Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurtdışı seyahatlerde seyahat sigortası ücretleri ne kadar?

Konular
51
Reaksiyonlar
2
merhabalar bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı acep?
birde ben tek başıma gezinti yapmayı planlıyorum fakat daha yeterince araştırmadım, yabancı dil ile ilgili sorun yaşayacağımı düşünmüyorum (yani yaşamayacağım inşallah) fakat normal insanlar daha çok turlarla mı yoksa benim planladığım gibi yalnız mı çıkıyorlar onu araştırmadım.

şu anda seyahat sigortası hakkında bilgi toplamak istiyorum :

örnekler : allianz sigorta ,axa sigorta vs.

Son düzenleme:
yurt dısına turla gıtmedım turla gıdersenız zaten parayı tur sırketıne sayınca sıze pek ıs kalmaz:)
bıreysel gıdıncede vıze ıslemlerınde ucretını odeyınce hallolur
dılde elınde telefonun olunca kolay degılmı duymak bıle gerekmıyor:)tut konusana oku telefondan
bıtek papel ıs gorur bu dovız cılgın artısında:(
ıyı yolculuklar mutlu gezmeler

Gün sayısına ve gideceğiniz lokasyona göre değişiyor şu an için 5 gün ortalama 130-TL civarı,
Araçla çıkmayacaksanız ve gideceğiniz ülke ab ülkeleri ise sigortanın pek gerekli olduğunu düşünmüyorum.Ha kamboçya vietnam hindistan gibi pisliğin kol gezdiği bir yere gidiyorsanız sigorta yanında bol bol aşı da öneririm.

Yeni yerleri,yeni ülkeleri tanımanın en iyi yolu bence yanlız gezmek. Turlar yerel esnaf açısından her daim turistleri kazıklama sistemi üzerine kurulmuş. Ancak bir ülkeyi sanki o ülkede yaşıyormuş gibi insanlar içine gizlenerek gezmek her yönüyle çok keyifli ve öğretici. Sokaklarında kaybolmadığınız bir ülkenin kültürünü tam anlamıyla anlayamazsınız diye düşünüyorum.
Son not, mezarlıklar, kamu binaları, müzeler hatta yerel halkı yaşadığı evler dahi bilindik kartpostal yerdenden çok daha güzel ve büyüleyici bence. Yani kaba bir örnekle Fransa da Eyfel kulesini görmek yerine bir banliyöyü gezmek beni daha mutlu eder gibi.

Turla gidersen keyif alamazsın sürü ile zamanın kısıtlı olur. Avrupaya gitmek için hesabında bir miktar para olması gerekir. Yabancı dil olmadığı için 2016 da turla 5 ülkeye gittim o zamanlar tabi euro hiç unutmuyorum. 3,34 tl idi. Nakit 1000 euro ile gittim 400 euro ile döndüm. Şimdi istesem de kurlardan dolayı gidemem gitsem de motorla giderim artık. Avrupa ülkesinden farklı ülkeleri merak ediyorum. Avrupa ülkelerinin çoğu aynı hiyerarşiye sahip. Pek ilgimi çekmiyor artık. Seyehat sigortası her sene üzerine katarak değişiyor. Şimdi ne kadardır bilemiyorum.

merhabalar arkadaslar hintlilerin temizlikte sıkıntılı oldugunu duydum evet fakat bu her yerde aynı olmaz heralde birde sadece hindistan degil ben japonya çin özellikle çini çok merak ediyorum.

ulkemiz batıyor hemen her gun ama bu konuda yapabilecegımız bırşey yok sanıyorum .

seyahat sigortası ucuzmuş o zaman yada en azından çok pahalı degıl gıbı... onemli (cok onemlı bır konu var)
otel ayarlama konusunda cok temkınlıyım.hong konga gıdecegımı varsaydıgımızda sizce oteli ordamı ayarlamak daha mantıklı yoksa gıtmeden once mı , bunu soruyorum cunku bir yazı okudum tripadvisor uzerinden ve cok moralımı bozdu

diyor ki bu otelı tuttm ancak geldıgım de yaklaşık bın tane cıvarında bocek vardı. evet bu cumleyı hatırlıyorum ....
ya ayarasam bıle oraya gıttıkten sonra boyle bıseyle karşılaşırsam naparım ..ben kısısel olarak su lımıtasyonlara yanı sınırlılıklara sahıbım.

evet yatacagım oda temız olmalı , 1. kat veya zemın kat olmamalı..
bocekle karsılasırsam orayı terkederım ...

dıger konularda haklısınız kur cok yuksek ...

japonyada kuzemın var. sade ucak bıletı tokyoya 20bın DOLAR:eek::rolleyes:
konaklama cok pahalıymıs
ben vaktı zamanında avrupada cok gezdım bı daha yurtdısı olasılıgı olsa dogru avrupa:)
en cok ıngıltereyı begendım orda uzun zaman kalarak her yerı adım adım gezebıldıgım ıcın galıba

GRAHAM BELL

bence 20 bin dolar sanki biraz fazla. ama gidiş geliş ise bilemem.hiç avrupai ulkeleri gezesim gelmiyor. ya birde gezi denince nasıl şeyler geciyor ki sizin zihninizden ben elbette ogrenmek yaşam tarzları bakımından bilgi edinmek istiyorum , illa tabiiki uygun ise, birşeyler vaadediyorsa orda kalıcı olmayı da dusunebilirim pekala..özellike de koşullar uygun ise...

farklı görşlere saygı duyarım ..

Gün sayısına ve gideceğiniz lokasyona göre değişiyor şu an için 5 gün ortalama 130-TL civarı,

kabaca şunu soyleyebiliyor muyuz acep:

5 gun ortalama 130 tl ise. bir ay (30 gun) : 780 , 3 ay 2340 eder? bana bu periyotlar lazım gibi. çin çin: pekin ,hong kong veya foshan ve wuhan (ve mısır ) için özelleştirmeniz mumkun mu ? mısır için kahire , iskenderiye.

:eek::eek::eek:gezmeye gıttıgın ulkede kalıcı olmayı dusunmek:eek:
elalemın ulkesı vızen doldugu anda sepetlıyor

GRAHAM BELL

yok bea..ben sanmayanlardanım :) :) ..araştırın makale okuyun bir suru bilgilendirici yabancı dilde yazı ve hatta video var.
ya ben sadece parayı yani para kazanmayı hedeflemedigim icin ..hani ozgurluk de olsun istiyorum ...
yada ılerısı ıcın saglanmalı dıyorum ...
dur bakalım aklımda bazı şeyler var ama ..

neyse ..ama bence dusundugun gıbı degıldır , olmamalı da.

Üst Alt