Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasi atanıp atanmadığını e-Devlet'ten nasıl öğrenebilirim?

Cnurgül

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
5
Vasi atanıp atanmadığını edevletten nasıl öğrenebilirim. 2020 yılında kurula girmiştim, kurul vasiye gerek yoktur raporu vermişti ve mahkeme de davayı reddetmiş...bu vasi atanmadığı anlamına mı gelir

Vasi atansaydı mahkeme size mutlaka tebliğ ederdi. Yani haberin olurdu. E devlette vasi gözükmez. Vasisi olanlar seçimde oy kullanamaz. Seçmen bilgilerini sorgula e devlet ten eğer bilgiler mevcutsa Vasin yoktur.

Edevletten sorguladım, şu tarihe kadar adres beyanında bulunmadığın için seçmen kaydında mevcut değilsiniz yazıyor. ben adresimi geçen yıl yaşadığım yere aldırdım ve doğru ilçe seçim kuruluna bildirmedim. vasim olsaydı vasiniz olduğu için kaydınız bulunmamaktadır yazardı değil mi ?

@Şamil676767,

Edevletten sorguladım, şu tarihe kadar adres beyanında bulunmadığın için seçmen kaydında mevcut değilsiniz yazıyor. ben adresimi geçen yıl yaşadığım yere aldırdım ve doğru ilçe seçim kuruluna bildirmedim. vasim olsaydı vasiniz olduğu için kaydınız bulunmamaktadır yazardı değil mi ?

Hocam, UYAP vatandaş portalına girin. Adınıza Tevzi formu falan görünmesi lazım.

@MadResister,
bu form varsa vasi atanmış mı anlamına geliyor

uyaba girdim, sağlık kurulu raporu dikkate alınarak davanın reddi kararı vermiş hakim(sağlık kurulu raporunda vasi tayinine gerek yoktur kararı çıkmıştı)

@Cnurgül

Bende tam olarak bilmiyorum. Ama örnek verecek olursam geçenlerde annem dedemin adına ebm ye başvururken vasilik kanıtı için istemişlerdi tevzi formunu.

@Cnurgül

Selam,

Yazdılarınıza bakılırsa sorunuzun cevabı, sorunun içinde zaten.

Vasi tayinine gerek yok raporu zaten size vasi atanmadığını gösteriyor.

Üst Alt