Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yanlış ameliyat yapıldı, mağdur edildim. Dava açtım. Nasıl sonuçlanır?

06Asya06

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
2015 yılında her iki ayaktan ameliyat oldum. Hatay'da yaşıyorum, İstanbul'da ameliyat oldum. Ameliyat ise çekiç parmak ve metatarsalji ameliyatı yani ayak kemiği ameliyatları. Ben ameliyat için o dönem 50 bin TL para ödedim. İki ayak alçıya alındı aylarca rezillik yasadim. Kesin duzelirsin denildi ama ameliyat başarısız oldu. Ayağım daha kötü görünmeye başladı, daha çok ağrım başladı. Doktor oyaladı beni. 3 ay sonra ağrı geçer, 5 ay sonra ağrı geçer dedi ve 1 seneyi böyle kandırarak doldurdu.

Daha sonra seni dava edeceğim, hayatımı mahvettin dedim doktora. Yeniden ameliyat edeyim, hiç bir ücret talep etmiyorum, uçak biletine kadar ben alıyorum, İstanbul'a gel ameliyatı yapayım dedi ve bir daha ameliyat etti bu şahıs beni. Ama sonuç olarak yine ağrılar düzelmedi, yine acı içinde yürüyen biri oldum. Sonrada yapacak bişey yok elimden geleni yaptım deyip beni başından saldı.

Mahkemeye vermek istemedim çünkü nasıl olsa kazanamam dedim. Geçen sene yazın tesadüfen bir avukat ile tanıştım. Hikayemi anlattim ve neden dava etmedin, noterden bana vekâletname ver hemen işlem yapalım dedi. Daha sonra doktoru, hastaneyi vs dava ettik. Bende avukata olayları anlattım oda yazılı bir şekilde A4 kağıdına not etti. Beraberinde doktorun asistanı ile olan mesajlasmaları, ameliyat ekipriz raporunu, ameliyat öncesi rontgenleri vs verdim avukata.

Doktoru mahkemeye verdik ama dava hâlâ sonuçlanmadı. Bu ay mahkeme vardı ama dava ertelenmiş diğer ay olacakmış. Benim bu davayı kazanma ihtimalim nedir? Ben 6 ay önce başka bir doktora ameliyat olup sağlığıma kavuştum ve doktor bana önce ki yapılan ameliyatlar yüzünden biz ameliyat esnasında çok zorlandık, kemiklerin her yerine kafasına göre vidalar atmış bişeyler yapmış mahvetmis ayağını ama onardık dedi. Şimdi iyiyim eskiye göre.

Sizce dava sonucu nasıl olur açılan dava tazminat davası arkadaşlar. Danışabilecek kimse yok çevrede. Yorumlar mısınız sizden rica etsem lütfen

Siz avukatla anlasirken herhangi bir ücret odedinizmi? Yoksa mahkemeyi kazanınca yüzde 10 alırım mi dedi

Bence sonradan olduğunuz ve düzeldiğiniz ameliyatı yapan doktorun raporu işinize yarar 2. Kez ameliyat etmesi zaten hata yaptığını kabul etmesi gibi bir şey kazanırsınız bence ama epey uzun sürecek gibi avukatla yüzde olarak anlaştıysanız zaten sıkıntı yok avukat kazanamayacağı dava için yüzde olarak anlaşmaz bence.

idosente Mustafa 1972 Avukat benden hiç bir şekilde ücret talep etmedi. Ama bir kaç evrak imzalattı davayı açtıktan sonra ofisine çağırıp. Yüzde olarak gelen tazminattan hak talep ettigiyle ilgili. Ama asıl mesele benim bu davayı kazanıp kazanmayacagim.

Davayı kazanırsınız kazanmasına da eğer karşı tarafın avukatıyla senin avukat anlasirsa o zaman kotu

06Asya06

Kazanırsın anlattıklarına göre zaten imzalattığı belgelerde bunu gösteriyor avukatın senlik bir sorun risk yok bence ne alırsan kârdır. Hiç değilse maddi bir telafi olur.

Doktorun avukatı varmı? Ayrıca doktor sizden çok daha üstün ise bir şekilde senin avukatinla anlaşma sağlayıp davayı kaybetmenize neden olabilir.bu esnada bütün masrafları ve avukat ücretini sizden alabilir.sizin avukatının çok güvenli biri olmalı.yani kendini satmayan biri olmali

Ben UYAP üzerinden dosyamı inceledim. Sürekli doktorun avukatı ve benim avukatım karşılıklı atışmış. Bizim öne sürdüklerimizi yalanlamış. Benim avukatımsa ısrarla onların hatalarını anlatmis. Söylediklerini kabul etmediklerini söylemiş. Bildiğiniz atışma tarzında karşılıklı yazılar gördüm.

Karşı tarafın avukatı çok popüler birisi. Bir çok sanatçının da avukatı onu arastirinca öğrendim. Benim avukatımsa sıradan bir hukuk bürosu avukatı. Biz dava açtığımız zaman hukuksal anlamda herşeyi yapıp mücadelemizi vereceğiz demişti.

Dediğiniz gibi bir şey yapar mı bilmiyorum ama bu davayı kazanmam gerektigini düşünüyorum. Tabi ki herşey düşündüğümüz gibi olmuyor Türkiye'de.

Ben bu atışma dediğim yazıların arasında doktorun ameliyatı başka bir hastanede sabah 5 sularında yaptığına dair bir şeyler gördüm bunu benim avukatım yazmış. Sanırım buda kanuna aykırı durumlardan biri.

Hem ayağım çok yordu yıllarca, hem yaşanan bu travmadan dolayı anksiyete hastası oldum düşünmekten takıntı yapmaktan. Eğer dediğiniz gibi bir ihtimal gerçekleşirse çok üzülürüm. Tek umudum adaletin yerini bulması ve davayı kazanmam.

Karşı taraf hastanın ayağına gerekli müdahaleler yapıldı sonrasında yaşanan problemlerde doktorun hatası yok demiş. Hatta doktorun bana psikolojik anlamda bile destek olduğunu, benimle konuştuğunu yazmış daha bir çok şey yazmıştı.

Bilmiyorum gerçekten kafam öyle karışık ki. .

Sizi gayet iyi anlıyorum tabiki uzulmeni istemem fakat günümüz turkiyesinde bu tür olaylar yüzlerce kez yaşanıyor inşallah olumlu bir karar çıkar yüce adalete guvenin

Üst Alt