Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

Rahatsiz lik nedir

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alabilirsiniz evet tertibatlı ehliyet için ayrıca başvurunuz h sınıfı olmalı saniriim

sürgünüm

Otomatik vites özel tertibatınız değilse, TSE'de sıkıntı yaşamamak için yeni B özel tertibat kodlu B ehliyeti çıkarmanız gerekiyor. Otomatik vites için gerek yok deniyordu ama yeni yönetmelik ile 2016(yanlış hatırlamıyorsam) öncesine H sınıfı ehliyetler için gerek olduğu çıktı.

benimde sorum tamda bu 2005 araba aldım mayısta süresi doluyor yeni ehliyet istiyorlar mı acaba yoksa eski ehliyetimle alabilirmiyim.Birde raporumu bu sene yenilettim araç için farklı bi rapora gerek varmıdır acaba raporumun arkasında ötv'den yararlanabilir yazıyo

engelli araç alımı ötv hesaplama

arkadaslar işin içinden çıkamadık.Engelliler biz in verdiği hesaplama aracı ile satıcının vermiş olduğu fiyat kesinlikle uymuyor.Hata bizde mi yoksa satıcı üzerine para mı koyuyor.Örneğin:
dacia stempvey turbo eco-g 105bin250 tl
bunu hesaplayabilir misiniz?şimdiden teşekkürler

70 bin TL. ANCAK pazarlık yapınız. sizin verdiğiniz fiyata göre 65-75 arası olur...

aracın ötv oranı nedir?

eğer %45 ise --- "aracın normal fiyatı / 1,45"

eğer %50 ise --- "aracın normal fiyatı / 1,50"

eğer %60 ise --- "aracın normal fiyatı / 1,60"

satıcının rakamları bu rakamlardan yüksek çıkıyorsa sizden normal satışlara göre daha fazla para kazanmaya çalışıyor demektir. Eğer bu rakamlara inmiyorsa mutlaka başka bir bayiden alın.

loresima

Aracın vergisiz fiyatına göre vergi alınır.

Silindir Hacmi Vergisiz Satış Tutarı ÖTV
1600 cm³'e kadar 70.000 TL'ye kadar %45
1600 cm³'e kadar 70.000 TL - 120.000 TL arası %50
1600 cm³'e kadar 120.000 TL üzeri %60

Bugün Pejo 208 için pazarlık ettim , en son 106 Bin TL fiyata indi, ötv hesaplamasından sonra 79 Bine indi..
Başka bir marka satan bayiye hesaplattırdım 75 bin civarı bir rakama gelir dedi, bu ötv hesaplamasını bir türlü kafam almıyor..

1. : 79 bin hesaplaması doğru mu?
2. : Şu an Türkiye'de %35 diye bir ötv var mı?
Teşekkürler

muratgul

fiyat 106 k ise /1.50=70.600 olur normal rakam bu.

liste fiyatı bu ise aracın kdv dahildir.

ugir

106.000 dedi ama %45 miş arabanın ötv oranı %50 olması için 126 bin TL'yi geçmesi gerekiyormuş.. doğru mu?

@muratgul

bir yanlış lık var. net fiyat 120 üzeri %60 aşağısı ise %50

[FONT=sans-serif]Silindir Hacmi Vergisiz Satış Tutarı ÖTV[/FONT]
[FONT=sans-serif]1600 cm³'e kadar 70.000 TL'ye kadar %45[/FONT]
[FONT=sans-serif]1600 cm³'e kadar 70.000 TL - 120.000 TL arası %50[/FONT]
[FONT=sans-serif]1600 cm³'e kadar 120.000 TL üzeri %60[/FONT]

Benimde işin içinden çıkamadığım bi hesap var. volkswagen sitesinde Kendileri muaflı ve muafsız fiyat listesi, koymuşlar. Kendim de hesap etmek istiyorum ama yaptığım hesaplarda muafiyetli Anahtar teslim fiyatına ulaşamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Motor hacmi: 999 cm³ Aracın
Anahtar teslim fiyatı: 134.000,00 tl
Net fiyat: 75.042,04 tl
Ötv fiyatı: 37.521,02 tl
Kdv fiyatı: 20.261,35 tl

MUAFİYETLİ ANAHTAR TESLİM FİYATI: 89.195,70 tl
Kdv: 13.507,57 tl
Net fiyat : 75.042,04

yeni arac

slmlar yeni arac alcağım 188 binlira aracın fiyatı bu aracda ne kdar indirim olur

yolcu_

Net fiyat : 75.042,04 TL'nin %18 KDV'si 17.000 TL olur. 13.500 TL olmaz. Vw web sitesine baktım. Ama söylediğin araç fiyatını ve hesaplamayı göremedim. Ekran görüntüsü ve link atar mısın? Velev ki varsa yanlış hesaplamışlardır.

Bu belirttiğin net fiyata sahip araç 92.000 TL civarına gelir. (Rakamları yuvarladım.)

yolcu_

Verdiğiniz linkteki resimleri güvenlik sebebiyle bilgisayarım açmadı, önemli değil. 2019 model olarak ben siteye girip baktım. Yanlış hesap yapılmış. Bu yüzden siz benim belirttiğim doğru KDV oranı hesabı ile düşünebilirsiniz.

StratoS

17.000 TL KDV ve 92.000 TL fiyat rakamlarını nasıl bi işlem yaparak buldunuz? Matematik le aram pek iyi değilde

yolcu : Ötv siz fiyat üzerinden KDV hesaplandığı için sitenin verdiği rakam doğru.Arkadaşımız yanlış hesap yapmış.

Arkadaşlar %47 raporla ÖTV siz araç alabiliyor muyuz?

yolcu_ İbraaağm

Haklısınız. Sebebini anlamadığım bir şekilde yanlış hesaplamışım. 13.500 KDV oranı doğru. Hesaplamada bir sıkıntı yok.

yeni arac

slm arkdaşlar bi arac alcam sıfır aracın fiyatı 133 binlira raoprla bu aracı kaçça alablirim bilgilndırsenız sevinirim tşkler

187200 olan honda için verilen fiyat sizce doğrumu

honda civic elagance eco tüplü 187200 olan liste fiyatı

engelli indirimi ile 124 000 bin diyorlar sizce fiyat doğrumu bana yana yanlış gibi geldi

yeni clio 1.0 touch x tronik paket 94 bine adana renault baysal otomotiv ile pazarlık yaptık. kapora verdik 30 mayıstan sonra alacağız.başka da düşmüyorlar joy pakete de 89 bin fiyat verdiler.ucuz mu aldım pahalı mı aldım bilemedim bu araçtan alan varsa fiyat paylaşımında bulunabilir mi

Merhabalar. %90 üstü kendi kullanamayacak birinin ötvsiz araç alımı ile ortopedik engelli kendi kullanabilecek birinin ötv indiriminden yararlanması arasında fiyat farkı var mıdır?

Üst Alt