Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Wegener hastası olan var mı?

hasan_06

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Wegener Granülomatozu özellikle üst solunum yolları, akciğer ve böbrekleri tutan nekrotizan granülomatöz vaskülitle tanımlanan bir hastalıktır.
Bu hastalığa tutulan biri var mı aramızda.

Çok geçmiş olsun? Hastalığa ne zaman yakalandınız. Şu anki sağlık durumunuz nasıl?

2013 şubat ayında yakalandım şu anki durumun hastalığım durdu 6 ayda bir mapthere alıyorum cellept kullanıyorum kortizondan dolayı avasküler nekroz oluştu sizin durumunuz nedir acaba

Ben 14.05.2012 tarihinde böbrek tutumuyla öğrendim hastalığımı. Şu anda periton diyalizi yapıyorum. 2014 aralık ayında 2.tutulumu yaşadım. Bu seferki biraz hafif geçti sayılır. Şu an kortizon alıyorum.

geçmiş olsun periton diyalizi ne acaba birde bu hastalıktan dolayı rapor alabildinizmi

Teşekkür ederim. Tutulumu böbreklerimde yaşadım ve böbrekler iflas etti. Dolayısıyla diyalize girmem gerekiyordu. 2 türlü diyaliz var. 1.Hemodiyaliz (herkesin bildiği diyaliz türü). 2.Periton diyalizi(Karın boşluğuna periton zarını delerek yerleştirilen kateterle sıvı doldurma ve boşaltma işlemi). Ben de bu diyaliz türlerinden periton diyalizini tercih ettim.
Wegenerden dolayı rapor almadım ama malulen emekli olurken rapora wegenerden kaynaklı kronik böbrek yetmezliği diye not düşmüşlerdi.
Şimdilik Diyaliz+tansiyondan dolayı %91 oran verdikleri için başka bir bölümden rapor alma gereği duymadım. Siz?

benim böbreklerim son anda kurtuldu ama avsküler nekroz yani kemik erimesi yaptı kortizondan dolayı rapora başvurmadım alırmıyım bilmiyorum akcigerlerimle böbreklerimde sorun vardı şimdi düzeldi gibi cellept diye bir hap var onu birde altı ayda bir maptera veriyorlar siz hangi ilaçları kullanıyorsunuz birde kaç yaşında yakalandınız bu hastalığa

UMUDUM_86 burunda tutulum yaptı uZman doktor tavsiyeniz varmı hanhi foktır takibiyle kurtuldunuz 05364701506

Pluvia
Geçmiş olsun öncelikle benim annem wegener hastası Nisan ayında 15 günlük bir yoğun bakım süreci yaşadı Haziran ayında taburcu oldu ama Eylül ayından beri tekrar atak yaptı şu anda serviste tedavi görüyor komuşunuzun kızı kaç yaşında acaba ve umarım iyidir

Glsmcnnn

İyimiş şimdi tatile çıkmış eşinle

Sizede geçmiş olsun

Sizede geçmiş olsun

Üst Alt