Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi Dairesi hastanenin verdiği oranı düşürebilir mi?

mutaf_37

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
2
Merhabalar..Sağlık kurulu raporumun notu:66 ve süresiz..Önümüzdeki günlerde vergi indirimi için vergi dairesine başvuracağım ama Sağlık kurulunun vermiş olduğu düşürürler diye çekincem var..Özellikle emekli olabilmem için 60'in altına inmemesi gerekiyor..Acaba vergi dairesi ne gibi sebeplerden dolayı Sağlık kurulunun vermiş olduğu notu düşürebilir?Düşürürler itiraz nasıl ve nereye yapılmalıdır?iyi günler..

selamlar, benim 48 lik süresiz oran aynı şekilde onaylandı. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Vergi dairesi %50 altında kalan raporlarda değişlik yapar. %50 üstünde olan raporlarda hemen hemen aynı oranda vergi indirim raporu verilir.

Eksik evrak yoksa herhangi bir hatalı oran yoksa puan aynı oluyor. Benim 73 süresiz aynı şekilde onaylandı

izmirden alınan rapor var 80 vergi dairesi düşürürmü bu oranı 2 yılık verdi hatsne bi r önceki rapor süresizdi

@Serhkan,
siz raporu hangi hastaneden aldınız

Hastane önemli değil ki hocam tüm doktorlar zaten önünde hastalık listesi var ona göre Görüş bildirip puan veriyor. Aksi görüş olursa Ankara zaten oranı düzeltip yada ayni şekilde onaylıyor

@Serhkan,

Dün vergi indirimi için başvurduk bakalım hocam..Acaba kaç güne sonuçlanır ki?

Merhaba
Bende elden teslim etmiştim evraklarımı bulunduğum ildeki vergi dairesine.
Raporunuzun son durumunu aşağıdaki numaradan öğrenebilirsiniz..
Sağ olsunlar çok güzel ilgileniyorlar..
0312 4153124

2024314145923252fdf9e rapor numaralı talebiniz sonucu oluşturulan EVIS (Erişkin %40 ve Üstü) işleminiz tamamlanmıştır. B002

Bu nedemek bilen varmi.

@OMERGRG,

Merhaba
Raporunuzun onaylandığını ifade ediyor.
Altta yazan numarayı arayarak yüzde kaç olarak onaylandığını öğrenebilirsiniz. Bazen sisteme geç düşebiliyor.
0312 4153124
Yada bulunduğunuz ildeki vergi dairesini de arayabilirsiniz.
İyi günler..

aradım %60 süresiz olarak onaylanmış..

Maaşta ne kadar fark edecek özel sektörde

@OMERGRG,
Rica ederim hayırlısı olsun benimde yüzde 58 oranlı raporum var sgk 4a girişim 2006 prim günüm 5898 dolu fakat 20 yıl şartını bekliyorum 2 yılım kaldı emekliliğe..

Hocam günü gelen primi dolduran vergi indirimini alan direk emekli olabiliyor mu yoksa herşey tamam primler günler tamam. SGK sizi hastaneye gönderip ağır engelli raporu talep ediyor mu.

@udevecili,
Merhaba
Engelli vergi indiriminiz var ve raporunuz süresiz ise yeni rapor talep edilmiyor. Sgk girişi 2008 sonrası ise emekliliğe yakın yeni rapor talep ediliyor diye biliyorum.
Aşağıdaki linkte tablo var oradaki tabloya göre bakabilirsiniz.

2008 öncesi kaç gün sigorta olmasının önemi varmı. 1 gün bile olsa yeterlimi. birde şöyle bir durum var. ben ağır engelli raporu alacaksam zaten şimdi alıp malulen emekli olurum niye günü süreyi bekliyeyim.

her Konuda herkes bir şeyler yazmış bende naçizane fikrimi sunayım engelli raporunda vergi indirimi için başvuru yapıldığında yukardan biri vergi dairesi demiş yüzde 50 rapor altında değişiklik yapar yukarıısın değiştirmeden onaylar diye bu yanlış bir bilgi raporda en riskli durum epilepsi göz ortopedi ve uyku apnesi olan raporlar bu raporlar genellikle ek tetkik istenerek bakanlık doktorları oran ne olursa olsun bu tanımlanan rahatsızlıkları daha detaylı net tahlil sonuçlarına göre değerlendirir örnek kişi almış %40 epilepsi yada uyku apnesi raporu raporda da başka engel oranı verilmemiş bu rapor dediğim gibi ek tetkik ve sonuçlar ayrıntılı olarak istenip raporu onaylar yada semptomlar düşükse raporu düşürür yoksa örnek geçenlerde bana %92 rapor getirdi bir kişi ek tetkik istendi %30 oldu adamın %92 rapor demek gözlerinin ikisininkinden görmüyor demek anlatmak istediğim 2019 yılında çıkan yönetmelikle sağlık bakanlığı 2007 yılı ve sonrasındaki raporları vergi indirimi için değerlendirmeye alıyor eski raporlar ayrıntılı rahatsızlık belirtilmediği den bu rapor gibi olan kişiler ikinci defa tetkikle karar verilir

@Mmd,

aylık değişiyor vergi dilimine göre sanırım. Geçen ay bende 290 fark etti. rapor oranı 48. artarak devam edecek yıl sonuna kadar.

Bu konuda en temizi muhasebecinize sormak olabilir. Sgk göstergesine göre değişiyor bildiğim kadarıyla.

2024 yılı engellilik indirimi :
Birinci derece engelliler için 6.900 TL. İkinci derece engelliler için 4.000 TL. Üçüncü derece engelliler için 1.700 TL.

4 Nisan'da başvurmuş olduğum vergi indirimi 24 Nisan yani bugün aynı şekilde yüzde 60 süresiz bir şekilde onaylandı .Çok şükür

@Escape26051983,

Merhaba hocam,
Rapor oranını %60 üzerine çıkarmayı denedin mi o zaman 2 yıl değil hemen emekli oluyorsun. Şartlarımız aynı seninle benimö raporum 2006 yılından ama Ankara onayı yok. Yeni rapor almayı düşünüyorum 6. ayda %60 şartlarını sağlıyorum.

@samedo99,

Merhaba
41 yaşındayım.

@leootim,
Merhaba
Öncelikle ben ilk raporumu Yüzde 40 ile 2006 yılında almıştım. Fakat vergi indirimim onaylanmamıştı. Daha sonra aynı rapor ile 2022 yılında tekrar başvuruda bulunmak istedim ama vergi dairesi raporumu eski rapor olduğundan yenilemem gerektiğini söyledi. Raporumu yenilemek için başvurdum ilave rahatsızlıklarımla raporum yüzde 58 oldu ve aynı oranda vergi dairesi tarafından vergi indirimim onaylandı. Daha sonra SGK ya başvurdum emekli olabilir miyim diye. 20 yıl dolması gerektiği söylendi. Şimdi 2 yılım kaldı. Prim dolu 5898 gün ama 20 yıl şartını beklemekteyim.
Rahatsızlıkların nedir bilmiyorum ama bayağı zorluyorlar çok ince eleyip sık dokuyorlar.
Özetle vergi dairesine başvuru yapacaksan yenilemeni isteyecekler raporunu.
Daha sonra sgk ile gerekli yazışmaların yapılır. Emeklilik günün belli olur.

Üst Alt