Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimini çalışırken mi yoksa emekli olacağımız zaman mı alıyoruz?

gKy

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
5
Örneğin Maaş Bordrosunda Sakatlık vergi indirimi : 5621 TL YAZIYORSA OTOMATİK OLARAK VERGİ İNDİRİMİ ALMIŞ OLUYOR MUYUM YOKSA VERGİ DAİRESİNE Mİ BAŞVURUYORUZ? Yeşillendiren olursa sevinirim.

Ya da emekli olurken mi basvuruyoruz süresiz rapor varken aradan çıkartabiliyor muyuz

benim bildiğim çalışıriken aldığınızda aldığınız maaş dan vergi indirimine giriyorsunuz cüzi bir miktar fazla alıyorsunuz erken almak mantıklı bence.

Farkemtiyor iki türlüde alınıyor diye biliyorum. Erken aldım. Ek bilgi: İş yeri değişikliği yaparsanız vergi dairesine gidip yeni iş adresinizi, bilgileri güncelletmeniz gerekir.

@gKy,

Ne zaman alındığının bir önemi yok. Emeklilik için şartsa, emekli olmadan önce alın da ister bugün ister son gün.
Ama vergi indirim başvurusu için o anda çalışıyor olmak şart.

@gKy,

Sizin bordroda yazıyorsa zaten vergi indirimini almışsınız, işyerinize vermişsiniz, onlar bordronuza yansıtmış diye anlıyorum. Siz başvurmadınız mı vergi indirimi için.

@Hkmp_ICD, vergi indirimi için başvurmamıştım 1.5 sene önceki iş yerimde farketmiştim

@OturanBoğa, anladım çok teşekkürler devlet kurumuna atanıp öyle yapılması daha mantıklı gibi özel sektör de hep değişkenlik gösterebiliyor

Üst Alt