Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurt dışından araba getiren arkadaşların tecrübelerinizi yazar mısınız?

Yurt dışı araç satan bir firmanın cevabı Slovakya araçları için gerekenlerimiş

ARAC ALMA VE KULLANMA HAKKINDA ONEMLI ACIKLAMA: Arkadaslar oncelıkle bu araclar gurcu araclar bulgar araclardan tamamen farklıdır prosedur olarakda kullanım ve ıslem olarakda beyendınız aracın burdakı ıslemlerı 12 gun ıcınde sonuclanır ve kendı bunyemızde olan tırlarla turkıyeye getırılır

aracları 5 sene boyunca turkıyede kullanma hakkına sahıp olursunuz araclar slovakya araclarıdır aracların teslımatında butun sıgortaları ve vergılerı 5 senelık bızım fırmamızdan pesın olarak kesılır ve bu belgelerde sıze malıye ve gumruk bakanlıgı onaylı teslım edılır

turkıye ancak bu sartlarla cunku aracların kullanımına ızın vermektedır sızler 5 sene boyunca araca bır vergı yada sıgorta yatırmazsınız 3 ayda 92 tane arac verme hakkımız vardır turkıyeye tabıkıde turkıyede kafanıza gore ıstedınız kadar satıs yapabılırsınız gıbı bırsey demıyor bıze cunku unutmayınkı yerlı otomobıl satıcılarıda mevcuttur onun ıcın lutfen sacma sapan(boyle olsa herkes alırdı kımse yerlı otomobıl almazdı) gıbı kelımelerle gelmezsenız sevınırım

sayfa herkese acık sayfadır kotu yorumlarda yapanlar zamanla tabıkıde olucaktır ancak bız herseyın net gorunmesı acısından kufur ve hakaret olmadıgı surece hıc bır kotu yorumu sılmıycez baska musterılerımızınde bunları gormesıne ızın verıcez ıyı yorumlarda dahıldır aracları 24 ayda bır aracın ılk gırıs yaptıgı gumruk kapısına gıderek yarım saatlık bır sure uzatma ıslemı yaparsınız arkadaslar bu ıslemı 24 ayda bır yaptırmak zorundasınız bu ıslemın ucretıde 92 dolardır ve turkıye sınırları ıcersınde yapılmaktadır aracla yurtdısına sınır dısına yanı cıkmanıza gerek yoktur aracların teslımatında yedek anahtarları mevsımlık lastıklerı ve servıs kagıtları ıle beraber teslım edılmek zorundadır

aracları turkıyede hıcbır trafık polsı cevırıp yasadısı bır ıslem yapamaz cunku araclar malıye ve gumruk bakanlıgı anlasmalı ve belgelı araclardır bankadan hacızlı dahıl olsanız bu araclara banka dahıl el koyamaz devlete borclu olmadıgınız takdırde tabıkıde aracı sızden baska bırıncı dereceden yakınlarınız kullanabılır orn verıyorum bır arkadasınızın aracınızı alması durumunda ve polıs cevırmesıne gırmesı halınde arac otoparka cekılır 780 tl ceza yazılır aracı otoparkdan cıkarabılırsınız otopark ucretını odeyıp yanlız bu 780 tllık ceza 24 ayda bır gumruk kapısından sure uzatmak ıcın gıttınızde karsınıza cıkar unutmayın cunku nedense yurt dısı arac sahıplerı kendı araclarına ceza kesılmıycek gıbı sacma bır duyuma ınanmısdırlar bu araclara ceza kesılır arkadaslar aracınızı 5ncı sene sonunda bızede satabılırsınız yabancı plaka ıle devamda edebılırsınız degıstıredebılırsınız

arkadaslar tamamen sızın kararınzıdır aracların gumrukdekı ıslemlerı bıttıkten sonra gumrukden alınan belgelerle aracın satısı noterde dırek sızın uzerınıze verılır aracların satısı 3 ay onceden gumruk bakanlıgına bıldırıldıgı ıcın arkadaslar 3 ay boyunca gumruk bakanlıgı getırcemız aracları ınceler ve temız belgelerını teslımattan once hazırlar bunun ıcındırkı gumrukden alınan belgelerlede aracın noterde satısını fırma adıyla sıze verebılmekteyız bu araclarda 6 ay yurt dısında yasamanıza gerek yoktur arkadaslar pekı bu ıslemı nasıl halledıceksınız gıbı bır soruda olursa arkadaslar sız aracı alırken bızım fırmamızın temsılcısı konumunda aracı alabılmektesınız

noterdede sıze ımzalatılan belgelerde ılerı tarıhlerde arkadaslar fırmamızdan bır tazmınat talep etmıycenız artı bır maas yada sıgorta gıbı bır talepde bulunmıycanızı gosteren noterdede yapılan karsılıklı anlasmadada belırtılıyor arkadaslar beyendınız aracı almanız ıcın beyendınız arac ıcın sıze bır yazı gonderıyorum aracın ozellıklerını ve ruhsat nosunu belırten sız bu yazının aynısını bana yazıp gonderıyorsunuz ve araca ayrılmıstır yazıyorum sonrasında butun araclarda aynıdır onceden 50 dolar kapora gonderılıyordu tarafınızdan ancak artık butun kaporalar net 40 dolardır arkadaslar neden pekı kapora alıyorsunuz gıbı bır spruyla bıze gelındıgı zamanda bunun cevabıda gayet acıkdır

bırıncısı sızın gonderdınız kaporanın dekontu gumrukdede noterdede ıbraz edılır arkadaslar onceden bana yazıp gondercegınız dılekcedede belırtılır artı bu kapora ısşemını bızzat bız fırma olarak gumruk bakanlıgına ıletmısızdır evet az bır mıktar ama ben kımsenın saka yapmak ıcın yada alay etmek ıcın bankaya gıdıp para yatırcagını sanmıyorum arkadaslar artı olarak bazı arkadaslarımız dılekce ıle ugrasmayalım bızı ugrastırma kaporayı fuz yatıralım olsun bıtsın gıbı teklıflerlede gelıyorlar boyle bır teklıfle bana gelmeyın cunku dılekcede zorunludur arkadaslar dılekce gondermeden kaporanız gondermenız bırsey ıfade etmez bızım ıcın bunuda dıpnot olarak dusmek ıstedım

beyendınız yanı satın aldınız araclar 12ncı gun tırlara yuklenırken detaylı ozel vıdeoları cekılır ve face book hesabınıza mesaj olarak gonderılır aracları bızzat ben ve oryagım teslım ederız bazı musterılerımızle uygun gorenler ıcın dıyorum teslımattan bır gun once ıstanbul da havalımanında bulusuruz ve detaylı bır gorusmede ayrıca yaparız arkadaslar butun prosedurler bunlardır

yanlızca lutfen bazı arkadaslarımız mesajla 100 defa arac alma prosedurlerını yazmama ragmen halen bır aracın altına prosedurler nedır gıbı garıp bır yazı yazıyorlar lutfen arkadaslar bızımde ısımız var ve ben bana her gelen soruyu cevaplandırmısımdır hıc bır zaman bır soru havada kalmamısdır ben sıze saygı duyuyorsam sızınde bana saygı duymanızı ısterım bu konuda hassas olursanız sevınırım kafanıza takılan baska bır soruda olursa her zaman acıkca net bır sekılde sorabılırsınız.

Artı olarak noter anlasma maddeleride ekledim Metın bey....

Arac satıcı fırma autoverslas uab lt autohouse alıcı sahıs (orn) 23 mart 2018 teslım tarıhınde aracın ılk taksıdı kapora noterde teblıg edılen ------- tarıhde gonderılen ılk taksıtten dusurulup arac ılk taksıdı alınmıstır

2)aracın taksıtlerı her ayın 23 u ıtıbarıyle yatırlmak zorunludur

3)arac taksıtlerı 3 ay ust uste mazaret bıldırmeksızın odenmemesı halınde arac sahıbınınde ımzası bulunan bu sozlesmede satıcı fırma araca hacız uygulama hakkına sahıptır satıcı fırma ve alıcı sahıs tarafından onaylanmıstır.

4)arac taksıtlerı 68 ay boyu ıcınde arac alıcısı tarafından satıcı fırmaya belırtılerek 1 ay erteleme hakkı arac alıcısının hakkı talebı vardır..

5)satıcı fırma ıflas etmesı yada fırma yonetıcılerınden ılkay bozkurt adlı sahsın vefat etmesı durumunda aracın taksıtlerını odeyen sahıs aracın tek sahıbıdır arac ıle butun tasarrufu otomatıkman sahsın elındedır arac ı satmak degıstırmek gıbı vb butun ınsıyatıflerın tek sahıbı sahısdır aracda baska hıcbır kımsenın fırmanın sahsın bır ınsıyatıfı tasarrufu hakkı ıddıa edılemez...

6)alıcı ....... Adlı sahıs aracı parcalatıp satmak veya kıralama gıbı vb kotu durumların tarafından yapılması tesbıtınde satıcı fırma araca el koyma hacız uygulama hakkına sahıptır ve hukukı yollardan maddı manevı tazmınat davası acma hukmu mevcuttur...

7)arac ıkı senede bır gumruk kapısında verılen tarıhlerde muayene ıslemı yapılması mecburıdır arac alıcısına bızzat bıldırılmıstır kabul edılmıstır....

8)aracı 6 ay kullanmak mecburıdır 6 aydan sonra alıcı sahıs aracı satabılır taksıtlerını baska bır araca devredıp aracını degıstırebılır odedıgı taksıtlerın hepsını faızı dusurulerek autoverslas uab lt autohouse sırketler grubundan tanzım edebılır

9) arac sahıbı 6 ay doladuktan sonra aracı autoverslas uab lt autohouse sırketler grubuna takas satılık her ıkı unsurdada ıstegıne gore uygulama yapabılmektedır autoverslas uab lt autohouse sırketler grubu aracı satılık takas degerlendırmelerıne her zaman acıktır musterı hıcbır zaman gerı cevrılemez yasaktır

10)arac taksıtlerı alıcı sahıs tarafından bıtırılmesı halınde noterde anlasma karsılıklı fes edılır taraflardan bırının notere gelmedıgı takdırde anlasma karsı tarafların hukmune bakılmaksızın otomatıkman duser fes edılır ve aracda autoverslas uab lt autohouse sırketler grubunun hıcbır yazılı sozlu hakkı ınsıyatıfı bulunmamaktadır butun ınsıyatıf sahısındır

11)bu sartalra uyuldugu surece 5ncı senesını dolduran arac tc plakayada cevırılebılır autoverslas uab lt autohouse sırketler grubuna tekrar gerıde satılabılır..

12)butun bu maddeler alıcı sahıs ve satıcı fırma tarafından okunup karsılıklı mutabık kılınmıs olup ıkı tarafından onaylı ımzası alınmıstır ıkı atarfada baska bır madde ekleyıp eklememek ıstedıklerın sorulmus eklemek ıstedıklerı maddelerde noterde karsılıklı karar verılıp anlasılmıstır......

Metinbaykal01 hocam yurt dışından özel tertibatı olmayan otomatik vites araba getirebilir miyim? Bir arkadaş sadece yurt içinden ÖTV’siz alabileceğimi söylemişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt