Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi belgemi ve raporumu işveren vermiyor!?

mesen

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar;
Bizim şu şekilde bir problemimiz var Vergi indirimi belgemiz ve vergi dairesinden gelen sağlık kurulu raporumuzu işveren bize vermek istemiyor raporumuzu ve vergi indirimi yazısınız bize vermek zorunda değilmidir tercübeli arkadaşlarda yardım istiyorum

Hayir. Isverene Gelirler Idaresi tarafindan 1 kopyasi yollanir. Orjinal evrak yollanmaz. Isveren size ait olan bilgileri "ozluk dosyasinda" saklamak zorunda.. Sayet is yeri degistirecekseniz , yeni baslayacaginiz is yerine Maliyeye muracaat ederek yeni is yerinizi bildirerek belgenin oraya yollanmasini isteyeceksiniz.

iş yerim bu evrağın geldiğini dahi söylemiyor bana ikinci hususda vergi dairesi bu yazıyla beraber raporun aslınıda gönderiyor bu raporu işveren bana vermiyor kendi arşivine alıyor ve bu rapor bize gönderildi sana veremeyiz diyor

aslını değil ama fotokopilerini alabilirsin

zaten vergi dairesinin işverene gönderdiği rapor da fotokopi,işverene gönderilen vergi indirimini hak edip etmediğinize dair yazı resmi evrak niteliğindedir.Yazdığım gibi ancak her iki evrağında fotokopilerini alabilirsin.

mutlaka raporu almak istiyorum dersen;muayene oldugun hastahaneye başvurmalısın.hastahaneden sana raporun aslı gibidir onaylı bir kopyasını vermesini isteyebilirsin

Diğer arkadaşlarında yazdığı gibi vergi dairesi raporun aslını işyerinize göndermez hatta fotokopisini bile göndermez sadece vergi indiriminden yaralanabilir diye bir yazı gönderir. Boşuna işverenle polemiğe girmeyin. Raporunuz lazımsa raporu aldığınız hastaneden aslı gibidir yazan damga vurulmuş fotokopi alabilirsiniz.

raporun aslını gönderiyor vergi dairesi raporun aslını işyerine gönderdiğini söylüyor bu raporu almadan önceki rapor sürecimde var oranım düşürülmüştü yazı ve rapor aslı işyerimden çıktı vergi dairesi gönderiyor kesin eminim birde gönderilen yazının altında ekler diye bir ibare var rapor aslı diye bunlar geçen seferden biliyorum ozamn da aynı polemiğe girdim işyeri ile iş yeri bana hiç bir bilgi vermeden düşürülen raporumu ve yazıyı kendi arşivine koydu ben bimer şikayetde bulundum yazı ve raporum işyeri arşivinden çıktı gelen yazıya istinaden vergi dairesine itiraz ettim bu ikinci raporum anlayacağınız diğer arkadaşlarımında aynı işem başlarında merkez sağlık kurulu hakem hastaneye sevk ediyor onu dahi ilgili kişiye bildirimde bulunmuyor işveren Şu andada Ben konuyu BİMERE taşıdım bende merak ediyorum nasıl bir sonuç çıkacak

vergi dairesine gidip rica edin belki bir fotokopisini verirler..

yakın zamanda bende vergi indirimine başvurdum evraklarım kasım ayında iş yerine geldi ve gelen evrakları hep birlikte açtık zaten yakın arkadaşlarımdı. ama sadece gelen evrakların içerinde fotokopiler vardı.ve başvuru tarihimden itibaren vergi indirinden faydalanır yazıyordu asıllarının ise iş yerinin bağlı olduğu vergi dairesinde olduğuna dair bilgi vardı. yani sende sadece iş yerinden fotokopilerini rica ederek alabilirsin.yada vergi dairesinden talep edebilirsin.benim başımdan geçenler bunlar

Üst Alt