Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Video paylaşım sitelerinde yayınlanan bir videodan rahatsız oldum

FORMULLA;

yazdıklarınızın hiçbirine katılmıyorum.. çocuğu tamamen savunmanız saçma olmuş zaten bacak kadar çocuk aile terbiyesi görmemiş zaten belli çöpcü arkadaşımız ekmek derdinde dalga geçilecek durum mu bu? Bu ülkenin en büyük milliyetçilerinden biride çöpcülerdir kendi ülkesinin sokaklarını bıkmadan usanmadan temizliyorlar bizim çöp kokusundan kusacağımız sokakları temizliyorlar ordaki geri zekalı çocuğun yaptıklarına bak o olaydan sonra ropörtaj yapmışlar zaten çocuğun ailesinin videodan haberi yok daha sonra haberi oldu ve çocuğun ailesi davayı geri çekti.. birde videodan önce tokat atmış diyorlar bana göre buda yalan çöpcü arkadaşımız sebepsiz yere çocuğa niye tokat atsın ki? çöpcüyü yıkmak için böyle bir uyduruk laf atmışlardır ortaya ama inandırıcı gelmiyor.. çocuğun yaptığı ayıptır..

Adamın birisi şimdi adı üzerinde cocuk olan birinin kafasını kırıyor 12 dikiş atılıyor sizde şimdi iyiki kırdımı diyorsunuz ?

Adı üzerinde cocuk arkadaşlar bu cocuk dediğim gibi kanun üzerinde cocuğun zaten sucu yok kaldıkı bir cocuk terbiye edilecekse ve bu toplumda yaşayan abileri amcaları ablaları tarafından olacak isete bu dayakla olmaz dayakla kim adam olmşdur ?

oradaki calışanın cöpcü olması önemli değildir çöpcü olmak ayıp birşey değilki oda devlettin bir memuru

ben sadece karşıdaki cocuk cocuklara daha merhametli olmak lazım çocuk orada beyin kanaması gecirse yada bitkisel hayata girse iyimi yapmış olacak adam yine kaldıkı 12 dikiş atılmış 15 16 yaşları biliyorsunuz deli dolu yaşlardır orada cocuk bir terbiyesilik yapmış adamda kafasını yarmış bu cocuğun anası babası yokmu
çcocuğu uzaklaştırmak icin illaki kafasınımı yarması lazım ...

Ben cocuklara uygulanan kaba güce dayağa karşıyıyım sadece

Arkadaşın birisi demiş senin başına gelse ne yapardın inan benim başıma gelmezdi öyle birşey oralara gidmesine izin vermezdim olduda geldi diyelim
kesinlikle o cocuk dayak yemezdi herkez aaaaaa TURGAY nekadar ayıp o bir cocuk onumu kayle alıyorsun sen ona abilik yap derdi sana onun canını yakmak yakışmaz derlerdi bu benim cevrem tabi bende öyle düşünürüm

olum bak git )
vallah az dövmuş böyle saygızı çımarık çocuklara bu azdır kı en az anne babasını çocuklarını nasıl bir aile terbiyesını aldığını görmelerine vesileyle...

olur.

Kameranın gözünü seveyim...
Eğer bir haber olarak " 12 Yaşında çocuğun kafasını yaran temizlikçi" diye okusaydım, başta bir baba olarak çok lanet ederdim adama. Ne olursa olsun, bir çocuğa kafa yaracak kadar sert vurulmaz, derdim...
Ama ya şimdi?
Ah kamera ah, sen alemin delikanlısısın...
Bu çekimler olmasaydı, çocuk kim bilir neler diyecekti o ropörtajda.
- Valla abi ben birşey demedim, biz arkadaşlarla yürüyorduk birden bire geldi bizi dövdü.
Siz bakmayın "hiç izlemedim" dediğine, izlemiştir velet. Mümkün mü yahu hiç izlememesi?
Kendi yediği haltın izlendiğini bildiği için, zeytinyağı gibi çıkmıyor üste. Hoş kendisini halaa masum göstermeye çalışıyor ya, neyse...
Tipine bak, 10 defa daha yar kafasını, zaten suratından belli ne pislik olduğu.
Temizlikçinin dikişlerini gösterirken, diğer köşede daha uzun eski dikiş izleri var. Belli ki karpuz gibi çok dilimlemişler bunu. En son birinin elinde kalır.
Çocuk var, çocuk var. Bu modelleri az çok bilirim. İşyerimde güvenlik kamerası olduğu için, bazı durumlarda bu veletlerin pislikleri kayıt altına alınmış olur. Her yerde rastlarsınız bunlara.

Sene 2002, bebeğimiz yeni doğdu.
Yanımıdaki parkta basket sahası var, 4m kadar tel örgü ile kafeslenmiş. İki kardeş var, sürekli gelip çocukları kovalar ve burada futbol oynarlar. Dakikada defalarca o top kafese vurur, ve o lanet gürültüyü çıkartır. Balkondan uyarırsın, pişik pişik sırıtır ve devam eder. Bazen komşular iner kovalar, sonra yine gelirler.
Ben balkondan kızdığımda aksadığımı bildikleri için iplemezler, 2. kattan inip parka gidene kadar, ilçe dışına bile koşarlar zira...
Bazen aşşağıda beklerim, o zaman gelmezler. Babasına gittim, bıktım bunlardan vs. o da şikayetçi, dayak arsızı olmuşlar.
Çocuk tam uyuyor, o iğrenç gürültü ile ağlayarak kalkıyor, deliricem bu duruma. Balkona çıkıp bağırdım, gülüyorlar. Ama o ne! Balkonda koli koli soda vardı, poşeti açıp 3-5 şişe fırlattım tepelerine. Topuksuz kaçtılar. Birkaç saat sonra yine geldiler, gözleri balkonda. Çıktım salladım şişeleri ve saniyede pufff oldular. Şifreyi çözdüm, başıma ne geleceği umrum değil. Sadece beni şişe atarken görseler kimbilir ne çirkin yorumlar yapacaktı insanlar. Ama tüm civar bıkmış, o pisliklerin huyunu biliyor ve bana kimse gelip tek söz etmedi.
Zamanla masraflı olduğu için, eski içilmiş şişeleri biriktirip cephane yaptım, hatta bir şişe kırıp, sağlam şişenin içine doldurarak daha etkili şişeler bile yaptım. Toplamda 1 ay kadar süren savaşı kazandım ve bir daha sahaya hiç gelmediler.
Çocuk var, çocuk var...
Kimisi adamı çileden çıkartır, lafla sözle uslanmaz.
Oğlum bak git, hadi kemerini çıkar yine...
Baban yaşında adamlara artistik yap hadi...
Sen dua et o sadece bir temizlikçiydi, kanlısından kaçan biri, yada hasmı olan birisi de olabilirdi. Yanında olabilecek bir silah, senin kemerini sonsuza kadar boş bırakırdı.
Allah bunun gibi "israf et yığınlarını" uzak tutsun bizden.

Bunlarda çocuk:

bu devirde öyle bir nesil yetişiyor ki,babası yaşındaki insanlarla alay edilebiliyor.

FORMULA sen o terbiyesiz yaratıgıa çocuk diyorsan yuh yani.............

boşuna tartışmayın dedim ya ,,,çocugu yakinen biliyorum ,bunu alışkanlık etmiş ,şımarık zengin çocugu adam onu dövmedi biliyorum ,kendi sataştı ,ve ilk deyil aranıyor yani...

formula burda bahsedilen 8-9 yaşındaki çocuk değil 15 yaşında delikanlı merak etme o tiplerde beyin olmadığı kafada korkulacak hasar olmaz

kendi çocuğum olsa bir de benden yerdi sopayı.

ancak ben kendi çocuğuma gerekli eğitimi vereceğim için böyle bir terbiyesizlik yapmazdı. 12dikiş varmış. iyi olmuş demiyorum ama açın izleyin adam 9 kez uyarıyor. çocuk hala vurim mi sırtına diyor. başkası olsa daha beterini yapardı 12 dikiş ile kurtulduğuna sevinsin bence.

Üst Alt