Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yabancı uyruklu kişi sağlıktan yararlanabilir mi?

AYCAGOZLU

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
bir abimiz yabancı uyruklu biriyle evlendi 3 yıl dolması gerekiyormuş türk vatandaşı olduktan sonra yeşil kart çıkıyormuş. diye bilgi almış. kendisiininde sosyal güvencesi yok bu kişi eşide engelli olmasına rağmen 3 yılın dolmasınımı beklemesi lazım sağlıktan yararlanabilmek için

dün gece çıkan torba yasada isteyen yabancılarda sgk dan faydalanacakmış

vallahamı ama bu erkek arkadaşın sosyal güvencesi yok .... yinede yeşil karttan yararlanırmı

hiç bir güvencesi yoksa çok bir ücretle faydalanır

17 miydi 27 miydi tam hatırlayamadın

:(3 yıl olayı nasıl olacak peki yani şu an gitse yeşil kart çıkarmak istese çıkartabilirmi daha geleli bir yıl olmamış

yeşil kart çıkartamaz tc vatandaşı olmadığı için ,isteğe bağlı pirim öderse kuruma eşide faydalanır .

Ozaman 3 yıl sonra vatandaş olacak onu bekleyecek anlaşılan

Yabancı uyruklu ama Türk mü ? Yoksa sırf mı yabancı uyruklu ?

Yabancı uyruklu türk değil geniş bilgi alamıyorum maduruz bu konuda....

En güzel cevabı SGK ya gidip görüşsün abi dediğiniz kişi en doğru cevabı onlar verir yönlendirirler..Sürekli haklar kanun yasa değişiyor..Ben Türk ama uyruk değiştirmiş se diye sordum o konuda bilgim var çünkü sırf yabancı uyrukluyu bilmiyorum yönetmelik ne diyor..:rolleyes:

Üst Alt