Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1 aylık askerken hava değişimi aldım. Bundan sonraki süreç ne olur?

usta heyete sevk için verilen rapor yani 16BF1 muafiyet demktir hayırlı olsun asıl mücadele dışarıda başlıyor sevgili kader arkadaşım Allah şifa versin

Mrb.
Arkadaslar size en basindan hayatimi anlatacagim ve bu konu hakkinda yardimlariniza ihtiyacim var.
Ben 17 yasimda babami kaybettim annem 6 ay sonra baska birisi ile evlendi yakin akraba babamin amcasinin oglu ile karsi ciktim ama olmadi o surecler benim icin cok kotu idi yapayanliz kalmistim gecim derdi calismam gerekiyordu yaptim da calistim cabaladim ama bosluga dustum sigara icmeyen ben madde bagimlisi oldum her turlu her ne kafa yapan ne varsa hepsini kullandim alkol olsun hala kullaniyorum ve askere 2016 yilinda gittim ve duramadim piakolojim iyi deyildi firar ettim sonrasinda kaza gecirdim sol gozume demir parcasi saplandi ameliyat iyi gecti ama doktor ℅40 gorme kaybin olur dedi sonra sag ve sol koldan sakatlandim ve kactigim sure icersinde firardan bana 12 bin tl adli para cezasi verdiler aylik 250 tl odemem gerekiyor benim kimsem yok askere git dediler ordan curuk alirsin goz hastanesine gittim doktor bakmadan sen askerligine devam et dedi ve ben 5 ci gun dayanamadim komutanla konustum iyi deyilim kendimi öldurucem dedim izin vermese gercekten de kendimi oldurecektim izin verdi suan izindeyim 5 gun bitti 10/gun daha rapor aldim sizce curuk almam icin ne yapmam gerekiyor yardimlariniza ihtiyacim var gercekten iyi deyilim birdaha firar da etmek istemiyorum gidersem de kendimi öldurucem askerlik yaparsam cikista hapse giricem.

Yorumlariniza ihtiyacim var..

Eyup dgn İznin bitince birliğine dön,firar yada izin suistimali yapma sakın,birliğine döndüğünde birlik komutanı Kıta anket formu doldursun Askerlik yapamaz yönünde doldurursa senin için çok iyi olacaktır.Hasteneye sevk al Anlattıklarını da doktora anlat olduğu gübi intihar düşüncesi olduğunu da mutlaka söyle,büyük ihtimal muaf olursunuz....

Komutanin bilgisi var o izin verdi git kendi hastanenden al dedi bende buraya geldim piskatriden randovu aldim gecerli olmazmi

Abicim bulunduğun birlikteki birlik komutanının kıta anket formu doldurması şart Bunu isterler senden,Eğer komutanın ile aran iyi ise san fax yolu ile bu formu yollasın...Ama genelde sivilde muaf vermiyorlar birliğine dön orda heyete gir diyebilirler,yada hava değişimi verebilirler .MUAF OLMAN İÇİN BİRLİK KOMUTANININ GÖRÜŞÜNÜ İSTERLER SENDEN....

Komutanimla goruseyim ozaman dediginiz gibi kita anket formunu sevk le istim cunku her devlet hastanesi bakabiliyor diye dusunuyorum

Galiba şubeye gitmen gerekiyor,orası sevk edecek.Sen komutanınla görüş kıta anket formu yanında olsun.bir daha hava değişimi verip 1 ay sonra kıta anket formuyla gel demesinler,Her şey senin için iyi olur inş.Bunaltma kendini sakin ve sabırlı ol....

Üst Alt