Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uzun süredir tedavi olduğum psikiyatri doktorum ayrılmış! Ne yapabilirim?

xdedahii

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
122
Merhaba Arkadaşlar uzun süresi tedavi olduğum doktor hastaneden ayrılmış ( devlet hastanesi)

Randevu sisteminde görünmediği için hastaneye gidip sordum ayrıldığını söylediler.

Hep aynı doktora gidiyordum annem vasim olduğu için doktor bir yıl dolsun. Vasini kaldırırız demişti. Şimdi kendisi ayrılmış ilaç değişikliği yapacaktı onuda yapamadı.

Böyle bildiğiniz ortada kaldım. Nasıl bir yöntem izlesem bilemedim.

1 yılım doluyor vasimi kaldırmak için başvuru yapacaktım.

Tavsiyelerini ne olur ?

Özele mi geçmiş peki, yoksa başka bir ile mi tayin olmuş?

Sorduk ama bişe demedi. Yurtdışına gitti dedi.

@xdedahii, Oğlumun uzun süre tedavi gördüğü doktorda bize uzak başka bir devlet hastahanesine tayini çıkmıştı bende doktor takvimi sitesinden doktorun e posta adresini bulup durumu anlattım oda oğlumun tedavi gördüğü hastahanede başka bir doktoru tavsiye etti şimdi uzun zamandır o doktora gidiyoruz sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Ayrıca doktorlar tedavi geçmişini bilgisayara kaydediyor yeni geçeceğiniz doktorda yazılanları okuyarak ve sizin söylediklerinizle yeni bir yol çizecektir inşaAllah anlaşabileceğiniz işini seven iyi bir doktora denk gelirsiniz.

İnternetten mail adresini buldum. Doğru ise bilmiyorum. Mail attım. Geridönüş yaparsa sizin dediğiniz yöntemi deneyeceğim.

Çünkü heyete girecektim, doktor görüşü alacaklardı o nasıl olacak bilmiyorum.

Ayrıca sisteme baktık, not düşmemişler

Bu arada gerçekten tedavi oldum. Eskisi kadar iyi sayılırım. 11 ayımı aldı ama olsun. Sadece biraz ağırlık isteksizlik var.

Hertürlü tavsiye ihtiyacım var.
Amacım vasimi kaldırıp işe girmek.

Çünkü geçen bir başarısız iş denemem oldu. Vasim olduğum için durumdan faydalanıp Siğorta yapmak istemediler

Son düzenleme:
@xdedahii, Doktor sizin özel tedavi dosyanıza kaydediyor tedavi geçmişinizi ve düşüncelerini onları sadece pisikiyatri doktorları görebiliyor.

Bugün asistan doktor baktı ama birşey yazmamış dedi. İnşallah dediğiniz gibidir. Oraya yazmıştır. Çünkü vasi kaldırırken lazım olacak

@xdedahii, Asistan doktor görebilir tedavi dosyalarınızı.

Bir şey yazmamış derken vasilikle alakalı mı bir şey yazmamışımı kast ediyorsunuz?

Öyleyse eski doktorunuz dosyanıza yazmamayı tercih etmiş olabilir.

Eğer iyi durumdaysanız yeni doktorunuzda vasiliği kaldırılacak durumda olduğunuza kanaat getirirse oda o şekilde görüş bildirebilir ama tabi bu kanaata edinmek için biraz daha süre gerekebilir.

@kara duman, İlaç değişikliği yapacaktık, onu not etmemiş dedi. Diğer bilgileri girdi mi bilmiyorum.

Sonuç olarak bir yıl oldu. Artık mecbur başvuru yapacağız vasimi kaldırmak için sonucun ne olacağını hep birlikte görürüz.

Çünkü artık çalışmam gerekiyor ve sorun oluyor. Maddi olarak yeterince sıkıntıya girdim. 1.5 yıl oldu. İşsiz kalalı.

Doktor gittiği için perşembe günü annem ile gidip dilekçeyi vermeyi düşünüyoruz.

Oğlum iyileşti. İlaçlarını düzgün kullanıyor. Artık vasiye ihtiyaç kalmamıştır diye

Üst Alt