EYLÜL 2004'DE AİLEMLE GEZMEYE GİTMİŞTİK
ÇOK MUTLUYDUK,
ENGELLİYDİK, AMA BUNUN HAYATIN SONU OLMADIĞINI BEN DE AİLEM DE KABULLENMİŞTİK.
HERŞEYİN AMA HERŞEYİN ALLAHTAN GELDİĞİNE İNANIYORDUK VE İNANMIŞTIM.
ARTIK İSYAN BİR TARAFA, SIMSIKI SARILMIŞTIK HAYATA

HİÇ BİRŞEY YOKMUŞ GİBİ 10 EYLÜL SABAHI YAŞIYACAĞIMIZ ACIDAN HABERSİZDİK.
YATTIK
VE 10 EYLÜL 2004 SABAHI SAAT 9.00'DA SIÇRAYARAK UYANDIM
YANIMDA, KARŞI TARAFIMDA YATAN KARDEŞİM, ÖYLECE YATAKTA CIRPINMAKTAYDI.
ÖNCE BOĞAZINA OYUNCAK KAÇTI DEDİK, EYVAH ÖLÜYOR KADŞİM!..
YATARKEN YANINA KÜÇÜK BÜYÜK HİÇ FARK ETMEZ MUTLAKA BİR OYUNCAK ALIRDI.
SONRA SANIRIM 15 DAKİKA TİTREDİKTEN SONRA BAYILDI
TABİİ TİTRERKEN AĞZINDAN KÖPÜKLER CIKMAYA BAŞLADI.
O AN, YANİ BAYILDIKDAN SONRA, AİLEMİN VE BENİM DÜNYA BAŞIMIZA ÇÖKMÜŞTÜ.
KARDEŞİM HİÇ YÜRÜYEMEDİĞİ İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜK, ÖNCE SOĞUK HAVALE DEDİK
ACİLEN HASTANEYE GÖTÜRDÜLER
BEN EVDE CARESİZCE DUA EDİYORDUM ARKALARINDAN

KARDEŞİM AKŞAM ÜSTÜ 4.59 DE KENDİNE GELMİŞ.
BABAM BANA BAKMAYA GELDİ.
VE HİÇ AĞLAMAYAN BABAM, KARŞIMDA HIÇKIRA HIÇKIRA AĞLIYORDU
TABİİ BEN DE...
BABAM SADECE "GÜLCAN KARDEŞİN SARA" DEDİĞİ AN, SANKİ DÜNYA BAŞIMA YIKILDI.
GELECEĞE DAHA KORKARAK BAKIYORDUM.
İLERDE NE OLURUZ DÜŞÜNCESİ BEYNİMİ YİYİP BİTİRMEKTEYDİ.
ADETA ŞOKA GİRMİŞTİM.
GECELER SANKİ KABUS GİBİ; ACABA YİNE OLUR MU, OLACAK MI?..
UYKU DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞTI BENİM İÇİN, ŞİMDİ DE ÖYLE...
KİMSEYE DERDİMİ ANLATAMIYOR VE KONUŞAMIYORDUM
VE 2. NÖBETİ RAMAZANIN ARİFE GÜNÜ GELDİ
VE YİNE O AN

ALLAH'IN BÜTÜN HASTALIKLARIN DEVASINI VERMESİ DİLEĞİYLE...

Allah tezden şifalar nasip etsin gülcancım.İnancıı kaybetme sakın ki, sende bunun farkındasın.Eğer gerçekten inanırsan ve o gözle bakarsan herşey güzel olacaktır,ben bunu bizzat yaşadım.
Gerçekten inanmalısın...

sevgilerr...

Canım
Sara hastası olan bir arkadaşım var düzenli ilaç kullanıyor ve hayatını normal bir şekilde sürdürüyor, sanırım uzun zamandır kriz de geçirmiyor (2 yıldır)
Moralinin yüksek olması, üzülmemesi, çok yorulmaması, uykusuz kalmaması ve tabii ilaçlarını aksatmadan alması gerekiyor...
Aramızda sara hastası arkadaşlar varsa onlar daha fazla şey yazabilirler belki...
içini ferah tutmaya ve tenji'nin dediği gibi inancını yitirmemeye çalış.....

meraba arkadaşlar sizin dertleri allah vermişte bizimki öyle değilmiş (88-90-95modelleri) demin saat 3 te falan bi asker arkadaşımla karşılaştım bizde abdurahmanla fiziktedaviden geliyorduk çocuğun nesi var diye sordu söyledim meğer onunda varmış onunki benimkindende kötü durumdaymış sordu Bu çocuklar niye böyle diye.bende allahtan gelen bişey bunada şükür dedim.O öyle değil işte 88-90larda neoldu hatırlıyormusun,rusya çernobil gibi dedi.Şöyle bi düşündüm,evet benim bildiğim 5-6 arkadaşın 12-14 yaşlarındaki çocukları prematüre,spastik gibi hasta.
Meğer bu çocuklara ALLAH(c.c) değilde başımızdaki .......................ler ceza biçmiş.
Hala hatırlıyorum .................... biri O çaydan bende içiyorum bişey olduğu yok diye demeçler verip fotoğraflar çektirdiğini.
Ama yinede Allaha şükrediyorum bundan geri koymasın.

ARKADAŞLAR DERDİMİ SİZİNLE BAYLAŞTIM ÇOK GÜZEL YAZILARINIZ İÇİN TŞEKKÜRLER HEPİNİZİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN.

Gülcancıgım ,ınan kardesının durumuna cok üzüldüm Yüce Allahımdan acıl şıfalar vermesını dılıyorum her sey bız ınsanlar ıcın elimizden bırseyler ne yazık kı gelmıyor :( :(

gülcan geçmiş olsun ama. geçmiyor geçmiş olsunla
bir şekilde tedavi olması gerek yinede allahtan şifa dilerim tüm hastalara

ARKADAŞLAR GÜZEL MESAJLARINIZI OKUDUKÇA İNSAN MORAL BULUYOR HEPİNİZE YAZDIĞINIZ SIMSICAK MESAJLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.:)

Dediğin gibi isyan etmek boşuna..Sanki herşey inadına oluyor gibiiii. Çok çok geçmiş olsun. Umarım kardeşin iyileşir ...Senin mutlu olmanı isterim..tüm kalbimle...

TEŞKKÜR EDERİM MUSTAFA VE AYRICA ARKADAŞLAR HEPİNİZE MESAJLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM KİMİN NE DERDİ VARSA DİLERİM ALLAH TARAFINDAN ÇÖZÜMÜ BULUNUR İNŞALLAH :)

yazını okuyunca bir zamanlar benimde yaşadığım o duygular aklıma geldi seni ve aileni çok iyi anlıyorum geçmiş olsun.

öncelikle geçmiş olsun bende şunu söyleyeyim bu dünyada çekilenler ahirette acı çekmememiz için günahlarımıza keffaret olurmuş benzer acıları bende çektim allah sabırlar versin tekrar geçmiş olsun

COK GEÇMİŞ OLSUN GÜLCACIM..İNAN BENDE DİYER ARKADAŞLAR GİBİ COK ÜZÜLDÜM KARDEŞİNİN DURUMUNA ALLAH HAYIRLI ŞİFALAR VERSİN..BENDE BU HASDALIĞIN VARLIĞINI MARMARA DEPREMİNDEN ÖNCE ÖĞRENDİM BİZİM MAHALLEDE Bİ ABİ GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE KIRİZİNİ GEÇİRDİ GERÇEKDEN COK ZOR..AMA HANGİ HASTALIK KOLAYKİ DİMİ ONUN İÇİN MEVLAM DERDİ OLAN HERKESE HAYIRLI ŞİFALAR VE YANINDA DA SABIR VERSİN... HERKESE SAYGILAR

GÜLCAN ÇOK GEÇMİŞ OLSUN AMA UNUTMA YALNIZ DEĞİLSİN ÇOGUMUZ BU SAHNELERİ YADA BENZERİNİ YAŞADIK ALLAH BUNDAN SONRAKİ HAYATINDA SAGLIK VE SIHHAT NASİP EYLESİN...

Üst Alt